Glavni meni

ZIVIMO U DRUSTVU U KOJEM NOVAC MENJA ZIVOT!!!

Započeo RRa¹ko, 17 Februar, 2011, 11:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mortisha

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 15:53
pise gore mali iznosi na duzi period ;D obicno se odredjuje suma koju ces da investiras pomocu procenata, tako da se preporucije da investicija bude od 5% do 10% primanja coveka!  uglavnom nesto sto te ne remeti u svakodnevnom zivotu..

ajde bre i meni neki plusic ubi se pisajuci ovde ;D bar za trud  [rofl]

Takodje pise da u Holandiji ne voze skupa kola, motore bla bla...da imam te mogucnosti sad....pre bih vozila skup motor i trosila koliko god mogu na svoje uzivanje sad nego na neko uzivanje sa 50-60 god ;)
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

3006

Izgleda da se ti ne'¹ leba najest sa ovog foruma...
Da bi neko razmi¹ljao o tome ¹ta æe biti za 15-20 godina, prvo mora da doðe u neke ozbiljnije godine, drugo mora da ima decu, jer tada menja sistem razmi¹ljanja. E, kada ima decu nema love za bilo kakve investicije, jer ne mo¾e ni tu decu da podmiri, tako da se vrtimo u krug (èast retkima, ali njima i ne treba tvoja usluga). Plus, mi smo banana dr¾ava. Dr¾ava koja garantuje za tvoj ulog, a mnogo veæe pare je vi¹e puta proneverila i to iz vi¹e ¹tednji, po ovom ili onom osnovu, znaèi - jebe¹ garanciju.
Ima ljudi koji razmi¹ljaju na takav naèin i to je lepo, ali su, barem kod nas, u manjini. I to ¾estokoj. Onog momenta kada budem u situaciji da bez ikakvih problema preguram mesec(e), da idem na letovanje, zimovanje, izlazim, mogu da poènem i da ¹tedim za starost - to je na¹a realnost.

3006

Citat: Bastetus poslato 17 Februar, 2011, 15:57

Takodje pise da u Holandiji ne voze skupa kola, motore bla bla...da imam te mogucnosti sad....pre bih vozila skup motor i trosila koliko god mogu na svoje uzivanje sad nego na neko uzivanje sa 50-60 god ;)

Nije merodavno uporeðivati, sam sistem, kultura, naèin razmi¹ljanja na¹ i njihov su dva sveta. I tako æe biti jo¹, barem, 50 godina. A verovatno i vi¹e.

Mortisha

Citat: 3006 poslato 17 Februar, 2011, 16:09
Citat: Bastetus poslato 17 Februar, 2011, 15:57

Takodje pise da u Holandiji ne voze skupa kola, motore bla bla...da imam te mogucnosti sad....pre bih vozila skup motor i trosila koliko god mogu na svoje uzivanje sad nego na neko uzivanje sa 50-60 god ;)

Nije merodavno uporeðivati, sam sistem, kultura, naèin razmi¹ljanja na¹ i njihov su dva sveta. I tako æe biti jo¹, barem, 50 godina. A verovatno i vi¹e.

Nazalost mnooooooooogoo mnogo vise....
Ali dobro.... "Ili odes i zaboravis SRBIJU, ili ostanes.... " :)
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

RRa¹ko

pa dobro ko zeli da zivi od danas do sutra da spiska pare, to je sasvim uredu.. podrzavam bastetus-ov izbor! svako nek zivi kako hoce, ja nisam tu da nekome menjam nacin zivota! bastetus misli da joj nije dovoljno 95% primanja da bi uzivala, ok,  nek potrosi 100%! ali sad ko bi sta radio i koliko trosio na sta god, i nije ni tema ovde.. ja rekoh ako nekog nesto interesuje u vezi osiguranja, tu sam! za holandiju ste upravu, i ja isto govorim koliko su ispred nas! ;D

farbach

Nemam vremena da napisem sve sta mislim o bankama i osiguranjima. Mozda kasnije.  Tamo ne ulazim. Nikada. U inostranstvo ne idem, osim u Grcku. Radio sam za jednu svajcarsku firmu, i jedini uslov da pristanem da radim za njih je bio da ne moram da idem u Svajcarsku. Necu i tacka. Kada mi se ide preko, predjem preko Save u Gejacku. Pun mi je kurac finih i pametnih kiborga.

pit

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 15:47
Citat: ¹tampar poslato 17 Februar, 2011, 15:24
Ma sve je to sjajno ali koliko se seæam umalo pre koju godinu nije propao i Loyd,onaj ¹to osigurava brodove...da ga nije dr¾ava spasla puèe osiguranje....

Meni dolazio jedan prodavac osiguranja na vrata (mislim neki winer) pa mi obja¹njavao,pa me ubeðivao...ma sve je to lepo i krasno ali jel vidite kolka je inflacija?Euro za desetak godina izgubio 30 % svoje vrednosti....i d¾abe ti kamata kad je riknuo euro...¾ao mi bilo èoveka ¹to se onoliko trudi da me ubedi al' nedam i gotovo,pogotovo ''habsbur¹kom'' osiguranju...
  Interesantan je naèin kako se  RRa¹ko setio gde da naðe mu¹terije....

xaxa nisam se bas usrecio sa vama ;D kad neka firma i pukne tj dozivi bankrot ne zajebe poverioce za pare nego dodje neko finansijski jace O.D. i kupi akcije tog drustva i nastave da rade... pogledaj slucaj amerckih proizvodjaca automobila, svi su bili u problemu al se ni jedna nije ugasila.. ponavljam nije to jazda. al dobro navikao sam ja neverne tome.. ima neki ljudi kakve god cinjenice da mu izneses on nece da poveruje! ima mnogo takvih dogadjaja u istoriji u svetu pa ikod nas, primer:
istina mobilni telefoni zrace, istina.. da li cemo da prestanemo da ih koristimo, NE! imaju grupe ljudi koji cim nesto novo izadje oni ide da vide, da probaju, prihvatioci. posle toga slede oni koji gledaju te prihvatioce pa kazu daj i ja da probam da vidim. a posle toga idu oni daj kad skoro svi koriste daj i ja da uzmem da vidim taj mobilni ili sta je vec u pitanju.. a ima neki koji nikad ne kupe taj telefon jer ne znaju ni oni zasto, treba im za druge stvari pare il ko zna. tako je i za ovo... dobar je primer i kreditnh kartica kod nas! 2000god skoro niko nije imao a mnogi su bili skeptici kad su kartice bile u pitanju, a sad svi zele da srbija ima pay pal i da mozes da kupujes tom karticom!

   Koje bre kreditne kartice ...ko je lud da to jos koriste...snobovski smarachi koji naprave red u super marketu na kasi.Kreditna kartiva je najvece glupost plus sto ti jos skida neku proviziju za elektronsko placanje....nema bolje od kesa,
     Da se ja pitam ukinuo bih banke,,,jer vecih krvopija od njih nema....meni uzimaju 200 evar mesecno za placanje preo racuna i obradu platnog prometa....cita placka i sto je najgore svi se udruzili i samo rokaju provizizje.

RRa¹ko

Citat: pit poslato 17 Februar, 2011, 16:56
Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 15:47
Citat: ¹tampar poslato 17 Februar, 2011, 15:24
Ma sve je to sjajno ali koliko se seæam umalo pre koju godinu nije propao i Loyd,onaj ¹to osigurava brodove...da ga nije dr¾ava spasla puèe osiguranje....

Meni dolazio jedan prodavac osiguranja na vrata (mislim neki winer) pa mi obja¹njavao,pa me ubeðivao...ma sve je to lepo i krasno ali jel vidite kolka je inflacija?Euro za desetak godina izgubio 30 % svoje vrednosti....i d¾abe ti kamata kad je riknuo euro...¾ao mi bilo èoveka ¹to se onoliko trudi da me ubedi al' nedam i gotovo,pogotovo ''habsbur¹kom'' osiguranju...
   Interesantan je naèin kako se  RRa¹ko setio gde da naðe mu¹terije....

xaxa nisam se bas usrecio sa vama ;D kad neka firma i pukne tj dozivi bankrot ne zajebe poverioce za pare nego dodje neko finansijski jace O.D. i kupi akcije tog drustva i nastave da rade... pogledaj slucaj amerckih proizvodjaca automobila, svi su bili u problemu al se ni jedna nije ugasila.. ponavljam nije to jazda. al dobro navikao sam ja neverne tome.. ima neki ljudi kakve god cinjenice da mu izneses on nece da poveruje! ima mnogo takvih dogadjaja u istoriji u svetu pa ikod nas, primer:
istina mobilni telefoni zrace, istina.. da li cemo da prestanemo da ih koristimo, NE! imaju grupe ljudi koji cim nesto novo izadje oni ide da vide, da probaju, prihvatioci. posle toga slede oni koji gledaju te prihvatioce pa kazu daj i ja da probam da vidim. a posle toga idu oni daj kad skoro svi koriste daj i ja da uzmem da vidim taj mobilni ili sta je vec u pitanju.. a ima neki koji nikad ne kupe taj telefon jer ne znaju ni oni zasto, treba im za druge stvari pare il ko zna. tako je i za ovo... dobar je primer i kreditnh kartica kod nas! 2000god skoro niko nije imao a mnogi su bili skeptici kad su kartice bile u pitanju, a sad svi zele da srbija ima pay pal i da mozes da kupujes tom karticom!

    Koje bre kreditne kartice ...ko je lud da to jos koriste...snobovski smarachi koji naprave red u super marketu na kasi.Kreditna kartiva je najvece glupost plus sto ti jos skida neku proviziju za elektronsko placanje....nema bolje od kesa,
      Da se ja pitam ukinuo bih banke,,,jer vecih krvopija od njih nema....meni uzimaju 200 evar mesecno za placanje preo racuna i obradu platnog prometa....cita placka i sto je najgore svi se udruzili i samo rokaju provizizje.


koji si ti manijak  [rofl] [rofl] [rofl]

Dabec

sto ljudi sto æudi:-),Mislim da je Ra¹ko u pravu sto se tièe osiguranja,ali ¾ivimo u zemlji gde se posao dobija veoma te¹ko,a lako gubi (posebno ako ¾ivite van Beograda-Novog Sada)tako da je mali broj ljudi koji moze da priu¹ti  osiguranje  . U inostranstvu je sasvim normalno da se covek osigura,uzme kredit,kartice.....(u finasijama se to naziva proizvodom koji se prodaje kao i bilo koji drugi proizvod-motor,auto,odeca,hrana.....) ail uslovi pod kojima se uzima su drugaciji u odnosu na nas.Naravno mnogi nikada ni ne procitaju uslove kori¹æenja kredita,kartica,osiguranja pa sami naprave sebi problem koji posle uglavnom prebacuju na onog ko im je to i omoguæio(a prednosti ostanu po strani)...

Puno srece u prodaji i nadam se da neces imati na poslu zadate nerealne budzete ili ti targete.

3006

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 16:51
za holandiju ste upravu, i ja isto govorim koliko su ispred nas! ;D

To jesu li ispred ili iza, zavisi od ugla iz kog se gleda... Ima stvari koje nikada ne bih menjao sa njima.
Nego, odoh van teme. Ono ¹to sam hteo da ka¾em je da je te¹ko nekome ko se bavi tvojim poslom da zaradi neke velike pare, ukoliko ne poznaje i kreæe se u pravom dru¹tvu. Primer ovog foruma: ovo je mesto gde nema zabrana, sve ¾ivo je dozvoljeno, èak i prozivke razlièitih vrsta, najpo¾eljnija stvar èlanovima ovakvih foruma je SLOBODA. To je ¾ivotna filozofija. Osim toga, ima mnogo neozbiljnih ljudi (ne u negativnom smislu). Èini mi se da æe tu retko ko da uplaæuje bilo kakav fond koji se ne odnosi na trenutna zadovoljstva i odr¾avanje motora. Da ne bude da ti koljem reklamu, dobra je, ali na pogre¹nom mestu.
Bez uvrede.
[cheers]

aca-pn

Kreditna kartica je najgore zlo koje je izmisljeno. Uporedio bi je sa pijavicom, sisa domacina polako, sigurno i stalno. Imao ja jednom kreditnu karticu, drugarica mi se zaposlila u banci, pa me ubedjivala isto kao sto ti sad ubedjes narod da se osigura. Ja ajd da uzmem, znam da nema nameru da me predje, medjutim to je tako osmisljeno da predjes sam sebe. Zaduzis se za cas, a kamata samo roka, tada sam 40.000 din minusa na kreditnoj placao 1500 din mesecnu kamatu. Taman uplatim neke pare na karticu, to mi za 2 meseca pojede kamata i oet sam na istom. E onda sam presekao, uzeo klasican kredit da vratim minus na kartici, zatvorio je i zakleo se - vise nikad. Kredit otplatio i izasao iz duznickog ropstva i vise nemam nameru NIKAD da uzimam ni kredit. A jadni oni ljudi koji uzmu kreditnu karticu, a imaju slabu platu, oni ne mogu da je isplate nikad.  Ja jednostavno nemam poverenja u banke, osiguranja, penzione fondove i ostale finansijske kuce za shishanje komintenata.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

ludilo kreditnih kartica treba da zahvalimo amerikancima,
posebno onom senilnom idiotu ronaldu reganu, ako niste znali
on je otvorio put koorporacijama da tako posluju, on je ukinuo
razne limite koji su postojali i od tad amerika ide u lagani sunovrat
kako .. pa lako ... josh malo pa ce im glavna industriska grana
biti finansiske usluge... a kad se to dogovodi, neko malo vece cimanje
na trzishtu i nastanu pizdarije zestoke ... a na dolar je oslonjena
i kineska valuta jer i onda krece spirala ludila ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Vlajko

RRasko klikni ovde na Addendum

http://www.zeitgeistmovie.com/

ima i titl, pa ako nisi pogledaj   [hello]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

RoaD GunneR

Aj ti RRasko kad nam lepo serviras pricu o zivontom osiguranju, lepo izbacis ovde tabelu, uslove neki primer oko visini prosecne premije i... toga sto oces da nas ubedis da nam treba. A ja cu odma da prebacim pricu na ne zivotno osiguranje i da te pitam sto bi ja tebi verovao da meni treba zivotno osiguranje, kad meni ustvari treba kasko osiguranje za motor i to kasko koji pokriva samo kradju i to na mesecnom nivou. I kad budes imao proizvod koji mi trenutno treba a koji je normalna stvar u svetu onda mozes da mi pricas i prodajes proizvod koji ce mi trebati za 5-50godina.

Osiugranje nije moj fah al ga sticajem okolnosti poznajem malo vise nego prosecan radnik istoga, ono sto znam je osiguranje=prodaja magle.
A ovu jednakost sam izvukao iz matematike, kupio sam auto 2004, smarala me bivsa zena do 2009, mislim smaral ona mene do skoro al do 2009 da kasko osiguram auto, ja joj izvuko matematiku da za 5 godina ne placanja kaska, sam ustedeo vise para nego sto me kosta auto, ako ja napravim sranje imam obavezno osiguranja, ako cuga napravim sranje i da imam kasko ja placam iz svog dzepa. E sad kada sam uzeo u obzir istoriju svojih sudara i ljudi u svojog okruzenja odnosno troskove koje su ti sudari prouzrokovali izracunao sam da je to oko 30% od onoga sto bi za taj vremenski period potrosio na uplatu kaska. Tako da cu tih prosecnih 70% radije stuci u benzin nego dati na dobrovoljna osiguranja, kada kazem dobrovojna mislim na ne obavezna ;)

UFF


BANE BROTHERHOOD

ja vec placam osiguranje i penziju svaki mesec 65 eura kod wienner stediche ... ipak vozim cross jbga!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

DebeliZmaj

proveri u polisi da nisu navedeni razni rizici ( voznja motora .... ) koji nisu obuhvaceni osiguranjem itd...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

BANE BROTHERHOOD

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Februar, 2011, 22:12
proveri u polisi da nisu navedeni razni rizici ( voznja motora .... ) koji nisu obuhvaceni osiguranjem itd...

pa nikada ni ne bih rekao da sam pao sa motora vec da me je udario nko na peshackom i zapalio a i cela ekipa zna da jea ne vozim motor uopste  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Lazic

Stavise, mislim da nikada nisi ni seo na motor... [rofl] [rofl] [rofl]