Glavni meni

Zasto mt 07 a ne ER 6n ili Gladijus

Započeo jakendza, 20 Februar, 2016, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jakendza

Radi se o tome da sam podetinjio pod stare dane.
Nisam se bas izgubio, ali dilema (trilema)  je velika. Ne koji novi od ova tri  kupiti  vec zasto bas taj
Bicu zahvalan za sve sugestije, iskustva, ...
Pozz Zoran, Jagodina

stile

Provozaj ih i kupi onaj koji te bude grejao

UFF

zato sto je mt07 bolji u svakom pogledu
zato sto je er6n govno od motora
i zato sto je gladius za geyeve  [cheers]

losmi

Citat: stile poslato 20 Februar, 2016, 21:04
Provozaj ih i kupi onaj koji te bude grejao
Upravo tako, svako gotivi nesto drugo..
Vozio sam er-6n jednu sezonu i bio zadovoljan, a sad bi verovatno pre izabrao jamahu..

Charuga

Uzmi ono sto je najevtinije...nema tu drasticnih razlika za svakodnevnu upotrebu....

ЯЭВОЛУТИОН

sto vise cilindara to bolje...pa ako za te pare nema da se uzmu sest...onda tri...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

makinjo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Februar, 2016, 22:16
sto vise cilindara to bolje...pa ako za te pare nema da se uzmu sest...onda tri...
Za tri cilindra ce morati uzeti  mt 09 :)

Za mene ni jednog sekunda ne bi bilo trileme .:)
Istog trenutka odluka pala  mt 07
Ja da imam para kao sto nemam moj odabir bi bio mt 09 :)

Bori¹a

tracer je mnogo lep, svidja mi se u pm (kad smo vec kod mt09) ali probija budzet dosta

sasa ns 1

mt je najlepsi ali nekako mali i supalj .gladijus je zenskast,er je mozda najbolji izbor  ali nije toliko fensi

SSZGO

Citat: UFF poslato 20 Februar, 2016, 21:08
zato sto je mt07 bolji u svakom pogledu
zato sto je er6n govno od motora
i zato sto je gladius za geyeve  [cheers]

haha upravo tako
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

Bolje zajmiti za mt09,nego kupiti nesto samo zato sto je na popustu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mil@n

Ima¹ i z800e otprilike za te pare koje planira¹ da potro¹i¹...u svakom sluèaju saèekaj sajam u martu i onda kreni u kupovinu i pregovore.Kawasaki ne izla¾e ali Cule redovno daje popuste za vreme trajanja sajma.
Nisi naveo kojih si dimenzija,ovo ¹to razmatra¹ su gabaritno mali motori.....
Ja da sam na tvom mestu bih zajebao sve ovo i uzeo versys-a 650  ;) ....ali to sam ja  ;D

UFF

07 odlican fun bike i motor za grad i jednu osobu, ali stvarno, iznenadjen sam sa obrtnim momenom i ciklistikom
ako hoces da putujes na dalje, imas suvozacicu, ili peglas i obaras ozbiljnije onda 09
druga dva necu ni da komentarisem, svetlosna godina razlike u svakom pogledu


Hohštapler

Citat: stile poslato 20 Februar, 2016, 21:04
Provozaj ih i kupi onaj koji te bude grejao

Na ovo se sve svodi.  [thumb_up]

ER6 se vozi u jako puno ¹ampionata èak i na TTu lightweight, (klasa supertwin), sa sitnim modifikacijama razvræu mu 00, proveren agregat, za plaæeno-dobijeno mislim da ne mo¾e bolje... Ima i F verzija sa oklopima (kad preðe¹ sa 125cc na ne¹to br¾e shvati¹ da oklopi na motoru imaju svoju primenu, pogotovo ako planira¹ da putuje¹ sa njim). Agregat kad ga èuje¹ radi malo traktorasto (bar je meni uvek tako zvuèao) ali nisam jo¹ nikad nikog èuo da je imao probleme sa njim. Devojke burazer je kupio novog, njakao ga kao besan, toèkario po ceo bogovetni dan, du¹u mu vadio, ¹tucnuo nije.

Gladijus, taj agregat je od 99te u SVu potom u Vstromu, mali potro¹aè (neke normalne vo¾nje van grada tro¹i i oko 4-5L,  mada ni druga dva nisu razlièita po tom pitanju, ovog imam pa znam) ima dosta snage u ni¾im obrtajima, jedino ¹to mogu da ti ka¾em je da æe¹ se iznenaditi prvih par puta pri naglim ¹altanjima u ni¾u, zaple¹e dupetom, ali meðu gas i kvaèilanje - brzo uðe¹ u ¹tos. Ako normalno vozi¹ neæe¹ ni skontati.

MT07 je igla! Najupravljivi motor na koji sam seo. Provozao sam ga samo par  krugova po Navaku, pa ne znam kakav je u stvarnom ¾ivotu. Pamtim oseæaj da je nerealno lagan, kao da nema ni 100kg, da mi je sedi¹te "èudno" i da skreæe ko lud!
Za¹to njega??
1. najlep¹i je
2. najupravljiviji
3. namanje æe gubiti na vrednosti i najlak¹e prodati (jako je popularan)
4. yamaha je :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar


gladius meni lepsi od mt7 koja je mala, kratka i odgovara samo ljudima visokim 175 cm (i koji cm preko).
a moze i lepo da se napravi sm od suzane malo naked malo sm :)







mada ako se gleda cena ER6N nema premca al i on je za ljude 180-185 za ostalje koji su 190 i vislji samo versus novi :) zunzara zeleni :)





lvl1

Na kraju ce biti mt10  :D
http://images.mcn.bauercdn.com/pagefiles/556052/15_mt-10.jpg

po izgledu yamaha(noviji je) sto se tice cene kawasaki(proveren agregat)

bigbad86

Ja sam morao da googlam Gladiusa, nisam ni znao sta je to. Odvratan motor, ko kinez.

Bori¹a

po meni (ne znaci da sam u pravu, kao sto i verovatno nisam) motor koji ima zadnju viljusku kao letvicu [rofl] ne moze da bude lep to teorije nema... ne moze da mi se svidi nikako  [povracanje]