Glavni meni

osiguranje motorcikla

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 15 Januar, 2016, 18:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Posto otprilke svi znaju da sam protiv protesta koji organizuju razne grupe i udruzenja motorciklista samo iz jednog razloga....zato sto ne znaju sta hoce i lupaju ko maksim po diviziji.....ajde da primenimo iskustva iz sveta...koliko kosta osiguranje (takse i ostale stvari ne racunamo) u raznim zemljama...

australia
suzuki katana 1100

Agreed value $10,000
Average riding twice a week and full rego
Usual cover for apparel, personal items, hire car for 14 days and towing etc.
No claim discount of 65%
Basic excess $500
Annual premium $315


u pitanju su australijski dolari   , dakle 6230 dogovorena vrednost a osiguranje 190 evra....

ovde otprilke za te pare dobijem kurac da izbijem oci
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

i jos jedan u bulju dok ne vidis sa izbijenim ocima

Aleks Cross



Kfz-Haftpflichtversicherung

Kfz-Haftpflicht mit 100 Mio. € Versicherungssumme und Schutzbrief  
(6 € jährlich für Schutzbrief im Beitrag enthalten)
167,50 €
167,50 €
Kfz-Haftpflicht mit 100 Mio. € Versicherungssumme ohne Schutzbrief  
161,50 €
Kfz-Haftpflicht mit den Mindestversicherungssummen  
161,01 €

 
Teilkasko mit Selbstbeteiligung 150€




44,80 €
44,80 €
keine Kasko


Erweiterung des Versicherungsschutzes


Ausland-Schadenschutz  
Unterstützung bei Unfällen im Ausland, Entschädigung nach deutschem Recht
15,00 €
Gesamtbeitrag inkl. Versicherungssteuer:
Zahlung:
212,30 €

Bez tvojih tacnih podataka TESKO da se izracuna. Milion faktora oko osiguranja koji uticu na cenu.

Hohštapler

kakvi protesti??
Nije valjda da se "borimo" za registraciju na po 6 meseci???

AKO su to smisli, najebali smo! Pitajte Bosance, cena osiguranja na 6 meseci je kao ¹to je nekad bilo za godinu dana...

Jebene moto organizacije.. poltroni vlasti.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

samo nemojte da se izborite u ime svih ljudi koji voze motor. ima i nas kojima treba celogodi¹nja registracija.

Hohštapler

Citat: kosta66 poslato 15 Januar, 2016, 19:39
samo nemojte da se izborite u ime svih ljudi koji voze motor. ima i nas kojima treba celogodi¹nja registracija.

I ja molim Boga da ne rade tu glupost.
Ako mislite da je registracija do sad bila skupa videæete da uvek mo¾e i gore!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

ja nemam ni¹ta protiv da se pojedincima motor registruje i na dva sunèana dana, imam protiv da se iko bori u ime svih. posebno ta udru¾enja, klubovi, bajkeri, ljudi koji gledaju samo svoje dupe i etc. neka se svako ponaosob bori za sebe. jer mi nismo svi isti roðeni, nemamo iste interese, te svaka borba u ime 'svih nas' neprihvatljiva.

Bori¹a

Citat: Ho¹tapler poslato 15 Januar, 2016, 20:04
I ja molim Boga da ne rade tu glupost.
Ako mislite da je registracija do sad bila skupa videæete da uvek mo¾e i gore!

pa prosto, nece smanjiti cenu ali ce smanjiti trajanje [rofl] [doh]

Bojan

Hmm stalno se pokrece prica o osiguranju motora na odredeni period i pri tome se koriste delomicni podatci iz ostalih drzava.


Kao prvo tamo je cena osiguranja razdvojena od ostalih troskova. Ako uzmem UK gde znam koliko sta kosta npr Yamaha MT07 2015 je 190£ na to idu ostali troskovi i osigurana je samo 1 osoba, sto kod kola osiguranje za 4 clana porodicu poprilicna cifra. Jos ako je nov i mlad vozac za takve je za kola 1400-1600ccm do 1800£.  Za motor, mom mladom prijatelju kao novom vozacu su trazili 2460£ za godinu dana.  Pardon za digresiju sa kolima.

Znaci kod nas je jeftinije osiguranje. Nije problem u osiguranju i duzini osiguranja nego u taksama koje terete zavrsni racun i protiv toga treba da se zalimo. Naravno ne samo jednom voznjom i blokadom koja ide na kurac svim ostalim sugradanima koje isto tako treba animirati posto je problem zajednicki.

Na "ne bikerskom forumu BJB" je bila tema o tome, covek sve podatke izvadio, procenti nesreca sa motorima ,visine steta, ucesce u saobracaju, sve potrebne podatke da bi se oborilo poskupljenje osiguranja, svi za akciju, sherovati ce se na svim forumima i sl bla,bla samo sam se ja javio za pomoc da se formulise zahtev.

Mozda je bolje da odmah stopiramo temu.

Zadrzimo se na belim linijama i zutoj traci i to ce biti sasvim dovoljno.

Eclipse4 ako spomenes vladu i Vucica bit ce  [prebicute]     ;)




mali_zmaj

nisu problem njihova osiguranja,kad imaju jebacke plate,govorim o zapadu..
problem su nase plate i cjene registracije,koja je blago receno nenormalna..

al kao sto neko rece nismo mi ni banana drzava,a kamoli drzava,pa kad bi bili drzava pa da vlast  uredi,tj. naredi osiguravajucim kucama da se ne izivljavaju nad narodom..,sve bi to bilo ok...

i druga stvar,ili prevedite njemacki,engleski ili sa cega vec copy paste te cjene ili nemojte postovati,posto necete vjerovati razumijem i pricam srpskim jezikom.
jin-jang

RoaD GunneR

Od te price da se kod nas neki nameti smanje ili ukinu nema nista. Kod nas je tradicinalno zadnjih 75 godina drzavni apart prevelik i neefikasan i redovno prima platu a ne zaradjuje.

Flavius Valerius Aurelius

Meni je osiguranje 649 dolara za godinu dana. Skrecem sa teme na sekund, samo da bih rekao da je registracija jeftinija no kod nas: 120 dolara dozivotna + 25 dolara personalne tablice.

da ne dramim ...

Vehicle insurance class: Premium
Vehicle: ZX1000JDF
Value: 9000
Class: Supersport, over 750cc
Miles per year: Unlimited

Covers: A, D500, G1000, U

A - Liability
D - Comprehensive (vandalism, fire or weather-related damages, theft and break-in) ($500 deductible)
G - Collision     ($1000 Deductible)
U - Uninsured Motor Vehicle

Bojan

Citat: mali_zmaj poslato 15 Januar, 2016, 20:55
nisu problem njihova osiguranja,kad imaju jebacke plate,govorim o zapadu..
problem su nase plate i cjene registracije,koja je blago receno nenormalna..

al kao sto neko rece nismo mi ni banana drzava,a kamoli drzava,pa kad bi bili drzava pa da vlast  uredi,tj. naredi osiguravajucim kucama da se ne izivljavaju nad narodom..,sve bi to bilo ok...

i druga stvar,ili prevedite njemacki,engleski ili sa cega vec copy paste te cjene ili nemojte postovati,posto necete vjerovati razumijem i pricam srpskim jezikom.
Gresis druze, tamo ima dosta ljudi koji ne mogu da plate osiguranje, idu prevozom. Veliki broj, sa ozbiljno dobrim platama sadne kod kuce pa izracuna dali se u opste na porodicnom nivou isplati imati kola i koje vrste ili ti kubikaze.
Npr pre tri godine London je uveo da je u velikom broju opstina bilo posebno taksirano svake godine voznja starih dizela (jebiga ne znam koja je to oznaka) sa tendencijom potpune zabrane. Ko je imao kupio je novije a ko nije samo je prodao staro.
Mi jesmo drzava i sto se drzava bude manje mesala u cene to ce biti gore. Seti se kako je bilo pre par godine, cukne ti neko kola i ako je u nekom bezveze (jeftinom) osiguranju mozes samo da places.
Sad se stete naplacuju, uglavnom
Nije za sve kriva drzava, uglavnom su obicaji problem. Pa ne moraju svi da voze kola ili ti stari kec i teraj (ne mislim na tebe, naravno)

ЯЭВОЛУТИОН

vidis, kod nas je zahvatanje neravnomerno...
Na zapadu skupo za skupa kola, ko hoce da se vozi mora da lati...i opet je to u skladu sa primanjima....kada bi nemcu ili englezu godisnja registraciaj motorcikla bila koliko i njihova plata a da za te pare dobiju samo third-time insurance.....nema kasko, nema kradja....nego za te pare dobijes bar neki vid normalnog osiguranja....pri tome kilometraza koju prelaze oni i mi godisnje se drasticno razlikuje....
Ja imam 45 godina i ne zelim da vozim mlad motor jer me ne zanima....nemam opciju popusta za classic sto svuda u svetu ima....nemam opciju za klupsku registraciju....kradju mi ne pokriva niko....felne koje odbijem na sahtove niko....1000 evra godisnje je dzabe, jer je felna 500 evra....svake godine ako nabodem i prednju i zadnju felnu vec sam na nuli.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Bojane druze,oni razmisljaju tako zato sto im drzava namece takvo rjesenje..tj. rjesavaju se matorih krseva radi sigurnosti u saobracaju,i eco normi.  druga stvar vjerujem da je kod njih javni prevoz,bio on zeljeznicki,cestovni prihvatljiv,tacan i brz... a london je nenormalno skup i ulaz za sve automobile osim elektricnih se placa,govorim za centar grada..

e sad vjerujem da svako moze da kupi neko malo gradsko auto,sa dobrim eco normama i da ih nece derati sa registracijom..a ako ima para za elektricno ili hibridno... e vjerujem da su povlastice jos i bolje..

ovo nije zakljucak,nemam provjerenu informaciju,ali vjerujem da je tako ili priblizno tako..
jin-jang

mali_zmaj

isto tako i za motocikle,sto je mladji i manje kubikaze vjerujem da je povoljnije...
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

ne ...zapravo je najpovoljnije voziti motor stariji od 35 godina....registracija preko kluba .....ali nemaju automesko paljenje svetala....sto uffu inikako ne odgovara :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

jbg. ljudi imaju prioritete sta da se radi!!
jin-jang

SSZGO

35 god, bolje onda bicikli...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bobangsxr

Evo ja gledao racune... za apriliu sl 1000.. osnovno osiguranje 375 chf i tablice 108 chf