Glavni meni

Aprilia SR 50 nece uzbrdo

Započeo vlada989, 21 Januar, 2016, 17:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada989

Prvo pozdrav svima!

Kupio sam Apriliu sr 50 99 godiste. Isla je odlicno do jednog momenta kad je prestala da vuce uzbrdo.

Start je ekstra,po satu sam je maksimalno vozio 100km/h (opet kazem po satu,nije toliko merodavno kao gps,ali da imate cisto orijentaciju).

Problem je taj sto vuce uzbrdo,drzi obrtaje i stane na pola brda,onda stanem,ukocim, dam gas ponovo i kao ima snagu i krene malo...kao da vrati u onu prvu brzinu.
Drugo kad krenem,dodam gas cisto da polako ubrzava do 15km/h i onda osetim kako padnu obrtaji odjednom, prebaci u drugu da tako kazem i onda se vuce i nema snagu.....isto je i kad dodjem do 70km/h pustim gas,brzina padne na nekih 20km/h,i kad opet dodam gas nema snagu,kao da nece da vrati u onu nizu brzinu da povuce.
Rolnice sam stavio nove,kais dobar proveravao sam,lamelice dobre nisu istrosene,karburator ciscen.Molim vas za pomoc.

Na skuteru je sve serijala osim auspuha koji je Gianelli silencers,rolnice su 4gr.

Gavrolini

Fali kompresije, treba doliti bar pola litre.

Hohštapler

Garant iscurela teèna kompresija...
to je  na tim malim cvajama redovno.
Pitaj nekog na forumu dal ima, jedino ¹to je problem za taj agregat naæi adapter,  dosta su retki ko ¹to zna¹...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

I ja mislim, 99% da je to... cuo si i sam da kad auto, motor itd nema kompresije lose vuce...
Pitaj @revolution-a , on ti je majstor, drzi servis, uvozi je na bure i vrlo je povoljan(ovo na litar-dva po prodavnicama ti je dosta skuplje i plus je upitan kvalitet).

vlada989

Da li mozete malo opsirnije da mi objasnite taj problem, jer ne stojim najbolje sa mehanikom.... :)

ЯЭВОЛУТИОН

Nisam vise siguran dali T&G Kompreshn jos uvek uvozi tecnu kompresiju....ali mislim da Bokilic ima jos na zalohama....ima i adapter za sipanje koliko se secam.....


pojasnjenje

Posle odredjonog vremena , narocitu kad padnu temparature...obicno na jesen i na zimu, semerinzi u agregtau popusta i iscuri kopresija....ona je vitalna da bi motor isao kako treba...potrebno je doliti istu...radi se ili sa adapterom iz boce pod pritiskom ili specijalnim alatom i kompresorom...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Ti Revo imas sve adaptere u radionici ... ?
Na njegovom skuteru je Minarelli (horizontal) masina,
Novo !!!
Conti ROAD !!

TEEfqd

Citat: Conti-Moto poslato 21 Januar, 2016, 17:22
Ti Revo imas sve adaptere u radionici ... ?
Na njegovom skuteru je Minarelli (horizontal) masina,

Za Minarelli ide adapter a 22 x 075 mu je navoj. Kod koga sa foruma je set adaptera za sve vrste navoja, ja sam skoro na svojoj masini to radio...

ЯЭВОЛУТИОН

da ili nije definsao da li je masina kitovana ili ne....ako je kitovana i dolivanjem kopresije nece uciniti mnogo, jer mozda pri kitovanju nisu stavili pojacane semeringe sa dzepovima za kopresiju....a posto je 99 godiste po saobracajnoj moze da bude svasta.....zadnaj geberacia Franko Morinni masine pa prekrstena na novije godiste,,,,klasican minareli horizontale....ili ditech na papirima od starog...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Mozda mu se i udica ispravila pa nece da uhvati uzbrdo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Januar, 2016, 17:41
Mozda mu se i udica ispravila pa nece da uhvati uzbrdo.....

Imao si skoro ovakav slucaj ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

Hattrick

Ma cim nema kompresiju to povlaci posle mnogo drugih problema i simptoma.

chengelle

Realno moze da bude bilo sta,ali sve ukazuje na to da je iscurela kompresija
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

PECA BMW

I ja mislim da bokilicu ostalo nesto za dolivanje , adaptera ima to ce se naci ali za crevo ce biti problem , na moje crevo za dolivanje holender sa jedne strane ne drzi dobro pusta svud redom ..

jbg ja sam pokusao da kod mene dolijem dok motor bio upaljen   [doh]  [facepalm]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

vlado989 imas li nekog mehanicara u blizini?

eclipse4

ja mislim da je decko greskom ispustio kompresiju,cim se ne javlja vise :(

vlada989

Nisam bio pored racunara pa ne odgovaram :)
Ima mehanicara ali me je strah da ne oteram kod nekog pa da ne uradi nista a napravi jos gore...jer sam imao takve slucajeve.
Zato sam hteo prvo sa vama da se posavetujem sta bi moglo da bude pa mozda ako mogu i sam uradim.

@eclipse4 kako sam mogao sam da ispustim kompresiju?

Conti-Moto

Verovatno nehotice, nepaznjom ...  :(
Novo !!!
Conti ROAD !!

vlada989

Ali kako,gde se to ispusta?

UFF

mozes i sam ako ti neko uz kompresiju posalje i adapter ali bi ti bilo najbolje da svratis do majstora samo da ga pitas da ti pokaze gde se tacno na tvom motoru doliva tecna kompresija da se ne zajebes kao neki ovde kad su to sami radili