Glavni meni

ZIVIMO U DRUSTVU U KOJEM NOVAC MENJA ZIVOT!!!

Započeo RRa¹ko, 17 Februar, 2011, 11:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BANE BROTHERHOOD

Citat: Lazic poslato 17 Februar, 2011, 22:30
Stavise, mislim da nikada nisi ni seo na motor... [rofl] [rofl] [rofl]
JOOOOOOJ STOOOO BIIIIHHHH JA VOOOOOLEEEEEEOOOOO DA IMAM MOOOOOOTOOOOOR!!!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

easy


Lazic

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 17 Februar, 2011, 22:31
JOOOOOOJ STOOOO BIIIIHHHH JA VOOOOOLEEEEEEOOOOO DA IMAM MOOOOOOTOOOOOR!!!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Sta da ti kazem, dodji na neko okupljanje, sigurno ce ti dati krug da probas... [rofl] [rofl] [rofl]


RRa¹ko

misleh na platne kartice al dobro nema veze sad i one su zlo, tj i na njih se uzima velika provizija. ja sam dao kartice kao primer a ne kao savet da treba da ih koristite. istina je da mnogo ljudi ih sad koristi, to je cilj moje price o njima. a sto se tice kasko osiguranja, to tek ne podrzavam.. pogotovo kod nas. meni za stila koji vredi oko 4000e, trazili 500e godisnje za kasko?? to je smisljeno za bogate ljude ali i dranje ljudi koji hoce nova kola na lizing! KASKO- samo ko mora. zamisli taj kasko na auto 100000e, trazili bi ti bar 10000e godisnje a na kraju posle 5godnia ti taj auto prodas za 30000-40000e u najboljem slucaju a dao si isto toliko za kasko, u ozbiljnom si kurcu!
e sad auto i kasko nemaju dodirnih tacaka sa zivotnim osiguranjem, jer ovo osiguranje ne moze da istekne posle nekog vremena pa da kazes da si dzaba dao pare, nego su na tvoje ime, kao kad stedis u banci samo dugorocnije i imas zivotno osiguranje!

evo kako sam ja isplanirao svoje uplate, sto ne vazi za vas nemojte da se poistovecujete sa istom:
dajem 25 godina po 40e mesecno sto je 480e godisnje!
zato sto sam mlad i imam 25 tj imao sam tad kad sam potpisao ugovor ide mi bonus od 2000e
posle 25god tj u svojoj 50-oj, dobijam nazad sve pare koje sam uplatio + minimalnu ocekivanu dobit.
minimalna ocekivana dobit je ono sto je O.D. zaradilo od tvojih para i sad deli to sa tobom.
ono ispod cega nikad niko u O.D. nije bio isplacen je 70% od svog uloga, znaci moze samo vise od toga.
(znam da ce mnogi ovo da ospore ali postoje papiri koji dokazuju ovo poslednje i nemojte da se trudite ;D)
to mi je minimum 22400e u mojoj 50-oj! posle dam te pare u banku ili ostavim njima da vrte te pare i dobijem minimum 7% godisnje na te pare.
posle toga je samo pitanje kad hoces da spiskas pare. ako das njima da vrte pare do tvoje 55 imaces 31400e do 60godine imace 44000e..
e sad posto ne planiram zaradjujem ceo zivot samo 500e, verovatno cu povecati i ovaj ulog od 40e mesecno i davati vise i na kraju uzeti vise, jer posle 60 i ne planiram da radim.
ako se razbolim, neko od mojih ukucana ce da dobije ove pare. ako me neko ubije ili izginem negde kad me bude jurio marsovac, moji ce dobiti 2x22400eura!! tako da za moje ne brinem vise!

a sa cime cu ovo sve napraviti? sa svojih 8% primanja.. inace bih bacio tih 40e na sladolede i cokoladice jer sa tim parama samo to i mogu da kupim!

ima mnogo varijacija, tako da ovo nema veze sa vama, jer je za svakog razlicito i po godinama i po polu i poslu i dal si u braku i po kilogramima itd

eto tako sam ja to isplanirao i to je to, ko hoce da isplanira za sebe ovako nesto, nek se javi ;D

RRa¹ko

a da nisam vam rekao, u hrvatskoj uskoro pocinju sa isplatom bruto plata. po principu idi i uplati sebi penziju, to ce biti i kod nas, nadam se sto skorije! ;D

farbach

Svetski ringispil se sve sporije vrti i samo deca u zabavistu jos veruju da ce sve te banke i osiguranja postojati u godinama koje dolaze. Ulaganje para u njih je isplativo koliko i u Dafiment.

DebeliZmaj

stim sto bankarski ulog garantuje drzava
a kod osiguravajucih drustava ... ko ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

serbduck



  Stradas u elementarnoj nepogodi ... osiguranje to ne pokriva  [doh]

...ima svasta u tim ugovorima...treba citati sitna slova...

  Prevara !

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

3006

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Februar, 2011, 10:29
stim sto bankarski ulog garantuje drzava
a kod osiguravajucih drustava ... ko ?
Ma, kakva dr¾ava, garantuje ti slep da æe te voditi kroz mrak... Dr¾ava prvo mo¾e da vrati ono za ¹ta je garantovala 50 godina u nazad a ¹to je pojeo mrak (ili Kipar i Devièanska ostrva) pa onda da garantuje za sledeæe. U ovoj dr¾avi svaka promena vlasti garantuje samo automatsko brisanje svih sranja (kraða) koje su napravili oni predhodni. Kod nas jo¹ uvek vlada jednopartiski sistem, samo upakovan u vi¹e koverti. A ko najebe, mo¾e da se ¾ali... Upravi vodovoda...

DebeliZmaj

vidim da je prebaceno u razni oglasi
tako da nema poente dalje kuckati na
tu tematiku :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 09:50
a da nisam vam rekao, u hrvatskoj uskoro pocinju sa isplatom bruto plata. po principu idi i uplati sebi penziju, to ce biti i kod nas, nadam se sto skorije! ;D

Ma vazi sto ce ova lopovska vlast da se odrekne para, koje firme MORAJU da uplacuju, stalno kaplje kinta... Nek me zgazi tramvaj, ako se drzava prema tim parama ne ponasa neodgovornije nego osiguravajuca drustva...

noam chomsky

Vidi se da si konsultant brate...Prvo uslove koje si ti dobio ne moze svako i iako je reklamiranje najbolje opcije najbolje reklamiranje ( dobar marketing je dobra la¾) mislim da nije u redu reklamirati ruze kad u prodavnici imas mnogo korova...drugo 25 godina je mnogo godina i pare ne mogu bez velikih kazni da se izvuku ranije(sto znaci da ti te pare nemas sve to vreme i ako ti zatrebaju "prc")...trece niko ti nicime ne garantuje da ces pare videti (garancija od NBS-a je smesno zamazivanje ociju jer naplacivanje od drzave tih takozvanih zagarantovanih suma je zajebana rabota, drzava nije obavezna da ti plati kad ti treba nego kad ima da ti plati, sto je jako relativan pojam...cetvrto OD ne isplacuju zaradu na tvoje pare nego promile od onoga sto su od tebe zaradili i to kad istekne 25 godina...Peto, nemoj da pricas ovde ljudima o auto-industriji kad je svima jasno da je auto industrija opstala zato sto treba drzavi da bi odrzala BDP, to nema nikakve veze sa garantovanim ulozima na osiguranje, a s tim u vezi Osiguravajuca drustva, investicioni fondovi i ostale baljezgarije su mnogo ljudi u zapadnom svetu uvili u crno, gomila ljudi je ostala na ulici zbog tih pijavica...Sesto, ne razumem zasto morate tako fina, lepa, komplikovana i tehnicka imena da dajete zelenastvu. Uzmes pare od coveka, zato sto nemas svoje, das pare na kamatu nekom kome te pare trebaju, uzmes kamatu i 0,2% das onome ko ti je pare dao. To je lopovluk. A i kukavicki, jer ne rizikujes svoje nego tudje. A ako napravis sranje onda ce kao drzava da isplati tvoje dugove...Ja da se pitam ja bih tvoju profesiju i sve profesije od kojih tvoja profesija zavisi i sve profesije slicne tvojoj ukinuo momentalno...Spalio bih knjige iz kojih su vas ucili, a vas bih poslao na Zlatibor, Kopaonik ili neki Sala¹ u Vojvodini na ozbilnu DEKONTAMINACIJU...

Nista licno [cheers]
lepota prirode je refleksija lepote nauke

RRa¹ko


RRa¹ko

Citat: Lazic poslato 18 Februar, 2011, 11:57
Citat: RRa¹ko poslato 18 Februar, 2011, 09:50
a da nisam vam rekao, u hrvatskoj uskoro pocinju sa isplatom bruto plata. po principu idi i uplati sebi penziju, to ce biti i kod nas, nadam se sto skorije! ;D

Ma vazi sto ce ova lopovska vlast da se odrekne para, koje firme MORAJU da uplacuju, stalno kaplje kinta... Nek me zgazi tramvaj, ako se drzava prema tim parama ne ponasa neodgovornije nego osiguravajuca drustva...

drzava je u minusu a ne u plusu zbog tih para i zato ce to da se menja.
ti uplatis 40% od svoje bruto plate za penziju; prosecna plata 330e, 40% od toga je 132eura koliko dobiju od zaposlenih!
e sad posto kod nas ima skoro isto zaposlenih i penzionera, sve sto ti uplatis odmah se jednom penzioneru isplati a prosecna penzija 188e!


noam chomsky

pravo pitanje Ra¹ko je sledece: Da li je veæi broj godina rada do penzije ili broj godina zivota posle penzije...Mislim, daj boze da neko sa 65 godina , 40 godina radnog staza i otpocetom isplatom penzije dozivi da vidi jutro na svoj 105. rodjendan i potrosi zadnji deo zadnje penzije na èokoladu èukununuèiæima...hmmmm...rdjavu nam matematiku podvaljuju...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

RRa¹ko

pa kakve godine imaju veze sa tim?? imas isti broj i jednih i drugih i tako svaki mesec! a posto smo zemlja starih i bicemo sve stariji jer mladi odlaze i vlada bela kuga tj sve nas je manje nas koji ce uplacivati! to sto pricas mozda je imalo veze u pocetku, kad je sistem osnovan!

mi¹ko_kolo

Citat: noam chomsky poslato 18 Februar, 2011, 15:21
pravo pitanje Ra¹ko je sledece: Da li je veæi broj godina rada do penzije ili broj godina zivota posle penzije...Mislim, daj boze da neko sa 65 godina , 40 godina radnog staza i otpocetom isplatom penzije dozivi da vidi jutro na svoj 105. rodjendan i potrosi zadnji deo zadnje penzije na èokoladu èukununuèiæima...hmmmm...rdjavu nam matematiku podvaljuju...

U prilog tome, moj pokojni otac je umro posle primljenih 7 (SEDAM) penzija i mama je dobila jo¹ dve koje su mu bile u zaostatku.
A za bruto platu bih ba¹ voleo da poènu da isplaæuju, meni svakog meseca ode 13000 na socijalno a koju god veæu stvar u zdravstvu treba da uradi¹-plati posebno!

RRa¹ko

za ovo zdravstvo si potpuno  upravu! a i platis participaciju i za male stvari!

RRa¹ko

nazalost umiri ljudi ali i odlaze u invalidske, tj u penzije pre 65! jbg!

MILJAN

Pored lopovske dr¾ave mrzim banke i osiguravajuæe kuæe. Sam ¹tedim kada imam i znam da æu to uvek imati kada mi zatreba. A uskoro poskupljuju osiguranja za vozila... Malo im je...
Cave ab homine unius libri