Glavni meni

Zasto mt 07 a ne ER 6n ili Gladijus

Započeo jakendza, 20 Februar, 2016, 20:59

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

To je i najbitnije, da je tebi dobar.

jakendza

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Mart, 2016, 18:23
To je i najbitnije, da je tebi dobar.
Pa video si (uzivo) koliki sam kepec. Ali i da je duplo veci morao bih da vozim kako znam, sad je kasno da se kaje ... ( naravno da se ne kajem)
i

mi¹ko_kolo

Ako èovek nije zadovoljan, uvek mo¾e da kupi drugi motor. Tako da, teraj profo i ne brigaj za nas dokone.

jakendza

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Mart, 2016, 11:40
Ako èovek nije zadovoljan, uvek mo¾e da kupi drugi motor. Tako da, teraj profo i ne brigaj za nas dokone.
Alo dokoni, a gde je to danas bio Night Fluo ?




mi¹ko_kolo

Nadam se da je preko Kragujevca, Topole i Mladenovca? ;)

UFF

slikaj nam zadnju felnu posle voznje po prvoj kisi

Andreja

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Mart, 2016, 16:03
Danas bejah na sajmu, moj utisak je da je ba¹ sitan motor. Al' zato Tracer! :o

Apsolutno ISTI utisak.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

VR 46

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2016, 02:00
slikaj nam zadnju felnu posle voznje po prvoj kisi
Hejteru za felne  :P
Twist of wrist!

jakendza

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Mart, 2016, 21:05
Nadam se da je preko Kragujevca, Topole i Mladenovca? ;)
Naravno, a povratak Banjica, Smederevski put, V.Plana pa kuci.
Avala puna, motorina na hiljade

jakendza

Citat: VR 46 poslato 21 Mart, 2016, 12:32
Citat: UFF poslato 21 Mart, 2016, 02:00
slikaj nam zadnju felnu posle voznje po prvoj kisi
Hejteru za felne  :P
? Izv. moze na nasem jeziku

bigbad86

Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.

jakendza

#291
Citat: bigbad86 poslato 21 Mart, 2016, 18:47
Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.
Za felne I ili kako vec) nije problem. Vec sam provalio . Ima ovde perionica gde sam peres  auta, i za dva zetona imas 4 min. Mozes za to vreme 2 puta da operes ceo motor i to  pod pritiskom i toplom vodom . Nista lakse, mada sam i sam mislio da ce rukom ici tesko. Na kraju ispiranje je vodom koja ne trazi brisanje i ne ostavlja 'suze', samo sacekas da se osusi i ko da si rukom brisao . A zeton 50 din. Dakle to je mozda nekad bio problem, sa ovim perionicama vise nije, bar meni.

jakendza

Citat: jakendza poslato 22 Mart, 2016, 09:32
Citat: bigbad86 poslato 21 Mart, 2016, 18:47
Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.

makinjo

Citat: jakendza poslato 22 Mart, 2016, 09:32
Citat: bigbad86 poslato 21 Mart, 2016, 18:47
Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.
Za felne I ili kako vec) nije problem. Vec sam provalio . Ima ovde perionica gde sam peres  auta, i za dva zetona imas 4 min. Mozes za to vreme 2 puta da operes ceo motor i to  pod pritiskom i toplom vodom . Nista lakse, mada sam i sam mislio da ce rukom ici tesko. Na kraju ispiranje je vodom koja ne trazi brisanje i ne ostavlja 'suze', samo sacekas da se osusi i ko da si rukom brisao . A zeton 50 din. Dakle to je mozda nekad bio problem, sa ovim perionicama vise nije, bar meni.
Nemoj samo dok je vruc po masini sa ladnom kada ispiras ;D

jakendza

Citat: makinjo poslato 22 Mart, 2016, 17:37
Citat: jakendza poslato 22 Mart, 2016, 09:32
Citat: bigbad86 poslato 21 Mart, 2016, 18:47
Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.
Za felne I ili kako vec) nije problem. Vec sam provalio . Ima ovde perionica gde sam peres  auta, i za dva zetona imas 4 min. Mozes za to vreme 2 puta da operes ceo motor i to  pod pritiskom i toplom vodom . Nista lakse, mada sam i sam mislio da ce rukom ici tesko. Na kraju ispiranje je vodom koja ne trazi brisanje i ne ostavlja 'suze', samo sacekas da se osusi i ko da si rukom brisao . A zeton 50 din. Dakle to je mozda nekad bio problem, sa ovim perionicama vise nije, bar meni.
Nemoj samo dok je vruc po masini sa ladnom kada ispiras ;D
Motorin ide na pranje , ne posle voznje, vec sutradan sabajle kad je ladan, od kuce do perionice imam 1,5 km i tako sam radio i sa malim cbr125, posle skoro godinu dana kada sam ga prodao, isgledao je isto kao kada sam ga ivezo iz radnje.
Bez brige, dosta toga sam i zapamtio , mada mi pamcenje ne ide od ruke

jakendza

Higt Fluo bio na prvom servisu 1077km, promenili ulje i filter i dotegli lanac. Kazu da sam sada miran do 10000km. Pa ponovo ( da me ljuste).
Iskreno govoreci, Fluo-a jos uvek ne smem da ubrzam.Ono malo brzine ( do 130lm/h) sto sam imao na malom motorinu, sasvim mi je dovoljno i ovde.
Ali, osim brzine kojom ja vozim (80-120km/h) , sve ostalo je ala NEBO I ZEMLJA.
Usput, sveo sam potrosnju na 4.2 ( dakle na pravcima stedim , kada dodje Ibarska malo potegnem i eto meni 4.2)
Ko bese jos voza MT 07, bilo bi zgodno da malo razmenimo iskustva

mali_zmaj

Ti si prvi!! Salim se pojma,relativno mlad motor na trzistu,ne sjecam se da ga je neko na forumu vozio...
jin-jang

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Pazi kad peres tim cistacima pod pritiskom da ne iskrivis sace za hladjenje na hladnjaku za ulje i vodu!!!

UFF

Citat: jakendza poslato 22 Mart, 2016, 09:32
Citat: bigbad86 poslato 21 Mart, 2016, 18:47
Aludiraju na to da ce se tvoje fensi felne jako isprljati po nepovoljnim uslovima eksploatacije i da ce biti zamorno i redovno ciscenje istih.
Za felne I ili kako vec) nije problem. Vec sam provalio . Ima ovde perionica gde sam peres  auta, i za dva zetona imas 4 min. Mozes za to vreme 2 puta da operes ceo motor i to  pod pritiskom i toplom vodom . Nista lakse, mada sam i sam mislio da ce rukom ici tesko. Na kraju ispiranje je vodom koja ne trazi brisanje i ne ostavlja 'suze', samo sacekas da se osusi i ko da si rukom brisao . A zeton 50 din. Dakle to je mozda nekad bio problem, sa ovim perionicama vise nije, bar meni.


i posle toga moras svaki put da podmazes lanac
da zanemarmo posao ali koji je onda to trosak kad saberes sva ta nepotrebna pranja i prevremena podmazivanja?

npr vozis svaki dan po 50km
kisa pada 3 puta nedeljeno

ili ces voziti strokave felne ili ces podmazivati na svakih 100km umesto na 300 ili vise