Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 03 April, 2014, 11:52
Francuzi znam da do skoro nisu uop¹te imali tehnièke preglede(ne znam kakva je sad situacija), podrazumevali su da svako dr¾i kola ispravnim, samo plati¹ osiguranje...

Potvrdjujem ti da u Francuskoj tehnicki pregled za motocikle bilo koje kubikaze, i bilo kojeg godista, NIJE OBAVEZAN, nikada, i ni u kom slucaju.
Za automobile je obavezan na svake 3 godine, posle navrsene 5. godine starosti, i prilikom prodaje sa preregistracijom na novog vlasnika.

Plazma Keks

a kod nas imas svake godine tehnicki pregled, a i dalje ima gomila tehnicki neispravnih vozila...

Hohštapler

Pre pola sata, idem kuæi, proðem pored parkiranog  [policaja] na skuteru, skontao sam ga ali se ne obazirem, odvezem drugara ulicu ni¾e, i krenem kuæi, 300m...
Usput, zaustavi me semafor, ja uredno èekam, skrenem levo i toj sekundi eto ti njega - nit èuo nit video odakle se stvorio! Kao utvara!
Ja lepo stanem sa strane, sve lepo i kulturno, pitao me dal sam zalutao (kontam da je pomislio da mu be¾im jer lomatam po malim ulicama, a ja ga ni skontao nisam, jednostavno idem kuæi) tra¾io mi dokumenta, gde mi je nalepnica - tu ja krenem obja¹njenje da je ispod sedi¹ta i za¹to je tamo, èovek me lepo saslu¹ao, zaèudio se i on kad sam mu rekao po¹to je nova i da sam je vadio (2815din znam jo¹ uvek u dinar!), pitao èime se bavim, zna par kolega iz ZRa, ka¾e imao devojku tamo, prijatan, kulturan, normalan... èini mi se da voli motore.
Imao je puno pravo da me drka za nalepnicu, ispao je èovek. Moram da napravim nosaè nalepnice ¹to pre, èisto da ne moram uvek da obja¹njavam. Zakon je zakon, a ja  nemam gde da je lepim na motoru.
Eto.
Da ne bude da spominjemo samo negativne primere.
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Major

Imas viljusku, imas vizir?


Hohštapler

Imam vilju¹ku, tamo sam je i bio zalepio pa sam pravio novu!
Hvala, nikad vi¹e. Èizme sad trebaju na farbanje, a kad skida¹ ¹tapove slju¹ti¹ nalepnicu kad ih provlaèi¹ kroz most. Tako sam i sjebao prvi put pa sam blajbno pare...
Vizir imam i nemam - stavljam kad mi se æefne.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Ja stavljam isto na stap viljuske. Majstoru sam reko da se malo potrudi da odvije vise stap kad skida i nije mnogo izgebao. Ali nisam menjao, i niko me nije cimao ;)

Che


Hohštapler

E, to æu da napravim, samo od nekog lima.
10e za parèe plastike... to æu ja u gorivo i pljeske. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

uzmi parce pocinkovanog, prohrom ili od nerdjajuceg celika lim i zasrafi negde pa preko toga nalepi nalepnicu. to ako nadjes, a siguran sam da ces nesto od toga, imas za DZ

Radanovic

Jel ima kod vas onaj zakon da 2 godine nakon polo¾enog vozaèkog ne smijete voziti poslije 23h ?
interesuje me , ako imate taj zakon , kolika je kazna ako vas uhvate  [policaja] ???

OKi

Ako je dobijena pre 18 godine , onda mora do navrsene 18 god. da vozi sa suvozacem koji ima iskustvo najmanje 5 godina i ne sme posle 23h. Ako si polozio u 20, 25 ili 35 godina onda godinu dana ne smes posle 23h i ogrranicenje brzine za oko 10% (nisam siguran tacno koliko) od propisane. Primer ogranicenje 50 ti vozis 40, otprilike.  [flashing]  [hello]

bigbad86

Zamisli sad neki covek koji polozi kasno, tipa 30 godina ima i sad moja sestra koja ima 7 godina iskustva i 25 godina da mu kao sedi na suvozackom... A ne ume da se parkira kako treba :P

OKi

Ko je rekao da ima logike u bilo cemu, kada je u pitanju zakon  [povracanje] :P

SrpskiDzedaj011

Учите школе и пишите бољи закон.... На млађима свет остаје....


Мислим да је боље да постоји и лош закон и лоша влада него без закона и без владе....

Бољи поредак од овог немамо јбг.... Ал добро.
I have to return some video tapes....

Radanovic

Citat
(7) Лице које је положило возачки испит и добило возачку дозволу за категорију возила А1, А, B или C и C1 не смије двије године од дана издавања возачке дозволе да управља возилом на путу брзином већом од 70 км на час, на путу намијењеном искључиво за саобраћај моторних возила и брзом путу брзином већом од 90 км на час, односно 120 км на час на аутопуту, а лаким мотоциклом 40 км на час, нити тим возилом смије да вуче прикључно возило, а ни организовано да превози дјецу.
-8- Лице из става (7) овог члана, млађе од 23 године, не смије да управља возилом у саобраћају на путу у времену од 23 часа до 5 часова, осим ако је с њим у возилу лице старије од 25 година које има возачку дозволу и којем у посљедњој години није изрицана заштитна мјера или мјера безбједности забране управљања моторним возилом.

ajd' ovod pod 7. i nekako , ali ovo 8.  [doh]

zVuk

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 00:56


Мислим да је боље да постоји и лош закон и лоша влада него без закона и без владе....



...ja mislim upravo suprotno.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

SrpskiDzedaj011

Па.... Што не мењате поредак?! Или је то чисто ето тако филозофско мишљење?!

Или се плашите последица?!

Велики проценат људи из мог искуства не ради неке ствари само зато што се плаши последица ( закона )....
А када би последица била искључена из приче - људи би крали, убијали, силовали,....
Или би били покрадени, убијени, силовани....

Радили би све што ни најкрволочније животиње не раде....

А станите пред огледало и добро се погледајте и размислите које то ви знања и вештине поседујете како би опстали у таквом свету кад је већина људи толико ушушкано у целу ову причу модерног друштва да их грозе тривијалне ствари као што су ред у самопослузи, чекање аутобуса,.... а животни идеал и циљ којим се воде је пуко потрошачки - конзумерски.... већа гајба, бољи фон, новији ауто, новији мотор....





I have to return some video tapes....

zVuk

sa losom vladom i losim zakonima punim rupa nikad ne znas na cemu si, dok bez vlade i bez zakona znas tacno na cemu si i kako da se nosis s' tim....

....ne menjamo poredak jer ste vi, cuvari poretka, ti koji ste naoruzani i cuvate taj poredak oruzanom silom koja je kupljena nasim parama.....

...ne ide se sekirom na tenk...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

SrpskiDzedaj011

Поштујем твоје мишљење али сматрам да ниси у праву.  ;)
I have to return some video tapes....

UFF

 [clapp] nesto smo se profinili u komunikaciji kad je rasprava u pitanju  :D