Glavni meni

MV Agusta F4

Započeo freepartyman, 23 Januar, 2016, 02:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: VR 46 poslato 12 Februar, 2016, 21:34
A problemi sa novom R1? Cuo sam da imaju probleme sa menjacem?
svi motori od 170 i vise konja imaju problem sa menjacem...quick shifter nije bas "gearbox friendly" ali trajnost menjaca zavisi od onoga ko ga koristi....na gp motorima nikad nikome ne crkne menjac na trci....ljudi znaju da menjaju brzine....i koriste vise gornje tri nego drugu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

A jel ima veze da li saltas na gore bez kvacila ili sa kvacilom?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: freepartyman poslato 14 Februar, 2016, 19:25
A jel ima veze da li saltas na gore bez kvacila ili sa kvacilom?
sa kvacilom ili bez...umes ili ne umes....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jovan D

Citat: freepartyman poslato 14 Februar, 2016, 19:25
A jel ima veze da li saltas na gore bez kvacila ili sa kvacilom?

Naravno da ima veze. Koristi kvaèilo ako ¾eli¹ da ti menjaè ¹to du¾e traje (pogotovo kada ide¹ u ni¾e brzine). Naravno da mo¾e i bez kvaèila u vi¹e brzine, pogotovo ako si ve¹t vozaè ali i to pamte elementi prenosnika. Druga je stvar ¹to je zabavnije bez kvaèila to svi znamo. Mo¾e¹ i na zadnjem toèku voziti, i to je mnogima zabavno, ali za menjaè nije dobro...

freepartyman

Na dole uvek sa kvacilom naravno,na gore kako kad :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

ako menjas brzine navise bez kvacila, stedis menjac i kvacilo...naime....da bi promenio brzinu bez kvacila mora da imas osecaj da to uradis na optimalnom broju obrtaja gde su jednake ugaone brzine oba zupcanika.....problem je samo ako ne umes...a onda ni kvacilo ne pomaze.....
licno uvek menjam bez kvacla i u zivotu mi nije nijedan menjac crkao....a vozio sam razne skolomotine.....
I na dole moze bez kvacila ali mora mnogo da se koristi kocnica i mnogo je brze sa kvacilom....uzbrdo odradjujes ono sto radi quickshifter....naglo prekines dovod gorive i menjas brzinu..pa dodajes gorivo.....samo malo sporije od njega..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

U vi¹e bez kvaèila (sem iz prve u drugu), kad ¹altam u ni¾e, uvek kvaèilo i gaðanje obrtaja.

Problem je kad se ¹alta u vi¹e brzine bez kvaèila a ne zna se kako.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

jedva prodah tu kantu od motora ne spominji mi je vise, motor za nesigurne bogatase koji bi da se osecaju posebno

freepartyman

Oooo pa cestitam :D Jel kupio neki nesigurni hahahah
I became a beast to rid myself the pain of being a man

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

jocale

Evo ja sam prekjice dobio ponudu da svoj gsxr 1000 2009 menjam za f4 r312 istog godista od prvog vlasnika, model sa agregatom zapremine 1078 kubika i 190 bhp... bas sam u nedoumici. Imao sam svasta(cak i ducati sa kojim sam imao brdo problema) ali mi se ovaj motor svidja... sledece nedelje cu da odem da pogledam motor pa cemo videti... mozda ostanem na suzukiju, najverovatnije.. vozio sam skoro i rsv4 r factory aprc i bas mi se svideo, ali kad uporedim sa suzukijem... hmmm pa ne vredi bas duplo vise od mog motora ;)
Samo polako i pun gas

freepartyman

I dalje je sanjam  :D [srce]
I became a beast to rid myself the pain of being a man