Glavni meni

Otisao na onaj svet Jonah Lomu

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 20 Novembar, 2015, 11:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Otisao u 40 oj godina verovatno najbolji igrac

klasicnog ragbija koga sam gledao,,,,covek koji izgleda kao tajson a trci kao karl luis....Jonah Lomu....

http://www.mozzartsport.com/vesti/prelazzi-odlazak-tvrdjave-na-vest-o-smrti-dzone-lomua/120985

nadam se da je nasao ekipu da pravi mele i tamo gore na onome svetu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zagadjenje

©teta :( Stvarno je bio legenda sporta

Uvek sam se pitao sta misle i kako se oseæaju igraèi amerièkog fudbala kad (ako) gledaju evropski ragbi.
Tjuning bud¾ing

DaChaS

#2
Ovde nisam ocekivao ovu temu   ...inace svetsko prventvo 1999 utakmica protiv francuske cetvrtfinale ...kad prodje kroz 5-6 igraca francuske neponovljiv momenat ......jedna od najvecih  legendi ragbija

! No longer available

! No longer available


Jefta

Citat: zagadjenje poslato 20 Novembar, 2015, 11:54
©teta :( Stvarno je bio legenda sporta

Uvek sam se pitao sta misle i kako se oseæaju igraèi amerièkog fudbala kad (ako) gledaju evropski ragbi.
Trenirao sam oba sporta na takmicarskom nivou. Ragbi u Beogradskom Pobedniku, a Americki fudbal u Vukovima sa Ade. Oba su veoma jaka sporta, oba razdvajaju muskarce od decaka (dolazili su ogromni likovi na probe za AF i posle 2 udarca idu kuci sa recima nije ovo za mene). Sada meni se vise svidjao AF jer nekako mi je bio lepsi za igru i udarci su bili mnogo jaci. Jer imas da se odmoris izmedju svake akcije i onda udaras punom snagom. Imas dinamicnije akcije i taktike. Ragbi se igra bez prestanka i konstantno mlati. Guras konstantno u meso dok ne dodjes do poena.
Volim da gledam utakmice oba sporta, nekada mi je zabavniji AF, ali ako je dobra utakmica Ragbija na tv-u onda i to volim da ispratim.

zVuk

men' nije jasno zasto ljudi uopste porede ta dva sporta.....kao da poredis fudbal i vaterpolo.....nidje veze.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

Americki fudbal je za devojcice...mnogo taktike, poseban defazivni i ofanzivni tim....ragbi je sport gde nema takticke postavke trnera za svaklu akciju, sve zavisi od uvezbanosti igraca da se postave u liniju napada i da brane napad.....lomu je bio specifican jer protiv njega nije bilo odbrane...120 kila mesa i 190 cm visine koji trci oko 10 sekundi 100 metara...pogledajte snimke i videcete da ne mogiu da ga stignu a kad se zalete od njega odbiju se kao da ih je zgazio brzi voz....pri tome jako okretan i menjao je pravac trcanja dosta brzo.....Ako neko zasluzuje spomenik na NZ to je on...i to onako ba velik...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DaChaS

Da poceo je karijeru u scrumu treca linija pa prebacen na krilo zato sam i obozavao njegov stil igre trcao je kao krilo a igrao kao mele igrac sa dosta kontakta

ЯЭВОЛУТИОН

nema snimaka kako gura scrum kako on hoce.....sve su snimci pogodaka ili akcija po krilu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jefta


Hohštapler

Ja se naje¾io.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Ne pratim ragbi a nisam ni ovog coveka. Pogledah par snimaka na youtube pa se zapitah jel ovu masinu mogao neko da zaustavi???



! No longer available

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11