Glavni meni

Brembo kociona pumpa, tj cilindar

Započeo dzimika, 18 Februar, 2011, 00:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Interesuje me kako da saznam koji je precnik cilindra u brembo pumpi a da je ne otvorim? Tacnije da li na kucistu postoji neka oznaka po kojoj bih mogao to da znam, recimo Nissin ima napisano sa donje strane koji je precnik

SSZGO

Pogledas u servisnoj knjizici za tvoj motor

ili guglaj npr

yamaha r1 2007 master cylinder inside diameter
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

problem je sto imam cilindar ali nije na motoru pa ne mogu tako naci, treba mi info da li se negde u silnim brojevima na kucistu krije precnik klipa

SSZGO

pa onda vidi jel nesto pise na njoj...

precnik moze biti 12, 14, 16 itd
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

nasao sam na netu objasnjenje kako se na brembo pumpi saznati koji je precnik klipa


"check the top or bottom of the lever clevis for a stamped alphanumeric string. The last two digits in the string indicate the piston size in mm (EXAMPLE: ‘1PJK 15’ = 15mm piston. In the case of ‘Radial-GP’ pumps, you may see a ‘PR’ or ‘/’’ stamping, followed by a number. If the number is “19x18” or “16x18”, the first number is piston size, the second refers to the pivot centers of the unit’s lever)."


i potpuno je tacno, sa donje strane se nalaze utisnuti brojevi i slova i zadnja dva oznacavaju precnik klipa, a ovde na engleskom ima i za radijalni kako se moze videti oznaka

rboban

AKo imas probleme sa KOCENJEM tj. snagom sa  zamenom samo JACEG
kocionog cilindra ces dobiti kocnicu AGRESIVNU koju ne mozes da LEPO doziras.......
:-\
PESIMIST je OPTIMISTA sa ISKUSTVOM!!!
copy/paste
Ride It Like You Stole It

dzimika

gde se moze naci onaj saf kojim se pricvrscuje kociono crevo na pumpu, posto brembo ima sitniji navoj?

rboban

Ride It Like You Stole It

dzimika

za jedno crevo, 20mm duzine mi treba

rboban

ProveraVam sutra, mislim da IMAM!!!
Ride It Like You Stole It

dzimika

ako imas javi da sutra ne idem da jurim saf :D
hvala unapred

dzimika

nasao sa saf, sada ostaje samo da uzmem ulje za kocnice i buni me sto na poklopcu pise DOT3-5 ali iznad i ispod crtice ima po tackica, da li to znaci da moze i dot 3 ili samo dot4 da sipam?

UFF

Sve jedno ti je mozes sipati i mesati 3,4 i 5.1
Samo 5.0 ne smes jer je ono na silikonskoj bazi
Razlika izmedju 3,4 i 5.1 je sto novije ima visu tacku kljucanja pa trpi vecu temperaturi pri jakom i konstantnom kocenju
Novija takodje imaju vecu otprnost na upijanje vlage
Dot 5 ulje ne upija vlagu iz vazduha niti ostecuje farbu ako se prospe za razliku od ostalih ali ga retko koriste tj sistem mora biti pravljen bas za njega

Zakljucak sipaj 5.1 ;)

dzimika

super, sad jos samo da ga nadjem negde u prodavnici i da sipam

UFF

Nek ti donese caki motul
Ja sam od njega uzeo - nije skupo
A ide ovih dana svakako u centar s po motorex za mene pa mu javi na vreme
Mada ona bocica je vise nego dovoljna mozda vec ima u garzi - zovi ga

dzimika

pronacicu ulje negde u blizini, ima lav auto u zelezniku pa cu do njih da odem da pazarim