Glavni meni

Protocni bojler vs standardni sa kazanom

Započeo UFF, 23 Februar, 2016, 00:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Ivicat poslato 23 Februar, 2016, 11:21
Kao na primer Siemens koje Hattrick koristi :D

Izgleda da sam ja pretplacen da uvek muku mucim sa nekim defektima.  [rofl]
Inace kako bi znao u vezi struje, ovaj moj koristi trofaznu struju 380V i vuce 26A, tako pise na njemu.
Sto se tice klasicni vs protocni, imam u kuci klasicni 120L, a u stanu protocni 18kw, i ako imam tu i tamo zamerki sto se kvaliteta tice, nikada se ne bih bez preke potrebe vratio na klasicni. Ipak je komfor koriscenja protocnog bojlera, i kompaktnost, prava stvar. Mozda samo na jesen uzmem nesto malo kvalitetnije od Siemensa, i teraj dalje.  :)

bigbad86

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Februar, 2016, 12:45
ja imam siemens protocni od 18 kw vec 10 godina...sljaka i dalje.....imao sam u gajbi gde sam ziveo sam isti takav i vise od 10 godina.....ali....kad zivis sam daleko je isplativiji od klasicnog, zauzima manje mesta...bla, bla, bla
Kupio sam novi bojler od 80 litara, klasican proromski.....razlog..
Porodica se uvecala i vise nije jedno tusiranje dnevno od 5 minuta vec cetri od toga moje pet...zeninih 15 a deci se pune kade.....neisplativo....posto se grejem na pelet onda bi razlika izmedju letnje i zimske potrosnje struje trebala biti minimalna....medjutim....protocnom bojleru uopste nije isto kad greje vodu sa 5 stepeni i sa 15 stepeni kao sto je leti....jako je tesko nastelovati vodu na kako hoces....racun za struju mi je zimi i do 7500 dinara....leti oko 5500....moja racunica kaze da cu skinuti skoro 2500 dinara ugradnjom klasicnog bojlera.....on manje struje trosi a uz to dograva vodu....videcemo...

Tebi nije protocni bojler problem nego sto tvoji pune kadu sa njim. Isti takav racun bi imao i sa klasicnim da svakom detetu punis kadu, samo sto bi tad cekao da se zagreje voda...

Hohštapler

Moj glas ide obiènom.
Imali smo i protoèni i sad kad smo renovirali kupatilo kupili obièan 80L prohromski, Ariston (ako se dobro seæam).

Razlog:
ako se ti tu¹ira¹, i neko u kuhinji samo otvori èesmu (hladnu vodu!) tebi opadne pritisak na sekund dva i o¹uri¹ se u kadi! OK, ti ¾ivi¹ sam pa tih problema nema¹, ali doðu i snajke na servis i ovo ono...  ;)
Jako ga jebe variranje pritiska.
Znam da zgrade koje nemaju frekventni regulator na hidrocelu ne mogu da imaju protoèni bojler u stanu, pre mesec dana smo ugraðivali u jednoj zgradi jer je se jednom stanaru krivo digO i kupio protoèni a bez da se pre toga raspitao dal to mo¾e kod njega u stanu da radi...  [doh]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Ovo za pad pririska i povecanje toplote vode kad neko pusti u kuhinji je tacno al ne bas da se osuris. Doduse ja sam imao 5kw ne znam kako je sa 18 :)

Hohštapler

Citat: bigbad86 poslato 23 Februar, 2016, 17:01
Ovo za pad pririska i povecanje toplote vode kad neko pusti u kuhinji je tacno al ne bas da se osuris. Doduse ja sam imao 5kw ne znam kako je sa 18 :)


Istina, de¹ava se nekad da prvi sekund  pljusne vrelo pa sekund posle led ledeno!  [veryangry] [veryangry]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86


Hattrick

Citat: Ho¹tapler poslato 23 Februar, 2016, 16:51
...frekventni regulator na hidrocelu...

Sta je tacno taj regulator, gde se montira u zgradi, cemu sluzi, i na koji nacin mogu da proverima da li ga moja zgrada ima ?

Hohštapler

#27
Citat: Hattrick poslato 23 Februar, 2016, 19:34
Citat: Ho¹tapler poslato 23 Februar, 2016, 16:51
...frekventni regulator na hidrocelu...

Sta je tacno taj regulator, gde se montira u zgradi, cemu sluzi, i na koji nacin mogu da proverima da li ga moja zgrada ima ?

Frekventni regulator je ureðaj koji menja broj obrtaja pumpe za vodu, pegla ga non stop, ubrzava i usporava pumpu, ne znam koliko ima merenja u sekundi, u su¹tini zadatak mu je da dr¾i pritisak konstantim.
Izgleda otprilike kao digitalni meraè za struju, ima mali displej i programira se (kako ne znam to majstori rade).
Stoji u komandom ormaru pumpe.
! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole


bigbad86

Pa i jeste regler. Regulise protok vode. :)

UFF

Citat: Jefta poslato 23 Februar, 2016, 15:45
80l klasican bojler smo koristili moj cale, moja dva burazera i ja. Palio se nocu posle 12 i cale gasio ujutru kada je odlazio na posao. Nikada preko dana nije radio uvek je bilo vode za svu cetvoricu uvece da se istusiramo. Ako se klasican bojler samo ukljucuje nocu posle 12 onda uopste nije skup sto se tice potrosene struje. Nama racuni za struju nisu prelazili 2000-2500 din mesecno bez obzira da li je zima ili leto. Grejanje je bilo centralno.


Hvala, ta informacija je korisna

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Februar, 2016, 14:47
stim da je sam da....manje ce struje da trosi a 50 litara je dovoljno za njega ....eventualno ako treba jos neka da se plakne....nema za punjenje kade...


koje kade? :D

http://s15.postimg.org/wmsooj85n/20151121_153218.jpg

Conti-Moto

Citat: UFF poslato 23 Februar, 2016, 21:30
Citat: Jefta poslato 23 Februar, 2016, 15:45
80l klasican bojler smo koristili moj cale, moja dva burazera i ja. Palio se nocu posle 12 i cale gasio ujutru kada je odlazio na posao. Nikada preko dana nije radio uvek je bilo vode za svu cetvoricu uvece da se istusiramo. Ako se klasican bojler samo ukljucuje nocu posle 12 onda uopste nije skup sto se tice potrosene struje. Nama racuni za struju nisu prelazili 2000-2500 din mesecno bez obzira da li je zima ili leto. Grejanje je bilo centralno.


Hvala, ta informacija je korisna

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Februar, 2016, 14:47
stim da je sam da....manje ce struje da trosi a 50 litara je dovoljno za njega ....eventualno ako treba jos neka da se plakne....nema za punjenje kade...


koje kade? :D

http://s15.postimg.org/wmsooj85n/20151121_153218.jpg

Jel me to vid zajebava ili ja vidim duplu suko uticnicu u tus kadi ?! Volis sado-mazo ?
Kakva polupana fotografija ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Zasto jednostavno ne probas protocni bojler na neko vreme ?
Tako najbolje mozes videti da li ti se to isplati ili ne ...
Najbolje je da za probu ugradis Siemens DHT18R (18KW).  [thumb_up]
Novo !!!
Conti ROAD !!

Bojan

Dobro si birao. Ariston bojler je najbolji i najlepsi bojler koji moze trenutno da se kupi radi po principu dva kazana, moze uspravno i polozeno. Ima sa dve vrste kazana (emajlirani i prohromski)

Protocni bojleri su preskupi u eksplotaciji, traze mnogo promena pri montiranju i fakticki da nemaju ni jednu prednost osim dimenzije u odnosu na klasicne

Zeljkamp

Citat: bigbad86 poslato 23 Februar, 2016, 12:13
Koje je marke i sta je radjeno na njemu do sad?
Siemens su oba. Prvom je crkao grejac posle vise od deset godina i onda sam ga zamenio sa drugim kojeg jos uvek koristim.
TwinZ Auto & Moto

Gavrolini

Samo jedan savet. Izbegni metalac i gorenje u svakom smislu. Pre renoviranja kuce sam imao bojler od 80l iz sedamdesetih godina. Cistio sam ga od kamenca jednom godisnje. Grejac menjao par puta. Kadu pd 170cm sam mogao lagano do vrha da napunim i posle da se istusiram.  Posle renoviranja, odem u prodavnicu metalac jer su jedni od retkih koji imaju horizontalne bojlere. Porucim, kazu stize za sedam dana...stigao je za 29 dana. Posle mesec dana prvi put zovem servis jer vode imam za 5 min tusiranja i to je to. Menjaju termostaye,trte mrte i nista. Skinu grejac a on okovan kamencom. Kao da nije ciscen 10 godina ne nov bojler star mesec dana. Eto sad je ociscen i mogu da napunim 1/4 kade. Inace bojler nikad ne gasim i otkad sam stavio nov racun mi je za struju uvecan minimum za 2000din. Ako mi jos neko kaze da kupujemo domace, glavu cu mu stanglom izlupati :)

bogdan

ako ima dovoljno prostora   onda klasican prohromski i to horizontalan ( ili se preradi klasican ) jer u tom slucaju kamenac ne zatrpava grejac te ovaj ne crkava , povezes ga preko releja na signal jeftine struje ( da radi samo kad je jeftina ) plus prekidac da ga palis kad hoces


UFF

uzeo da probam pa ako ne valja cu stavim klasicni
nervirao me kabal koji je trebao da se vidi pa sam stemovao tek postavljene plocice da ga sakrijem  [ludak]

http://s8.postimg.org/hflxv4b1h/20160303_205500.jpg

bigbad86