Glavni meni

GSXR 1000 2017

Započeo TEEfqd, 13 Februar, 2016, 00:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic

Uzmi 10 najjaèih SBK ¹ampionata ( svjetski, britanski, amerièki, ¹panski, italijanski, njemaèki, francuski, japanski, australijski, endurance ).

U SBK su uzeli 2009., ali zadnje 3-4 godine nisu prisutni. u Americi razvaljuju zadnjih 6 godina, jedino oni mogu ne¹to Suzukiu u Endurance trkama, 4 godine osvajaju titulu u Japanu ... ove godine su uzeli britanski i ¹panski ¹ampionat. ... isto tako osvojene titule u amerièkom i njemaèkom Stock prvenstvu.

Bori¹a

sto se trka tice, mislim da je 30% motor, ostatak vozac [yahoo]

Hohštapler

Citat: Radanovic poslato 14 Februar, 2016, 14:53
Uzmi 10 najjaèih SBK ¹ampionata ( svjetski, britanski, amerièki, ¹panski, italijanski, njemaèki, francuski, japanski, australijski, endurance ).

U SBK su uzeli 2009., ali zadnje 3-4 godine nisu prisutni. u Americi razvaljuju zadnjih 6 godina, jedino oni mogu ne¹to Suzukiu u Endurance trkama, 4 godine osvajaju titulu u Japanu ... ove godine su uzeli britanski i ¹panski ¹ampionat. ... isto tako osvojene titule u amerièkom i njemaèkom Stock prvenstvu.


Ajde da uzmemo najveæu uliènu trku, ne stazu, TT superstock 1000, od 2005. do danas R1 nema ni jednu pobedu, suzuki i honda imaju po 4,  Kawasaki ima 2, BMW ima 1.
Za mene je to najveæe merilo - ode¹ u radnju i kupi¹ motor, otera¹ ga na ostrvo, stavi¹ trkaèke oklope i uliène gume i da te vidim...
90% je vozaè ne motor  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

U predhodnim godinama gsxr se pokazao kao najizdrziviji agregat , realno ni jedan ne moze da izdrzi maltretiranje kao on. U svom okruzenju imam svakakvih ljudi. Izmedju ostalog dosta pucaca i dizaca na zadnji. Ono sto gsxr izdrzi ne moze ni jedan to potpisujem.

freepartyman

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Februar, 2016, 16:51
Citat: Radanovic poslato 14 Februar, 2016, 14:53
Uzmi 10 najjaèih SBK ¹ampionata ( svjetski, britanski, amerièki, ¹panski, italijanski, njemaèki, francuski, japanski, australijski, endurance ).

U SBK su uzeli 2009., ali zadnje 3-4 godine nisu prisutni. u Americi razvaljuju zadnjih 6 godina, jedino oni mogu ne¹to Suzukiu u Endurance trkama, 4 godine osvajaju titulu u Japanu ... ove godine su uzeli britanski i ¹panski ¹ampionat. ... isto tako osvojene titule u amerièkom i njemaèkom Stock prvenstvu.


Ajde da uzmemo najveæu uliènu trku, ne stazu, TT superstock 1000, od 2005. do danas R1 nema ni jednu pobedu, suzuki i honda imaju po 4,  Kawasaki ima 2, BMW ima 1.
Za mene je to najveæe merilo - ode¹ u radnju i kupi¹ motor, otera¹ ga na ostrvo, stavi¹ trkaèke oklope i uliène gume i da te vidim...
90% je vozaè ne motor  ;)
Najvece merilo je ko vozi motor ;)
Gavrolini pogotovo se pokazala generacija k6,k5..Neunistiv agregat. Za novije ne znam samo znam da smaraju godinama nista ne menjaju i sad izbace ovako nesto [doh]
Kawasaki je popravio zavrsnu obradu,necu da kazem dizajn jer mi se ne svidja zx10r. Ali dobro to je stvar ukusa.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Radanovic

Citat: Radanovic poslato 23 Septembar, 2015, 03:21

2005.




2006.




2007.




2008.




2010.




2011.




2012.




2013.





Prije par dana, 3. mjestom na 24h Bol D'Ora, Suzuki sti¾e do nove titule ¹ampiona u trkama izdr¾ljivosti.

Zadnjih 11 godina, od modela K5, èak 9 titula osvojenih.

ЯЭВОЛУТИОН

visoko budzetni sampionati nisu merilo kvaliteta motora, jer je tu u motor ulozeno desetak puta preko njegove vrednosti da bi se uopste pojavio na stazi...yamaha je zbog razvoja crossplane motorcikla odustala od ekipe na WSBK ....troskovi takmicenja su bili koliko i za Moto GP sampionat....da su napravili dobar potez vidi se po sampionatima po zemljama koje maju razvijen motosport....i po GPu gde su ove godine oduvali hondu.....sve sa merquesinjom i pedrosisicom....
Imam prilike da probam uglavnom sve sto se pojavi na nasim ulicama...i moja jedina primedba je sto prave motore za jebene patuljke,,,,,razumem kad prave sportski motor...tu nema sta da trazis sa 100 kila i 2 metra....ali poceli su da skupljaju i touring motore..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Februar, 2016, 18:16
bla bla bla ...i moja jedina primedba je sto prave motore za jebene patuljke ... bla bla bla
pa makar se neki urbani patuljak da se raduje .. njemu su dakle taman ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Minjams

R1 zvuk fabricki joj je odvratan i oni auspusi pod repom mi uopste nisu tako lepi.a to sto kazete da je za klasu ispred japanaca uzmete lepo ozbiljne svetske testove pa ce te i sami videti da nije tako.kad sve uzmes i saberes honda je jos uvek najkompletniji motor.sve je to stvar nekog ukusa i o tome je glupo raspravljati.

DebeliZmaj

Citat: Minjams poslato 20 Decembar, 2016, 02:14
R1 zvuk fabricki joj je odvratan i oni auspusi pod repom mi uopste nisu tako lepi.a to sto kazete da je za klasu ispred japanaca uzmete lepo ozbiljne svetske testove pa ce te i sami videti da nije tako.kad sve uzmes i saberes honda je jos uvek najkompletniji motor.sve je to stvar nekog ukusa i o tome je glupo raspravljati.

ni godinu dana stara tema :)
iskopa je iz naftalina :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

^Bio je malo triggered zbog lojalnosti brendu pa doso cast da odbrani, samo zato se registrovao :D

Citat: Minjams poslato 20 Decembar, 2016, 02:14
R1 zvuk fabricki joj je odvratan i oni auspusi pod repom mi uopste nisu tako lepi.

Nosis ti tebra naocare mozda? POGLE ovaj sulundar ni da ima 5000 kubika.




Srkut87

Meni se nije svidjao dok ga nisam video uzivo, cak i ovaj auspuh je uzivo nekako lepsi 🙂


sremac

Lep samo, nije mi jasna ova boca za plin ekolo¹ke norme, buka ?  Video dva momka letos na njima crveni i plavi ne stigoh da pitam jel im traze ateste
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hohštapler

...ko jo¹ kupi novi model superbike-a (fabrika ne bitna) i ostavi fabrièki izduv? Pa ko ima za nov motor tom drugo sulundar nije stavka. Ovo je i onako samo da se mo¾e uraditi homologacija.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hattrick


milomir22

Meni ovo uopste ne izgleda lose, pod uslovom da se zameni ovaj serijski bojler sto su tutnuli umesto auspuha.

Zna se da su honda i jamaha skuplji i kvalitetniji dvojac japanaca, dok su suzuki i kawa dobri, ali ipak za sire i siromasnije narodne mase.

Suzuki ima naviku da pravi nove-stare motore (mislim da je poslednji izbacio celicni ram i karburatore, a agregati uglavnom ostaju isti uz minimum promena), ali je zato cenom ubedljiv, a ni pouzdanost ne manjka. Sad je pitanje ko koliko $ ima i sta ga interesuje.  

Italijani (dukac, mv agusta, bimota,...) kod nas vaze za egzotiku i nesto sto se kupuje srcem a ne mozgom. Moje iskustvo s njima je da umeju da proizvedu dobar agregat, ali su u svadji sa elektronikom, i to debeloj.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hohštapler

Sad èitam temu od proletos ¹to smo pisali...

Suzuki je ove godine na TT-u sa Majklom Dunlop uzeo senior TT.
Pri tom je popu¹io superstock inaèe je Majkl i tu bio favorit. Za novi agregat svi ka¾u da je sjajan.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

meni se ovaj bojler sviða. ne bi ga skido. èuèi do jaja.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.