Glavni meni

Nakon milion godina cekanja-Kupujem Motor

Započeo Jecko, 27 Februar, 2016, 14:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jecko

Isla sam sinoc da vidim ovu yamahu R6, motor izgleda prelepo, nigde nije ogreban, drug koji inace vozi motor je isao sa mnom i kaze da motor deluje solidno skroz, on ga je probao...Decko ima papire, britanac je tip...
Cena je 10 000 AED...

Ja ne vidim gde tu dalje ima mesta za prevaru i zajeb ali svasta je moguce....

SSZGO

ta cena nema nikakvog smisla, jer motor kosta 45000 nov a taj je star godinu ipo dana i ima manje od 2000km

cena bi trebala da bude 30000


kupi ga odmah, ustvari mozda cu ja pre tebe
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

zvao sad, motor je prodat, a da nije bio bi prodat meni... jbga moras brzo da reagujes ako je dobra ponuda...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin


Jecko ja bih voleo da te vidim na Yamahi R6, ali mislim da su ljudi u pravu za nešto od 250cc.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SSZGO

Citat: mareskin poslato 28 Februar, 2016, 09:23

Jecko ja bih voleo da te vidim na Yamahi R6, ali mislim da su ljudi u pravu za ne¹to od 250cc.

nema motora od 250cc, nisu ovde putevi kao u srbiji i 250 ce biti pregazen od strane automobila...

minimum 600, mora da ima snage za pravac i da potegne pored jakih kola...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

srbac

Citat: SSZGO poslato 28 Februar, 2016, 08:09
Citat: srbac poslato 27 Februar, 2016, 16:19
Eo ti dobar i pogodan motor za pocetnike a u komsiluku !!!


https://dubai.dubizzle.com/motors/motorcycles/sport-bike/2016/2/14/cbr-1000-rr-repsol-2011-2/




Citat: Jecko poslato 27 Februar, 2016, 16:20
Jeste, cena prava sitnica  :D 35 000 AED :D

Citat: srbac poslato 27 Februar, 2016, 16:24
Taj bi te cekao za pare !!1  Po principu dodjem ti !!!!  Bila bi pravi  MM   Mark Markez i Moto Manijak !!!


znam ovog lika moze da ti proda dobar auto na 6 rata ako imas na papiru platu bar 10000 ;)



[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] :P

mareskin

Citat: SSZGO poslato 28 Februar, 2016, 09:33
Citat: mareskin poslato 28 Februar, 2016, 09:23

Jecko ja bih voleo da te vidim na Yamahi R6, ali mislim da su ljudi u pravu za ne¹to od 250cc.

nema motora od 250cc, nisu ovde putevi kao u srbiji i 250 ce biti pregazen od strane automobila...

minimum 600, mora da ima snage za pravac i da potegne pored jakih kola...

Onda je moj glas R6. Nekako mi se sviða kako bi joj le¾ao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jecko

Nema nista manje od 600 i 1000cc i ako ima, onda je skuplje.... Videcemo...pamet u glavu....na manje prometne puteve, pa lagano dok se ne usemim...

Motor sam vozila sve zajedno 10 puta u zivotu :D I to ne mnogo...tako da se definitivno smatram APSOLUTNIM pocetnikom.

@SSZGO dozvolu nemam, ali ovde cu da polozim....2000 i nesto je i A i B....

mali_zmaj

Ma tebi treba neki naked od 600 i vise ccm,sa maskom ili bez,da nije tezak,modernije konstrukcije,sa ubrizgavanjem..,kakav sportski motori,treba da se vozis i uzivas u ispravnom sjedecem polozaju,ne da se grbis,trkat se neces..,moje misljenje,ceste su tamo valjda dobre.. Ako je istina da nemas puno prakse,sta ce ti R6 ili slicno. Nemoj da ti ljudi namecu svoje zelje,a ti da kupujes..,pricam napamet,ne znam kakvo je trziste motora tamo i svijest vozaca i trend naravno..,sportski motor,ali i sport turing trebas da probas,i to par stotina km, pa da kazes da li ti odgovara.. mislim da ti treba  nekakav fazer 800,neki versus 1000,bandit,zekan.. bubam sad....,bolje probati,nego kupiti pa se pokajati poslije sto km. voznje.
jin-jang

zVuk

ako nesto nisam preskocio, mislim da je Jecko u kataru, a tamo ima gp staza na kojoj moz' da se vozi za dzaba....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kostić

Citat: SSZGO poslato 28 Februar, 2016, 09:33


nema motora od 250cc, nisu ovde putevi kao u srbiji i 250 ce biti pregazen od strane automobila...

minimum 600, mora da ima snage za pravac i da potegne pored jakih kola...

ceni¹ da æe neko ko je apsolutni poèetnik da se nosi sa takvim saobraæajem, sa minimum 600cc. pa 600 cc je jednak sanduk ko i litra. ¹ta æe da potegne i kako ako je deset puta sela na motor. 250 cc svakako ide bar 130. a to je za poèetnika mera...

Charuga


Radanovic


Gavrolini

Citat: kosta66 poslato 28 Februar, 2016, 11:10
Citat: SSZGO poslato 28 Februar, 2016, 09:33


nema motora od 250cc, nisu ovde putevi kao u srbiji i 250 ce biti pregazen od strane automobila...

minimum 600, mora da ima snage za pravac i da potegne pored jakih kola...

ceni¹ da æe neko ko je apsolutni poèetnik da se nosi sa takvim saobraæajem, sa minimum 600cc. pa 600 cc je jednak sanduk ko i litra. ¹ta æe da potegne i kako ako je deset puta sela na motor. 250 cc svakako ide bar 130. a to je za poèetnika mera...
Ma ide i mnogo mnogo vise od 130. Nije 250 uopste zajebancija.

Hohštapler

Jecko, zna¹ da te volim ko roðenu sestru, i zato æu ovo sad da ti ka¾em sa krajnje ozbiljnim tonom:

Yamaha R6 je TRKAÈKI motor. Namenjen je da se kupi i vozi vikendima na stazi. Nije nikako ulièni motor.
1. Polo¾aj sedenja, heble, nikako nisu ni poèetnika.
2. 122 konja, 190kg (na drumu, pun do èepa!!) je previ¹e za nekog ko uèi!
To nije motor za ono ¹to tebi treba! Jebe mi se i ako ga sjebe¹ i polupa¹, to je gomila od plastike, gume i metala, pitanje je kako æe¹ ti proæi. Bez nekog ozbiljnijeg pada, dovoljno je da sjebe¹ ¹aku, rame pa si veæ u problemu.

Mani se molim te toga, bar za poèetak dok ne ovlada¹ osnovom.
Ne zato ¹to mislim da si neodgovorna, ili da æe¹ ludovati na njemu, stvar je u tome da si ti apsolutni poèetnik.

100x sam veæ pisao, uèenje vo¾nje motora je kao da uèi¹ da svira¹ bubnjeve, desna ruka zavræe gas i (koji kad ima 122ks æe ti pre svega izazivati strah) a prsti doziraju koènicu, leva ruka dozira kvaèilo, desna noga gazi koènicu a leva pomera polugu menjaèa i gore i dole.
Ono ¹to nama koji vozimo predstavlja podsvesnu radnju, za poèetnika je i te kako komplikovano, plus je strah ogroman faktor. ©to se vi¹e koncentri¹e¹ to ti je te¾e!!! Mora¹ da doðe¹ do stadijuma da o tome ne razmi¹lja¹.
Treba ti motor kojim mo¾e¹ pre svega lako da manevri¹e¹ (zato NE heble), da je lagan, i da nema pipav gas. ©ta god, odma stavi kre¹ bar peèurke i na parking, lagano...
AL mani se R6 molim te, iako smatram da treba da ga kupi¹ jednog dana, jeste lep, al za poèetak NE NE NE.  :-* [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jecko

Vazi cimi.... ako ti kazes da nije...nije :)
Trazicemo nesto drugo :)

Hohštapler

http://www.motorradonline.de/sixcms/media.php/11/thumbnails/2007_FZ6-ABS_BS4_EUR_STU_00.jpg.1639577.jpg

FZ6, isti taj agregat, samo malkooo pitomiji i sa kormanom ;) a nije ru¾an  8) (i ram je ko na R6 ;) )

E sad, ozbiljno, ako se mogu naæi polovni za te novce, MT07, ER6n, Gladius (sv650n) ili tako ne¹to, znaèi 2 cilindra, i to je dobro za poèetak, ni¹ta nije slabo, za tvoje potrebe i vi¹e nego dovoljno, godinama da se voza¹ i da ti ne bude sporo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jecko

Malo je problem ovde naci bilo sta drugacije...izbor je trkacki ili choper....izmedju teska posla.....ali pokusacu svakako :)