Glavni meni

Aprilia SR 50 nece uzbrdo

Započeo vlada989, 21 Januar, 2016, 17:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt

OTIsla da pojebe nesto pa ce se vrati, ....valjda

vlada989

Evo imam jedan video koji sam snimio, ako moze i ovo da pomogne u resavanju problema :)....cuje sa kad dodje do 25km/h kako drasticno padnu obrtaji sto nije normalno....i posle toga se vuce i nema snage u slucaju da pustim gas i dodam ponovo,tek kad stanem pa krenem ponovo ima snagu.Ni start nije nista specijalno,moze to mnogo bolje.

! No longer available

Conti-Moto

#82
Citat: vlada989 poslato 28 Januar, 2016, 18:26
Evo imam jedan video koji sam snimio, ako moze i ovo da pomogne u resavanju problema :)....cuje sa kad dodje do 25km/h kako drasticno padnu obrtaji sto nije normalno....i posle toga se vuce i nema snage u slucaju da pustim gas i dodam ponovo,tek kad stanem pa krenem ponovo ima snagu.Ni start nije nista specijalno,moze to mnogo bolje.

! No longer available

Ugradi malo jace oprugice u kvacilo i stavi lakse rolnice u varijator.
Oprugice 800 din., rolnice 800-1.200 din.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Bori¹a

pitaj onu dvojicu (dvoje) sto su dosli skoro na forum... mozete bas lepo da se udruzite [rofl]

vlada989

@Conti-Moto procitao sam na net-u da su standardne 5.5gr,a kod mene su vec 4gr :) takodje sam procitao da kad je meksa centralna opruga onda idu lakse rolnice....kad je tvrdja treba da idu teze (ako je to tacno) sto znaci da je kod mene centralna opruga na kvacilu oslabela....razmisljao sam i nju da zamenim samo ne znam koju da stavim,koja bi odgovarala na serijski skuter....jedino sto je menjano i stavljeno drugo je auspuh Gianelli silencers.

I odakle mu se javlja ta rupa u ubrzanju,sta to moze da mu smeta?

ilijar10

A moze biti svasta, ali bih pregledao karburator i auspuh.... Lako moguce da je auspuh problem, cvaja je to.

Conti-Moto

Citat: vlada989 poslato 29 Januar, 2016, 01:39
@Conti-Moto procitao sam na net-u da su standardne 5.5gr,a kod mene su vec 4gr :) takodje sam procitao da kad je meksa centralna opruga onda idu lakse rolnice....kad je tvrdja treba da idu teze (ako je to tacno) sto znaci da je kod mene centralna opruga na kvacilu oslabela....razmisljao sam i nju da zamenim samo ne znam koju da stavim,koja bi odgovarala na serijski skuter....jedino sto je menjano i stavljeno drugo je auspuh Gianelli silencers.

I odakle mu se javlja ta rupa u ubrzanju,sta to moze da mu smeta?

Vise tezina novih rolnica i probas sa svakom, kad skuter ide najbolje nastelovao si ga ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Glava Dole

... ili mozda isplativije onaj stage 6 set alat rolnica ako ga jos imas pa kad ubode kupi samo te koje su mu potrebne a ostaje mu i za kasnije ako bude nekad hteo nesto da experimentise :)
Ali bih ja stavio obavezno i tvrdju centralnu, trebalo bi da malo popravi rupe u ubrzanjima tj da nema tih padova, a ako bude onda radio na previsokim obrtajima lako to kompenzuje malo tezim rolnicama... i kao sto si mu vec rekao takodje predlog za tvrdje oprugice na kvacilu, lakse ce kretati ako recimo stane sa dvoje na nekoj uzbrdici i slicno, nece da se davi u 3-4K nego ce razvrteti odmah i otici na te obrtaje gde ima malo vise snage...

Hattrick

Krenu li vise taj skuter uzbrdo ?  :D

Bori¹a

Citat: Hattrick poslato 31 Januar, 2016, 19:17
Krenu li vise taj skuter uzbrdo ?  :D
pa nije kompresiju dosuo..

vlada989

Nije jos uvek,cekam vreme da ugrabim da ga doteram kuci i pocnem da cistim od karburatora pa na dalje....jos je rano za voznju pa cu polako jedno po jedno :)

U svakom slucaju javljam sta sam uradio  ;D