Glavni meni

Zasto mt 07 a ne ER 6n ili Gladijus

Započeo jakendza, 20 Februar, 2016, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Citat: lvl1 poslato 21 Februar, 2016, 22:56
Na kraju ce biti mt10  :D
http://images.mcn.bauercdn.com/pagefiles/556052/15_mt-10.jpg

po izgledu yamaha(noviji je) sto se tice cene kawasaki(proveren agregat)

Transformers

bobangsxr

Citat: Bori¹a poslato 21 Februar, 2016, 23:36
po meni (ne znaci da sam u pravu, kao sto i verovatno nisam) motor koji ima zadnju viljusku kao letvicu [rofl] ne moze da bude lep to teorije nema... ne moze da mi se svidi nikako  [povracanje]

Koji motor ti vozis?... slikaj nam zadnju viljusku  [rofl]

Bori¹a

moja viljuska je kao vaservaga samo obojena u crno [rofl]

ni u jednom trenutku nisam rekao da je moj motor lep... naprotiv, ne svidja mi se... ali sta je tu je ;)

niti zasluzujem bolji niti mi treba... jos koju godinu sigurno

jedino na sta cu preci mozda je yamaha fazer 600 s2 - svidja mi se na oko, nema karburatore, bolja zastita od vetra, zadnja viljuska malo obradjena [rofl] [yahoo] za nijansu je jaca od motora koji vozim i mislim da je to to :D

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

nisam otpisao... skoro svi noviji motori imaju usd napred, lepu zadnju viljusku i ne-okrugli far :D :D

Hohštapler

...meni je okrugli far i dalje jedan od najlep¹ih za naked...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

od japanskih nakeda najvise mi se svidja mt01... drkanje kako izgleda (ne svidja se nikom verujem) a tek zvuk... :drka: :drka:

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Andreja

Citat: Bori¹a poslato 22 Februar, 2016, 01:24
od japanskih nakeda najvise mi se svidja mt01... drkanje kako izgleda (ne svidja se nikom verujem) a tek zvuk... :drka: :drka:

WTF, motor je drkanje.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

zvuk dok vergla je bolestan.. kao da nece sastaviti nikad i bamm

jakendza

Pa jos jednom hvala svima. prelomio mt07+abs, pa sta bude bice.
Mislim da je to meni (170cm) odgovovarajuce, a sa manama i ostalim, vec cu se navici prvih 3000-4000 km, koliko planiram uhodavanje.
A ko zna mozda se i ne prilagodim, pa zamenicemo ga. Nekako moram poceti. Idel lepo vreme i ne bih da propustim nista.
Sacekacu pocetak marta, dolaze za 2016. pa kupujem.
Pozz Zoran, Jagodina


Slaninar

Ako sad vozi¹ CBR125r, moj savet bi bio da ne preskaèe¹ kategoriju i da uzme¹ ne¹to manje - br¾e æe¹ nauèiti, ili se vratiti u ¹tos ako si ranije vozio.

Ovako ne¹to:
http://www.polovniautomobili.com/motori/7026139/suzuki-gs-500-e-gs500e

Mali, lagan, a opet duplo jaèi od motora koji sad vozi¹. Uz to je jeftin i naked - stavi¹ roll bar i napada¹ se sit, da ispita¹ granice i ne brine¹. Kupi¹ za 1000 evra, proda¹ za 500, kao da si ga iznajmio na godinu dana da na njemu ve¾ba¹. Posle toga æe¹ verovatno i sam skontati kakav motor tebi najvi¹e odgovara.

MT07 je super motor, ali super je i R6 - a dok ne krene¹ vi¹e voziti malo veæi motor, neæe¹ biti ba¹ naèisto kakav taèno tebi odgovara. Nije malo novaca dati za nov motor ni ako se ne proma¹i.

Ne znam koliko sam dobro objasnio, skoro sam siguran da neæe¹ poslu¹ati po¹to si re¹io kupiti nov motor (od koga bismo inaèe mi smrtnici kupovali polovne?  :) ), ali moj savet je: najvi¹e 500 kubika, naked za sledeæi motor. Obavezno polovan, da ne baca¹ novce.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jakendza

Hvala na savetu. ali nista od auta i motorina nisam kupovao polovno.
Ili idem peske i skupljam novce ili kupim novi kad skupom novce, treceg nema.
Sto se ostalog tice, mislim da ta razlika i nije nesto bitna. Meni je bitno da je
-1- motor nov
-2- nije tezak ( meni je tek 170cmm)
-3- a kubikaza skoro nebitna ( to sto jaci motori idu brze je sasvim prirodna stvar, ali kako cemo ih voziti to zavisi od nas samih )
Pozz

Slaninar

#33
Citat: jakendza poslato 23 Februar, 2016, 10:08
Hvala na savetu. ali nista od auta i motorina nisam kupovao polovno.

Koliko si motora do sad kupovao?

Citat: jakendza poslato 23 Februar, 2016, 10:08
Ili idem peske i skupljam novce ili kupim novi kad skupom novce, treceg nema.

Kad se preskaèu klase, veæa je ¹ansa da se ide pe¹ke, ili u kolicima. 125, pa do 500.

Citat: jakendza poslato 23 Februar, 2016, 10:08
Sto se ostalog tice, mislim da ta razlika i nije nesto bitna. Meni je bitno da je
-1- motor nov
-2- nije tezak ( meni je tek 170cmm)
-3- a kubikaza skoro nebitna ( to sto jaci motori idu brze je sasvim prirodna stvar, ali kako cemo ih voziti to zavisi od nas samih )
Pozz

Èuvene poslednje reèi. Radi kako god misli¹ da treba. ©to reèe drugar, "ja sam ti rekao i svoju du¹u spasio".  :)  

Mislim da su ti nejkedi od 500 kubika (Suzuki GS, Honda CB i slièni) dosta jaki, a ipak pitomiji i od MT07. Takoðe su i lak¹i i ni¾i. I ne ko¹taju puno da se promene, a nema ni previ¹e ¹tete kad se ispuste.

[cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt


jakendza

-1- dosad kupio 2
-2- sansa za bilo sta uvek postoji - to me najmanje plasi, imam i ja neke "utakmice u nogama"
-3- nisam siguran da je bas mali mt07 baba roga od koje treba bezati, ne bi me plasima ni veca kubikaza, ali posto se vozam svaki dan ceo dan, moram imati na umu i potrosnju
    moja voznja nije uopste  "moto manijacka", tako da se, sto se tice velicine motora uopste ne brinem. Mator sam ja za takve stvari tek mi j 57.

Hvala na savetima, sigurno cu imati na umu sve sto ste rekli .

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jakendza poslato 23 Februar, 2016, 12:46
-1- dosad kupio 2
-2- sansa za bilo sta uvek postoji - to me najmanje plasi, imam i ja neke "utakmice u nogama"
-3- nisam siguran da je bas mali mt07 baba roga od koje treba bezati, ne bi me plasima ni veca kubikaza, ali posto se vozam svaki dan ceo dan, moram imati na umu i potrosnju
     moja voznja nije uopste  "moto manijacka", tako da se, sto se tice velicine motora uopste ne brinem. Mator sam ja za takve stvari tek mi j 57.

Hvala na savetima, sigurno cu imati na umu sve sto ste rekli .

Moj drugar od 62 godine....pazario nov auto.....ima se moze se, firma radi, on u penziji....i dolazi dezurni zajebant....gleda auto.....audi a4 ...benzin....klima, abs, ovo ono....vrti se vrti....gleda agregat..
-Je'l bre Miloje....koji ce kurac tebi nov auto....uzece ti dozvolu za koju godinu a pre ce crknes ti nego auto....trebao si d'uzes neki koji se kvari...da se malo zanimas, druzis sa majstori.......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jakendza

Pa mislim da je Miloje uzeo auto da se voza dok mu traje dozvola (verovatno je i sam racunao na to), a sad za majstore to ne znam.
A opet ponavljam sto se tice novaca, novci dodju i odu. Ako ti je do necega bas stalo, nadje se nacin.

srbac

Citat: jakendza poslato 23 Februar, 2016, 10:08
Hvala na savetu. ali nista od auta i motorina nisam kupovao polovno.
Ili idem peske i skupljam novce ili kupim novi kad skupom novce, treceg nema.
Sto se ostalog tice, mislim da ta razlika i nije nesto bitna. Meni je bitno da je
-1- motor nov
-2- nije tezak ( meni je tek 170cmm)
-3- a kubikaza skoro nebitna ( to sto jaci motori idu brze je sasvim prirodna stvar, ali kako cemo ih voziti to zavisi od nas samih )
Pozz

Tako je !!!   Pravi si manijak, kakvih 500 kubika, to ces kad ostaris !!!!

jakendza

Ali sto mislite da je kubikaz toliko vazna, prosto ne razumem.
Da li postoji mozda neka skala sa koliko godina vozis koliko kibika ili slicno ?
Ja sam se samo raspitivao za karakteristike i ponasanje pojedinih motorica, a na osnovu
toga cu zakljuciti sta cu i kako cu. (ipak se radi o mom d..... kad vec moram tako da kazem)
Nemojte me pogresno shvatiti, ja se svima zahvaljujem na odgovorima, i nemojte misliti
da mi ti odgovori nista ne znace ( inace ne bih nista ni pitao). Sto ljudi sto æudi.