Glavni meni

Pannonia ring Madjarska- Iskustva i saveti

Započeo Gligoric, 13 Novembar, 2015, 18:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gligoric

U ovoj temi cu preneti svoje iskusto od pocetka do kraja sa odlaskom na stazu izvan Srbije (jbg kad ova u loznici nikako da se zavrsi )

Staza koju cu posetiti je PANNONIA RING u MADJARSKOJ nekih 550km od Beograda.

Sto se tice priprema to je naravno individualna stvar,svako od nas zna sta mu treba.

Evo stvari koje morate da ispunite da bi usli na stazi:
Sa motora se moraju skinuti:  Retrovizori,migavci,tablice,a farove i stop svetlo morate prelepiti.

Na licu mesta placate ucestvovanje po vozacu,ne po motoru ( mozete povesti 2-3 motora i voziti svaki od njih bez dodatne naknade)
100e je cena za ceo dan na stazi od 09:00-17:00h pola sata se vozi, pola sata odmara i tako u krug.

Za sve detalje oko granicnih prelaza i svega ostalo(putovanja do staze i nazad) pisacu u nedelju.

Priprema motocikla za stazu (u mom slucaju to izgleda ovako)

Proveriti gume,lanac,lancanike,plocice kocione i sve tecnostu u motoru. (verujem da je ovo najbitnije)
Proveriti da li su svi oklopi zategnuti i na svom mestu.
Sipati novo ulje (po mogucnosti) Ne bi bilo pametno na stazu ici sa uljem koje je pred zamenu.
Probajte motor na nekom napustenom putu pre nego podjete (kocnice,malo gasa) u granicama normale :)
Ocistite i operite motor pre nego podjete jer cete lakse primetiti bilo kakvo curenje tecnosti iz motora ili pomocnih sistema.
Ukoliko volite vas motor kao i ja svoj izlepite molerskom trakom mesta koja ce se ostetiti od kamencica na stazi.(Prednji kraj oko hladnjaka,plastika ispod repa itd.)

Sta je potrebno poneti na stazu.

-Bez kompletne zastitne opreme vas niko nece pustiti na stazu.
-Poneti dosta vode jer ce te na stazi brzo da se umarate.
-Benzin (Ukoliko na stazi ne postoji mesto na kome mozete dopuniti rezervoar)
-Alat ( Vrsta i kolicina alata je vas licni izbor )
-Grejaci za gume (stedite dragoceno vreme koje bi ste inace potrosili "vozajuci" se po stazi da zagrejete gume)
-Ulje koje vas motor koristi,kociono ulje i litar destilovane vode. (Nije lose imati uz sebe jer je staza zedno mesto )
-Razlicite vrste prenosa (po mogucstvu )
-Manometar
-Produzni kabal
-Srendere( prednji i zadnji zbog grejacas)
-DOBRO RASPOLOZENJE

Evo i jedna slika mog motora spremnog da veceras krene na put.





Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Hurricane


castor

It's the ride that matters, not the bike…

VR 46

Twist of wrist!

Gligoric

Cao, vratili samo se kuci,pa evo i da opisem utiske.
Isli smo kombijem sa  motora unutra, kombi je teretni pa smo morali na carini da pravimo papire za motore i te gluposti (Nije tacno da ukoliko nemas tereta nema papira i da prolazis sa 5e cariniku u dzep)
Potrosili smo oko 100L nafte za kombi.
Voznja kao sto sam vec rekao kosta 100e po vozacu.
Iznajmljivanje za boks za ceo dan je 80 (Nije bitno koliko motora je unutra i boks je prazan)
Pola sata voze motori,pola sata automobili.
U kompleksu ima prodavnica moto opreme i delova,guma i ostalih stvari. Hotel,restoran,kafic.

Staza je asfaltirana nekim jako krupnim kamenom tako da su i prepravke motora zbog trosenja guma morale da se naprave.
Pritisak sam podigao na 1,9 dok Navak vozim sa 1,6 (U prevodu Pannonia ima mnogo bolji grip.
Temperatura je bila od 8c do 13c




























freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man


castor

It's the ride that matters, not the bike…

freepartyman

#9
Citat: Gligoric poslato 15 Novembar, 2015, 22:10
Naravno ;)
Porucicu ih uskoro :)

Kad ih stavis odmah ces da poboljsas lap time :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Citat: freepartyman poslato 15 Novembar, 2015, 23:05
Citat: Gligoric poslato 15 Novembar, 2015, 22:10
Naravno ;)
Porucicu ih uskoro :)

Kad ih stavis odmah ces da poboljsas lap time :)

Prvo treba nauciti stazu dobro i razumeti je. Plastike su vise da bih zastitio motor :)



freepartyman

Ma znam,nego opusteniji si i u manjem si grcu sa trkackim plastikama. Greota pasti sa fabrickim.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Ja sam i ovom stazom odusevljen naravno, svidja mi se postavka,vozi se malo uz brdo malo niz brdo 2 krivine imaju kontra nagib i staza je komplikovana za nauciti(bar meni)
Mada rekao bih da je problem i ostalima da je brzo savladaju jer vidim da su prosecna vremena 20sec sporija od ljudi koji godinama dolaze na stazu(lokalni trkaci).
Ja sam uspeo da svoje vreme spustim od pocetka dana do kraja dana za 16 sekundi i znam gde treba da trazim poboljsanja,ali nisam hteo da silim previse prvi put da ne bih pao,napolju je bilo u proseku 10c sa dosta rose tokom jutra,tako da je rizik bio nesto veci.

U svakom slucaju staza je moja topla preporuka samo ne treba ici i voziti samo jedan dan,nego voziti 2-3 za redom pa onda mesec dana odmarati :)


Gligoric

Citat: freepartyman poslato 16 Novembar, 2015, 01:42
Ma znam,nego opusteniji si i u manjem si grcu sa trkackim plastikama. Greota pasti sa fabrickim.

Sve znam  [doh] , ali uvek nekako pare kliznu na drugu stranu :)
Sad ide zima i stekanje tako da od proleca montiram plastike i shifter koji nikako da stigne pa onda jurcanje celu sledecu godinu :)


freepartyman

Vrhunska prica ;) Vidim ja neces ti ni skidati trkacke plastike.  ;D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Citat: freepartyman poslato 16 Novembar, 2015, 01:47
Vrhunska prica ;) Vidim ja neces ti ni skidati trkacke plastike.  ;D

Kako nas mlate po saobracaju lepse je meni na stazi :)

castor

A u saobraæaj kamionom. ©to je sigurno, sigurno je...
It's the ride that matters, not the bike…

jocale

koje grejace koristis i da li su neophodni, pocetnik sam pa ne znam :) ali imam volju da naucim... ima da se kupe neki pristupacni do stotinak evra ali sam cuo pricu da ne valjaju nego samo "original"(brendirani) od 250+evra
kako se snalazis sa 1000 kubika na stazi? je l' si krenuo sa manjom kubikazom? ja se spremam da sledece godine polako krenem na navak da se oprobam ali mi se cini da ce za stazu da mi bude prejak motor od 1000 kubika... [cheers]
Samo polako i pun gas

freepartyman

Ne moras u pocetku da koristis grejace bas zbog toga sto si pocetnik kada je staza upitanju. Ionako ces da vozas dosta probnih krugova da snimis stazu,pa ces da zagrejes gume tako.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Joker

Jednu stvar da vas brat zamoli... Nemoj da vozite svoje motore na stazi.. Kupite namenski motore samo za stazu, opremite ih i pun gas.. Kazem iz razloga sto ce ti isti motori da posle jedne sezone da budu osteceni na milion strana.. A ne daj Boze da padnete... Greota, verujte mi..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...