Glavni meni

Bugarski paso¹/lièna karta

Započeo vlada_dee, 30 Januar, 2016, 14:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


zorebre

Citat: El Jefe poslato 31 Januar, 2016, 15:47
И како ти је сад као Бугару?
Ne trkeljisu me po aerodromima i ne zaustavljaju cak na granicama ponekad

zorebre

Da se razumemo,mozemo mi,vi,ja,bilo ko,da voli ili ne voli bugare,ali oni za koje smo nekad bili SVET nekada,pregazili su nas kao brzi voz,i sad su evropa svidelo nam se ili ne.

Nika

Зоре, бре, јеси ли ти био у тој европи? Не мислим на Софију, јбг, главни град, ево и Београд се развија, само што нису метро, Београд на води итд, него мислим да мало кренеш кроз земљу, не мораш баш да залазиш у много забачене крајеве - само се одмакни од престонице.
А јел знаш колико су они тренутно задужени, а колико су били пре ЕУ?
И 'ајде да су бар нешто урадили са тим парама...
Слична прича са Румунијом - Чаушеску је био тиранин, али је задужење Румуније у тренутку обојене револуције било "0".
Јел' знаш колико је сад? А крени мало по земљи, видећеш да има села без асфалтних путева и струје...
Једина предност (за за запад и Бугарина/Румуна као јединке) је могућност одласка у богатије крајеве и добијање посла без превише перипетија.
И тако рођена земља, поред пустошења од стране запада и страних корпорација, домаћих тајкуна, остаје осиромашена и за интелигенцију која напушта брод који тоне.
То и нас чека... Не - чекај - већина нам се већ сада дешава, а ми журимо да заокружимо целу причу...

SSZGO

Једина предност (за за запад и Бугарина/Румуна као јединке) је могућност одласка у богатије крајеве и добијање посла без превише перипетија.


hahaha, jedina prednost...

to je ogromna prednost...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zorebre

Citat: Nika poslato 31 Januar, 2016, 16:12
Зоре, бре, јеси ли ти био у тој европи? Не мислим на Софију, јбг, главни град, ево и Београд се развија, само што нису метро, Београд на води итд, него мислим да мало кренеш кроз земљу, не мораш баш да залазиш у много забачене крајеве - само се одмакни од престонице.
А јел знаш колико су они тренутно задужени, а колико су били пре ЕУ?
И 'ајде да су бар нешто урадили са тим парама...
Слична прича са Румунијом - Чаушеску је био тиранин, али је задужење Румуније у тренутку обојене револуције било "0".
Јел' знаш колико је сад? А крени мало по земљи, видећеш да има села без асфалтних путева и струје...
Једина предност (за за запад и Бугарина/Румуна као јединке) је могућност одласка у богатије крајеве и добијање посла без превише перипетија.
И тако рођена земља, поред пустошења од стране запада и страних корпорација, домаћих тајкуна, остаје осиромашена и за интелигенцију која напушта брод који тоне.
То и нас чека... Не - чекај - већина нам се већ сада дешава, а ми журимо да заокружимо целу причу...
Skoro sve si u pravu,ali ni kod nas nije bolje,a ne mozes recimo da odes u nemacku da radis,bez peripetija a oni mogu i to i cine,tako je.Za puteve nisi bas u pravu,puno su tu napravili,naravno ne svuda,ali se radi.. Sto je nama koji vozimo motore bitno,jel. Zaduzeni smo i mi,vise nego ranije,a nismo u eu.Sela bez puteva ima i kod nas,a bogami i bez ljudi,isto kao tamo.Ali se dosta toga promenilo u odnosu na kako je bilo ranije.Recimo administracija,u svakoj instituciji imas salter neke banke da zavrsis sve bez famoznog odlaska do banke/poste pa uplatnica,pa nazad u red da predas uplatnicu... Policija.kad mi se prvi put desilo da me zaustavi i kaze-dobar den,as se kazvam taka i taka,napravihte prestplenie takvo i takvo,izmoljavam dokumentite,-ja mislio skrivena kamera.Ovi nasi razbojnici ne umeji ni dobar dan da kazu. Ima jos nekih primera ali da su daleko od prave evrope jesu, a pogotovo raja. A kod nas uvesti auto je proces od minimum 20 dana do tablica,mozda u SRB lakse neznam a tamo za par sati teraj napolje...  I da,bio sam podosta po toj evropi,nije lose,dok smo mi imali TAS CIMOS REVOZ IDA i jos stosta,oni su cekali godinama na ziguli,kojih sad i nema na putevima. Farmerke su nam skidali sa guzice ne pitajuci za cenu, za bazoku si mogo da krenes koju oces i tako to... E to vec cini razliku,ako me kapiras.

Ostoja

@Nika
Nebih da sam bezobrazan ali ti i ja ne ¾ivimo u istom Beogradu...
Mislim, moj Beograd je èamotinja i jad, a taj metro, Prokop, Beograd na vodi, to postoji, istina, za sada samo na maketama i u najavama ljubljenog nam premijera.... Mo¾da ti i ne ¾ivi¹ u Beogradu kad ka¾e¹ da je ne¹to krenulo, jeste, ali samo na Dnevniku, stvarnost je tu¾na i siroma¹na za ogromnu veæinu...
A papiri... Moja porodica odovo ima EU paso¹e.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hattrick

Citat: SSZGO poslato 31 Januar, 2016, 17:36
Једина предност (за за запад и Бугарина/Румуна као јединке) је могућност одласка у богатије крајеве и добијање посла без превише перипетија.


hahaha, jedina prednost...

to je ogromna prednost...


Vidi ovaj sto je zapeo da radi  :)

zorebre

Citat: balcan girl poslato 30 Januar, 2016, 20:34
ha, nisam ni znala da imamo nekog iz makedonije :D :D :D :D pa poz za makedonijuuuu :D a odakle si? imam jako dobre prijatelje u makedoniji :D :D :D :D
Uma'l da zaboravim,koleginice,iz Kumanova sam.Pozdrav za Jagodinu,bio jednom pre par godina,bas mi se dopao grad,lepo...

bigbad86

Dopao ti se? Si siguran da si bio u Jagodini? :P

balcan girl

a pa moji drugari su iz kumanova isto :D :D :D :D :D :D extraaaa :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

zorebre

Citat: bigbad86 poslato 31 Januar, 2016, 22:02
Dopao ti se? Si siguran da si bio u Jagodini? :P
Pa tako je pisalo na ulazu i izlazu?A mene svako mesto lako kupi kad ima lep park,recimo.  Sta cu kad imam iskrivljene kriterijume,

bigbad86


Nika

Ил се ја нисам добро Одразио или ме ти ниси разумео.
Хтедох да кажем да је Софија слично као и Београд (неправедно) много развијенији од остатка отаџбине, и да сви трче у главни град - ту је лова, ту је дешавање, а остатак земље - ко шиша. (Још и спрдња на рачун метроа и арапске отимачине...)
На западу је и свако село уређено, и развијеност је много уједначенија - боли пајсер неког бају да трчи са села у град када има нормалне услове за живот, и мир и тишину. Посао или у близини или железницом стиже у суседни град 2х брже него ја до центра... Годишња карта, новине, дремка...

Све то што је Зоре набројао, банке, пандуре... Па јел' нам зато треба чланство у ЕУ?
Па то (и много тога још) би нормална влада за 2 месеца могла да доведе у ред - само када би хтела (али како онда да се нафатирају?) И када би је запад пустио да се доведе ред (али како би онда они могли да сисају све што ваља и интересује их, када би народ имао времена да размишља о томе ша им се дешава уместо о томе како да сутра нешто купи и стави на сто да поједе...)
Ако је то поента - да свако иоле способан дигне сидро и оде у те Америке, Немачке и Швајцарске, а да и остатак Србије раскомадају и поделе Шиптари, Мађари, Хрвати, Турци... - онда је велики вођа у праву - Јевропа нема алтернативу.
Иду избори - гласајте за Вучића.

Ostoja

E, ovo veæ  lièi na ne¹to...
[cheers] [cheers] [thumb_up]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...