Glavni meni

ZIVIMO U DRUSTVU U KOJEM NOVAC MENJA ZIVOT!!!

Započeo RRa¹ko, 17 Februar, 2011, 11:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

u ovakvoj lopovskoj drzavi ces uvek imati??

Panta Zemunac

Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 16:26
u ovakvoj lopovskoj drzavi ces uvek imati??

da i to besplatno...konopac da se besi¹!! [sutirakamen]

MILJAN

#62
Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 16:26
u ovakvoj lopovskoj drzavi ces uvek imati??
Stepen obrazovanja, slo¾enosti posla i pozicije na dru¹tvenoj lestvici mene i moje supruge, nam omuæava da imamo meseène u¹teðevine. Nije to dovoljno u odnosu na kolièinu engrama u mozgu, poziciju i slo¾enost posla li ipak je ne¹to. To ¹to u¹paramo, ne dajemo u banku ili na neka osiguranja.... Za mene su banke paraziti ekonomije i ¹tetoèine a za osiguranja me tek zabole....
Pametnije je svoj novac dr¾ati u svom sefu nego kod tih pijavica... To je moj stav i ima duboku pozadinu ali me mrzi da obrazla¾em ovde problematiku... Samo sam izneo mi¹ljenje na temu.
©to se tièe dr¾ave:
konaèno smo u kapitalizmu ali u monopolskom, koji je najèe¹æa faza posle tranzicije dru¹tvenog ureðenja. Zalagao sam se da se odvoje plate¾no u veæoj razmeri: struène spreme, slo¾enost posla i stepen odgovornosti, jer mi je socijalizam i¹ao na nerve sa "ravnilovkom". Neæu da budem plaæen isto kao neko ko ima nekoliko miliona manje mo¾danih æelija od mene... Danas je razlika veæa nego u socijalizmu ali i dalje nedovoljna... U narednoj dekadi, ta razlika æe postajati sve veæa--- Ali u smislu extremne poreske politike se stanje neæe menjati- na ¾alost. Dugujemo 23 milijarde evra... Svako od nas je posredno zadu¾en po 3100 eu..... Zato æe ovo biti deraèka, dr¾ava jo¹ jako dugo... [kralj]
Cave ab homine unius libri

RRa¹ko

ne znam sto kudite te banke toliko i ako nije rec o njima ovde, ja kad bi imao ideju za dobar biznis, ne bi isao kod ljudi sto imaju pare i molio za pomoc nego bi otisao u banku i uzeo na kamatu! sta sad svi treba da povucemo pare koje imamo u banci i da jedni druge moljakamo za pozajmicu?? ako vec imas pare, stavi ih u banku da ih i drugi imaju na raspolaganju a ti uzmi kamatu za to! koja danas uopste nije mala! u sefu ce pare da ti pojede inflacija ili investiraj u nesto, para mora da izgubi vrednost ako se ne vrti!!!

UFF

Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 18:05
ako vec imas pare, stavi ih u banku da ih i drugi imaju na raspolaganju a ti uzmi kamatu za to! koja danas uopste nije mala!

Aha

Kad ta kamata bude bar upola od one koju oni naplacuju nekom kome daju na zajam taj isti moj novac onda cu mozda i da ga stavim u banku

farbach, noam  [dobarpost]

MILJAN

Tako je. Ja sam bankar po srednjoj struci i znam da su to ðavolske firme. Okrenuæu ja pare... Ne treba da mi banka "okreæe" moj  novac. A kada uzme¹ kredit, tada razmisli za¹to u zadnje vreme cvetaju nezakoniti zelena¹ki krediti a sve je manje bankovnih kredita. Krvopije bre...Gori su od krimosa...
Cave ab homine unius libri

RRa¹ko

kad orocis pare kod nas mozes da dobijes kamatu kao i bilo gde u evropi, a sto je velika kamata kad uzimas kredit je zbog velikog rizika da kredit nece biti vracen jer nam privreda propala. ti to kao strucni bankar bi trebao da znas!
sta znam meni su banke skroz ok, elektronsko bankarstvo mi je ustelo para i para! uopste se ne zalim! ;D

pit

Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 20:19
kad orocis pare kod nas mozes da dobijes kamatu kao i bilo gde u evropi, a sto je velika kamata kad uzimas kredit je zbog velikog rizika da kredit nece biti vracen jer nam privreda propala. ti to kao strucni bankar bi trebao da znas!
sta znam meni su banke skroz ok, elektronsko bankarstvo mi je ustelo para i para! uopste se ne zalim! ;D



           Brate ja mislim da si ti dosao ovede da nas zajebavas sve po redu  a to nije lepo ....ako ti kazemo da necemo da se odiguramo i da je to nesigurno jer nemamo nikakvih garancija osim tvoje reci i pecata fantomskih belosvetskih firmi onda bi ti to trebalo biti dovoljno da se manes corava posla.
           Znaci ja se bavim privatnim poslom ,placam racune kupujem repromaterijal ,uplacuejm pazare i opste ne vidim kako bi mii elektronsko placanje ustedelo ''gomilu novca''.Tacnjije skinuli bi mi gomilu novaca za proviziju koja je i ovako velika a tek ''plastika '' za placanje je samo fensi naprava koja sluzi za ppokazivanje i foliranje....a da ne pominjem bankomate'' cek da skoknem do bankomata da dignem kintu.''..obicno 500 din.

         

MILJAN

Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 20:19
kad orocis pare kod nas mozes da dobijes kamatu kao i bilo gde u evropi, a sto je velika kamata kad uzimas kredit je zbog velikog rizika da kredit nece biti vracen jer nam privreda propala. ti to kao strucni bankar bi trebao da znas!
sta znam meni su banke skroz ok, elektronsko bankarstvo mi je ustelo para i para! uopste se ne zalim! ;D
Dobro ajd... Teorijski da. Ali u praksi klizne kamatne stope, kamate na kamatu, previsoke provizije.... ubi¹e ljude i koji su solventni.... Krimosi bre! Na te banke je jo¹ na vreme upozoravao guverner banke Jelaèiæ i decidno i jasno prièao na medijima da se narod ne "zaleti" u prièu sa bankom jer lako mogu da izgube sve, obzirom na previsoke kamate. I nije taèno da je iskljuèivo kamata visoka zbog lo¹e pravne i ekonomske sigurnosti naplate.... Koji je banèin rizik kad ima hipoteku na kuæu, koja vredi vi¹e nego kredit? Ma be¾i, bre.... To su paraziti privrede i ¹tetoèine.-...
A osiguranja..... ma odakle para za meseène uplate ovom narodu kad je veæina na rubu egzistencije? Slaba vajda....

Cave ab homine unius libri

3006

Pit, ne sla¾em se da je èovek do¹ao da nas sve redom zajebava, ali, obzirom da je tema toliko popularna, mislim da je osnova u razlici razmi¹ljana i shvatanja sistema. Mo¾emo svi mi (i ovi i oni) da mislimo ¹ta hoæemo, èovek je postavio reklamu (nema zamerke, obzirom kakav je sajt), a na¹e je da to aminujemo ili ne. Sla¾em se sa tobom, jer sam i ja èlan jedne privatne firme i znam ¹ta ova, nazovi dr¾ava, radi da bi izvukla suv dinar tamo gde ga èak i nema, ali to nije tema ovog oglasa. Èovek je postavio ne¹to i na nama je da to prihvatimo ili odbijemo. Ja nemam nameru da se vezujem u bilo kakvu moderno-sajber-evropsku prièu, nadam se da nisam jedini (vraæam se na tvoj post o crnogorcima, korduna¹ima i ostalima, koji ne mogu da zaboravim), ali, ako neko sebe vidi u tome, samo napred. Lièno, smatram da je bolje, da,  to ¹to bi ulo¾ili u bilo kakvu ¹tednju, ulo¾iti u neku privatnu ¹ljaku, pa makar prodavali ¾vake pored osnovne ¹kole.
Toliko.

Lazic

Citat: farbach poslato 18 Februar, 2011, 10:26
Svetski ringispil se sve sporije vrti i samo deca u zabavistu jos veruju da ce sve te banke i osiguranja postojati u godinama koje dolaze. Ulaganje para u njih je isplativo koliko i u Dafiment.

Sustina, svaka cast imenjace... [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]


Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 14:57
drzava je u minusu a ne u plusu zbog tih para i zato ce to da se menja.
ti uplatis 40% od svoje bruto plate za penziju; prosecna plata 330e, 40% od toga je 132eura koliko dobiju od zaposlenih!
e sad posto kod nas ima skoro isto zaposlenih i penzionera, sve sto ti uplatis odmah se jednom penzioneru isplati a prosecna penzija 188e!

Cek, a ko ce tada da placa razliku, ako ja budem uplacivao samom sebi 60 umesto 132 e...? da ne pomnjemo do 188e...

pit

Citat: 3006 poslato 18 Februar, 2011, 22:59
Pit, ne sla¾em se da je èovek do¹ao da nas sve redom zajebava, ali, obzirom da je tema toliko popularna, mislim da je osnova u razlici razmi¹ljana i shvatanja sistema. Mo¾emo svi mi (i ovi i oni) da mislimo ¹ta hoæemo, èovek je postavio reklamu (nema zamerke, obzirom kakav je sajt), a na¹e je da to aminujemo ili ne. Sla¾em se sa tobom, jer sam i ja èlan jedne privatne firme i znam ¹ta ova, nazovi dr¾ava, radi da bi izvukla suv dinar tamo gde ga èak i nema, ali to nije tema ovog oglasa. Èovek je postavio ne¹to i na nama je da to prihvatimo ili odbijemo. Ja nemam nameru da se vezujem u bilo kakvu moderno-sajber-evropsku prièu, nadam se da nisam jedini (vraæam se na tvoj post o crnogorcima, korduna¹ima i ostalima, koji ne mogu da zaboravim), ali, ako neko sebe vidi u tome, samo napred. Lièno, smatram da je bolje, da,  to ¹to bi ulo¾ili u bilo kakvu ¹tednju, ulo¾iti u neku privatnu ¹ljaku, pa makar prodavali ¾vake pored osnovne ¹kole.
Toliko.


           Pa dobro mozda sam se malo preostro izrazio ...ali mi je muka od svega i svih koji pokusavaju nesto da mi prodaju...malo malo pa me zove neko osigruanje i pokusava da prica na tu temu a jedini cilj je uzeti lovu.Za bilo kakva prava ili odstetu obavezno zavrsavas na sudu,Ovo je Srbija i ovde nema pravne drzave,
          Bio sam zirant kod procredit banke i lik kome sam garantovao prestao da placa 2007 rate ,,,ostalo nekih 1000 evra....'banka je mudro cutala 3 godine da bi se poajavila letos i blokirali mi racun na 3000 evra.....a to je navodno strana banka .... i sta sad ...nista u se i u svoje kljuse i slamaricu ...bolje neka evro izgubi vrednost kod mene nego da mi ga neki pametnjakovic uzme i da se smeje kako je zajebao glupave srbe .

           Garancije kljucna rec o kojoj prica Rrasko su price za malu decu i samo naivan covek moz da poveruje u njih....Svajcarska je drugo..tradicij duga 150 godina ...nikog nisu zajebali sve pare koj das su tamo....samo jos da skupim neke vece kinte i pravac Svica ...na minimalnu kamatu.
         

RoaD GunneR

RRasko, ako uplatim najvecu mogucu premiju za to zivotno osiguranje  i ako MNOGO pijan padnem na led u svom dvoristu pa nemogu nikoga da tuzim za odstetu, i pri tom se povredim i moram na operaciju da li je taj rizik pokriven i ako jeste da li postoji tacan promil alkoholisanosti do kojeg ce mi osiguranje biti sigurno isplaceno, ako ne da li ja mogu sa tvojom osiguravajucom kucom da zakljucim posbne uslove pri zivontom osiguranju, posto mnogo volim da cirkam a mrzi me da cistim sneg u dvoristu.

Lazic


SSZGO

ok ti sad dajes 40 eura mesecno u osiguravajuce drustvo.
Ocekujes da dobijes nazad 40 eura + 70% ali nakon 25 godina

e sad, vidim snalazis se sa ebayom - sta mislis da za tih 40e kupis svakog meseca 4 kamerice od 10e i prodas ih ovde za 20e.
Izvodljivo?

Zaradio si svojih 40e + 100% i nisi cekao 25 godina
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

@ Pit koliko tepsija tvog bureka moze da se pojede za 50eur?  [balavi]

Wolverine,robbief i ja bili danas u nis kod pita na burek ;)
I odlican je! :D
vodio nas domacin posle i na rostilj [vrucina]

kakvo bre osiguranje ima da doruckujes ceo mesec za te pare i jos da ti ostane  [spageti]

pit

Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 05:36
@ Pit koliko tepsija tvog bureka moze da se pojede za 50eur?  [balavi]

Wolverine,robbief i ja bili danas u nis kod pita na burek ;)
I odlican je! :D
vodio nas domacin posle i na rostilj [vrucina]

kakvo bre osiguranje ima da doruckujes ceo mesec za te pare i jos da ti ostane  [spageti]

Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 05:36
@ Pit koliko tepsija tvog bureka moze da se pojede za 50eur?  [balavi]

Wolverine,robbief i ja bili danas u nis kod pita na burek ;)
I odlican je! :D
vodio nas domacin posle i na rostilj [vrucina]

kakvo bre osiguranje ima da doruckujes ceo mesec za te pare i jos da ti ostane  [spageti]

                Za 50 evra uuuu mnogo bureka je to ,ima da doruckujes 80 dana ....a ko voli burek skoro pa moze da prezivi za 50 evra na bureku ...tako da ne vidim uopste svrhu osiguravanja ....a na stranu da ko meni da 50 evar mesecno unapred za burek ima da mu dam popust od 75% momentalno ....sto kolicinu od 80 bureka uvecava za nekih 56 komada otprilike sto sve cini 136 bureka ....pa gde ces bolje ..,.te uslove ne moz niko da da i to odmah.... i  jos nesto ...kod mene vazi sisitem PRENESI  za sledeci mesec ,znaci sve sto ne mozes da pojedes u ovom moz u sledecem.Jedini uslov je da burek jedes u pekari ....da ne bio bilo zloupotreba raznih vrsti.

RRa¹ko

pa dobro ako vec nece niko nista drugo da prica sem da pljuje po ovoj temi bez ikakvog povoda, onda ni ovo prepucavanje ne vodi nicemu i nema smisla!
ja verujem sebi da sam uradio dobru stvar, i naravno da ima mnogo nacina da investiras pare i dobrih nacina da ih potrosis pare, ja sam samo izneo jedan i predlozio moguci nacin da uradite to. i meni se mozda nece svideti neki burek u nekoj pekari pa necu svima da kazem pekar ko zna sta stavlja u njega i da truje narod i da je placanje tog bureka cista kradja!
no ovo je srbija navikne covek da hoda i ako ga vecina saplice na svakom koraku tako da bez nervoze drugari, necu vise da vas smaram. odoh na burek da se oporavim. kucamo se u lepsim temama ;D

Dzambo

Citat: pit poslato 19 Februar, 2011, 11:04
Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 05:36
@ Pit koliko tepsija tvog bureka moze da se pojede za 50eur?  [balavi]

Wolverine,robbief i ja bili danas u nis kod pita na burek ;)
I odlican je! :D
vodio nas domacin posle i na rostilj [vrucina]

kakvo bre osiguranje ima da doruckujes ceo mesec za te pare i jos da ti ostane  [spageti]

Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 05:36
@ Pit koliko tepsija tvog bureka moze da se pojede za 50eur?  [balavi]

Wolverine,robbief i ja bili danas u nis kod pita na burek ;)
I odlican je! :D
vodio nas domacin posle i na rostilj [vrucina]

kakvo bre osiguranje ima da doruckujes ceo mesec za te pare i jos da ti ostane  [spageti]

               Za 50 evra uuuu mnogo bureka je to ,ima da doruckujes 80 dana ....a ko voli burek skoro pa moze da prezivi za 50 evra na bureku ...tako da ne vidim uopste svrhu osiguravanja ....a na stranu da ko meni da 50 evar mesecno unapred za burek ima da mu dam popust od 75% momentalno ....sto kolicinu od 80 bureka uvecava za nekih 56 komada otprilike sto sve cini 136 bureka ....pa gde ces bolje ..,.te uslove ne moz niko da da i to odmah.... i  jos nesto ...kod mene vazi sisitem PRENESI  za sledeci mesec ,znaci sve sto ne mozes da pojedes u ovom moz u sledecem.Jedini uslov je da burek jedes u pekari ....da ne bio bilo zloupotreba raznih vrsti.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] CARE!

Sledeci put kad budem u Nisu moram da svratim da probam taj burek...... :D Jel ima sa zeljem i sirom? Naravno, ispunicu uslov i jesti u pekari.... [yahoo]

pit


   Ima sa spanacem i sirom ...taj je najbolji.Samo izvoli ....