Glavni meni

18V elektromotor, crko rotor, ima li mu pomoci?

Započeo nesic1, 26 Novembar, 2015, 02:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

koliko si platio punjac? posto bi i to morao onda kupiti
realno ako se dobija baterija koja traje duze i bolje se puno isplati se ako je dobra safilica, ja bi mozda onda samo jednu uradio za probu

Citat: nesic1 poslato 30 Novembar, 2015, 02:05
E da, jel zna neko mozda gde mogu da skinem instalaciju windowsa 8

torent ili mozda ima direktno da se skine sa njihovog sajta, svakako je besplatno

nesic1

Uzeo sam ovaj, moze da puni skoro sve vrste baterija, moze i da ih prazni, meri kapacitet prilikom punjenja

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=400635730382&alt=web


Koja ti je ta srafilica sto je malo bolja?

dzimika

Obe su neki low cost brendovi i obe su 14,4V, jedna je einhel a druga je free line ili tako nesto, nekada se prodavala u metrou kao njihov neki brend, a ona je jaca i kvalitetnija od einhela i verujem da je kopija neke dobre brendirane iz tog vremena
Realno mi se vise isplati da uradim sve tri baterije na obe safilice i na taj nacin opet imam dve ali dosta jeftinije nego da kupujem nove ili cak polovne za koje ne znam kakve su

nesic1

Koliko su nove baterije? Ako hoces nacrtacu ti  semu kako da povezes sve, nisam koristio ovu mnogo mada bih ubacio jos neki stabilizator/Buster da drzi napon konstantan i da manje stresira baterije , jer kad pocnem da busim napon padne na tipa 3.8V u busenju a kada se prekine vrati se na 4-4.1V otprilike, ako ima neko sto bilje poznaje materiju neka se javi sta da se ubaci

dzimika

Ajd bas nacrtaj pa okaci ili posalji, napisi samo gde si uzimao baterije od lap topa da uzmem

nesic1

Monsterbnt, kakvi su ovi motori,

www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFLM4032A

Ima i neki G15, G25, ovaj gore u linku slabo nalazim na ebay sa tim dimenzijama

monsterbnt

to je brushless motor, u sustini trofazni bez cetkica. nikako ne odgovara za srafilicu
bas sam gledao cetkase, nema nijedan u tim dimenzijama.... e sad da li bi mogo neki drugi zamenski, ne mogu da ti kazem ovako napamet, morao bi da imam srafilicu u rukama da vidim sta moze da stane :(

Ali bi ovaj mozda mogao...
http://www.ebay.com/itm/Motor-Metabo-BS-14-4-Li-Gleichstrommotor-317003640-/301574022306?hash=item46373664a2:g:hI8AAOSwBLlVEwqi
Smrt SVIMA!!!!

nesic1

Citat: dzimika poslato 30 Novembar, 2015, 20:54Ajd bas nacrtaj pa okaci ili posalji, napisi samo gde si uzimao baterije od lap topa da uzmem

vazi cim dobijem ove kontakte da isprobam da li sve radi kako treba, a baterije kupindo/limundo gdee naletis ;)

monster hvala za trud

dzimika

Jel bilo koja baterija od lap topa sadrzi celije 18650?

niki64

Te sto sam ja sretao po buvljacima sve su sadrzale te baterije. Ima samo jedan problem, kod svih je znacajno smanjen kapacitet.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

nesic1

#30
mislim da su sve 18650 u baterijama za laptop, trazi na kupindu gde otprilike znas stanje baterije, ja sam uzeo ovu

https://www.kupindo.com/KupljenPredmet/16937153

Kasnije cu da ti okacim semu, e da moras da budes oprezan da ne ostanes bez ruke i oci, potrazi na youtube da vidis kako pucaju ako se prepune ili kratko spoje

to je to otprilike, onaj pravougaonik sa brojevima je kontakt za balansno punjenje, na prvom kontaktu je minus  a na ostalima dovedes plus sa svake celije, isto i za onaj uredjaj sto pokazuje nappon, obavezno stavi malo vate u zvucnike jer kad zapisti ispada mozak, ja sam radio sa po jednom baterijom, ovde su na slici po dve paralelno, to znas kako ide?




da li neko zna na ovim jacim baterijama sta predstavlaju oni kontakti, da li da ih kratko spojim ili ne, dva krajnja su + i - a ostali?

dzimika

Zar nisu ove baterije 3,7V? Vidim da imaju da se kupe posebno, oko 200din komad a ima i raznih kapaciteta

Znacu valjda, ako vidim da ne mogu blizu je kum sa radionicom za automatske sisteme :D

Ajd ako te ne mrzi postavi u jednom postu sve slike , linkove za punjac, bateriju, pokazivac napona, za balansno punjenje

nesic1

Aj kad dodjem kuci,
Baterije su 3.6V, kada se napune 4.1V, vecina ih puni na 4.2V cime se smanjuje zivotni vek duplo a dobija se na kapacitetu oko 10%, imas po oglasima ali kineske sa ko zna kojim pravim kapacitetom, ja sam izvadio sony fukushima baterije, neko je prodavao takve za 450 din na kupujemprodajem, ima i moj oglas tamo za 350 (da te ne buni)

dzimika

ajd kad dodjes ti okaci
inace link za bateriju ne radi, kaze da vise ne postoji, okaci samo model baterije
razmisljam da uzmem jednu za hp koja odgovara za moj lap top a bateriju iz lap topa da rastavim ali u njoj ima samo 6 celija sto znaci da mi treba jos
generalno mi treba 8 baterija da vezem 4x2 redno da bi dobio 14,4V

slave74

Moze ulosci baterije za laptop,kupis punjac sa alija lion 16,8v / oko 9 dolara.
Rascepas kuciste stare aku baterije, ubacis prethodno spojene baterije iz laptopa, stavis zenski konektor 6x2,5mm, zalepis kuciste, i gotovo..

nesic1

http://www.kupindo.com/Baterije-za-laptop/15472877_Baterija-za-Fujitsu-Siemens-Lifebook-E-SERIES

nema veze model baterije, ova bila 600 kinte i ispravna, u opisu stojalo da radi sat vremena, takve neke gledaj

nesic1


monsterbnt

I ja za modele koristim imax B6 vec godinama i prezadovoljan sam. Bilo koja punjiva baterija i on ce je napuniti.

Imas i ovu varijantu sa ugradjenim napajanjem i 80w koja ima i opciju da ga napajas sa bilo kojom jednosmernom od 11 do 18v kao i obican B6 il da ga ukljucis u struju...
http://www.ebay.com/itm/80W-iMAX-B6-AC-B6AC-Lipo-NiMH-3S-RC-Battery-Balance-Digital-Charger-Discharger-/321905131318?hash=item4af30a7f36:g:q4gAAOSwPcVVhTi3
Smrt SVIMA!!!!

nesic1

Ja ovaj moj napajam preko napajanja za kompjuter, moze i za laptop verovatno, imam neko koje je oslabilo pa nece da radi kompjuter sa njim, sad gledam da uzmem ltc3780, cisto da imam neko napajanje sa podesivom voltazom ako zatreba

monsterbnt

Znaju napajanja za komp sa velikim baterijama da zezaju. Ranije sam napajao preko takvog, al sam morao da zabodem 2 kondenzatora 4700 mikrofarada na izlaz da pegla pikove
Smrt SVIMA!!!!