Glavni meni

Aprilia SR 50 nece uzbrdo

Započeo vlada989, 21 Januar, 2016, 17:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mr.Racer

Mora da se naglasi da li je vodeno ili vazdusno hladjenje , nije ista kompresija ...

Glava Dole

Citat: vlada989 poslato 21 Januar, 2016, 18:35
Ali kako,gde se to ispusta?

Ma ima sraf na cilindru, nesto tipa kao cep za ulje ali nisi sigurno ti, da si ga odvio ne bi mogao uopste da upali, verovatno je vremenom na dotrajalim semerinzima ispustio samo deo kompresije, reko ti je revolucija, on takvih slucajeva ima svakodnevno... ja bih za pocetak dolio samo i radice to jos duugo posle bez problema, a ako bas opet iscuri onda treba kupusati masinu ili cesce dolivati :)

vlada989

Prvi put se srecem sa ovom kompresijom!Nemoj da mi zamerite :) Ma nisam oko cilindra cackao nista,jedino sto kazes ako nije vremenom to samo od sebe.
U pitanju je vodeno hladjenje.

Conti-Moto

Citat: Milos96 poslato 21 Januar, 2016, 18:43
Citat: vlada989 poslato 21 Januar, 2016, 18:35
Ali kako,gde se to ispusta?

Ma ima sraf na cilindru, nesto tipa kao cep za ulje ali nisi sigurno ti, da si ga odvio ne bi mogao uopste da upali, verovatno je vremenom na dotrajalim semerinzima ispustio samo deo kompresije, reko ti je revolucija, on takvih slucajeva ima svakodnevno... ja bih za pocetak dolio samo i radice to jos duugo posle bez problema, a ako bas opet iscuri onda treba kupusati masinu ili cesce dolivati :)

Al si objasnio coveku, garant te razumeo ...  [ludak]
Ja imam u flasicama jos nesto Stage6 i Pollini kompresije, ne znam da li sme da se mesa ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

Glava Dole

Pa ako ne zna makar sta je cilindar dzaba ja da mu objasnjavam opsirnije :D
Sta mu znace flasice kad ocigledno nema aparaturu, znas da mora da sipa prvo u ono kao pistolj il sta je vec, prikljuci na cilindar pa tek onda "upresuje" unutra da tako kazem... najbolje da ode kod majstora ili pozajmi, odneses mu bombu piva, sok, sta vec pije il ga pocastis neki dinar, pozajmice ti sigurno, tu aparaturu svi imaju...

vlada989

Problem je sto sam ja iz okoline Jagodine,a ovde nisam cuo da to neko radi.
Da sam blize Beogradu ne bi bio problem ni gajba piva,a kamoli jedna bomba :)

Bori¹a

ima adapter koji usrafis tamo gde se svecica srafi, dobijes i crevo i na to nakacis flasu kompresije ali to ako je 4t motor - dvotaktni motor mora pod pritiskom da dobije kompresiju a to moras kompresorom ili bas jako da stegnes flasicu da ti uleti pod sto vecim pritiskom...

vlada989

Je l postoji neki video tutorial na youtube sto se tice toga?

Conti-Moto

Skoro nista, to svi cuvaju ....
Novo !!!
Conti ROAD !!

Hattrick

Pa kad bi stavili video, svi mehanicari bi mogli da zatvore radionice.
Nece to niko da ti pokaze realno kako se radi. To im je hleb.
Jedino da se muvas po radionici, i gledas dok on to dopunjuje, ako hoce da radi ispred tebe,  pa da krades zanat.

vlada989

Znaci ostaje mi samo da odem kod nekog i da platim.... :/
Koliko kosta to da se odradi,koje su cene?

UFF

odradice ti majstor juga za DZ
tj za pomenutu gajbu piva
ali moras sa njom da dodjes u zemun

vlada989

@UFF to je najveci problem,sto sam daleko od BG-a :)

Hattrick

Imas ovde na forumu dobrih majstora, jedino da namolis jednog koji je blizi Jagodini da dodje da ti to dosipa, i miran si posle.

vlada989

Ma nije problem ni meni da odem do njega,ako je tu do 50km, Kragujevac,Svilajnac,Rekovac....Samo neka se javi :)

Bori¹a

cekaj malo da otopli i kreni, autoput jagodina bg je ravno nemas nigde uzbrdo... a i upoznas se sa narodom, probas neki jaci motor.. i ono ukljucenje na autoput vam je go kurac pored forme ideale.. otisao sam za despotovac jedva sam se vratio

Hohštapler

Ne seri... gde si ti i¹ao...? Sad jo¹ sla¾i da si motorom i¹ao...  [blahblah]

Bori¹a ima motor 2 godine, niko ga jo¹ nije video ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

*zeka*

#37
Druze jel ima kod tebe u selu neki majstor za traktore, freze, motore? Ako ima idi sutra do bilo kog majstora i pitaj da li bi mogli da ti doliju kompresiju i reci da ces ti doneti adaptere i kompresiju.
Ako neko od njih moze ja cu ti poslati besplatno, ostalo mom malom burazeru od rs125  , znam da pasuje i kompresija i adapteri. Aj pa javi sutra sta si uradio jer posle necu biti u mogucnosti da ti posaljem.

Bori¹a

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Januar, 2016, 19:34
Ne seri... gde si ti i¹ao...? Sad jo¹ sla¾i da si motorom i¹ao...  [blahblah]

Bori¹a ima motor 2 godine, niko ga jo¹ nije video ;)
isti sam gaspar! ako nista, lord oblivion, kole, boki i darko su me videli [djavo]

Hattrick

Ustvari Borisa je php bot kojeg je UFF ugradio u forum da bude zanimljivije. On ne postoji u realnom svetu. :)