Glavni meni

ZIVIMO U DRUSTVU U KOJEM NOVAC MENJA ZIVOT!!!

Započeo RRa¹ko, 17 Februar, 2011, 11:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

posto vam u predstavljanju nisam vam rekao cime se bavim
za pocetak da kazem da radim u delta generali kao finansijski savetnik, sektor za zivotna osiguranja.

cinjenica je,svi mi dajemo pare na osiguranje, bilo nasih gvozdenih masina, bilo da su to kuce, stanovi.. itd.
ali malo nas osigurava ono sto je najbitnije a to smo mi sami, tj nasu sposobnost da zaradimo za sve sto zelimo da imamo, ukljucujuci i nase mopede!
frapantan je podatak iz zavoda za statistiku da svaki treci gradjanin srbije starosti od 18-60 postane radno nesposoban pre te 60-e godine,
tj 1/3 nas, gradjana srbije, zivece od invaldske penzije i od onoga sto zaradili do tog doba, u prevodu ko nije sebe obezbedio na vreme,
naci ce se u situaciji da mora da prezivi mesec sa 188 eura kolika je prosecna penzija u srbiji! kako to izvesti??
mnogi od nas postanu roditelji u nekom dobu, a tu tek dolaze troskovi.. kako tek tada preziveti sa tim novcem?

ali i kad nam ne treba pomoc drzave nismo u boljem polozaju(finansijski) sa prosecnom platom od 330e.
kako leciti se(ako zatreba) sa tim parama, kako skolovati decu.. itd

zao mi je sto moram da vam saopstim dragi bajkeri a narocito manijaci :) da ste rizicniji (u vidu povreda) od prosecnog gradjanina srbije, nazalost :(

zivimo u drustvo u kome novac menja zivot i toga moramo da budemo svesni.. to znaju mnogi ljudi u nasem okruzenju,kad dodju do 50god i izgube posao, sta onda?
ko ce da te zaposli? a penzija OD 188e tek sa 65(zene u 60)

pricam vam ovo jer necemo zauvek biti mladi i sposobni kao sada, osigurajmo buducnost dok smo sposobni za to,
JER ZIVOT SE DESAVA DOK PRAVIMO VELIKE PLANOVE ;)

P.S. ko zeli da sazna nesto o osiguranim fondovima, osiguranjima od povreda, zivotnim osiguranjima slobodno nek pita,
tu su pp i moj broj 064/22-66-825, iskreno vas finansijski savetnik, RRasko ;

pit



            Samo jedno pitanje... ko i cime garantuje da je novac koji se uplati kod vase ili bilo koje domace -strane osiguravajuce kuce siguran.Za mene licno nijedan finansijskio subjekt u ovoj zemlji nema kredibilitet ni banke ni OD ....bar tako je praksa dosadasnja  dokazaala.Cime ti  moz da dokazes da je sa tvojom kucom drugacije tj zagarantovano.

Gašpar


RRa¹ko

prvo i osnovno je da pogledas koliko firma posluje i da po tome znas dal je nekog prevarila il ne.. generali posluju vec 180godina, winer oko 100(ne znam tacno), grave isto oko 100 uniqa nesto manje.. sa takvom tradicijom nema zajebancije!

posle toga drzava garantuje za tvoj novac, tj narodna banka svojom strogom kontrolom(to mozes videti na www.nbs.rs) kontrolise svaki dinar uplacen u sektor zivotnih osiguranja.

posle toga imas jednu od najvecih revizorskih kuca koji kontrolisu i generali i narodnu banku srbije i RE-osiguravajucu kucu koja osigurava investicije osiguravajucih kuca. revizori koji kontrolisu generali su PRICE WATERHOUSE COOPERS. mozda i najpoznatiji u svetu!

RE-osiguravajuce kuce moraju da imaju predstavnistva na minimum 5kontinenata da ne bi slucajno izbili nemiri na nekom kontinentu(kao sad u africi) pa da propadnu brzo.. svaka osiguravajuca kuca, mora da ima minimum 3 takve RE-osiguravajuce kuce iza sebe koje ce da nadoknade stetu i profit ako se nesto desi osiguravajucoj kuci! kod generali je RE-SWISS, RE-MUNICH  i HANNOVER RE GROUP

A ako ne verujes svima njima, veruj obicnim ljudima, tako tih 70% evropljana imaju neku vrstu zivotnog osiguranja osiguranja, u japanu, nemas penzije kao kod nas vec oni prave sebi penziju pomocu osiguravajucih kuca i to se zove stepenasta stednja, da ne objasnjavam, u japanu ako nisi stedeo u osiguravajucoj kuci, nemas ni penziju, jednostavno! kod nas nemaju ljudi uglavno ni jedno ni drugo, nazalost!

sto se tice poslovanja OK, nemaju mogucnost rizicnog poslovanja tipa, IT sektor ili ti kupiti nesto na berzi od akcija drugih firmi. imaju strogo definisan i od strane NBS, kontrolisan nacin poslovanja. dozvoljeno im je da investiraju samo u: gradjevine, zemljista, koncesije, i hartije od vrednosti! to je to! znaci samo sigurne investicije. cak ako nisi znao, kad se ugovara koncesija, drzava je duzna da ako na tom autoputu, mostu, ne prodje dovoljno vozila, drzava je duzna da isplati minimum za koliko je garantovala da ce da prodje vozila i plati putarinu tj mostarinu!

mislim da je dovoljno sigurno. a ako nije svrati do office-a na senjaku, mozes jos par informacija da dobijes o sigurnosti novca i ne samo o osiguranju ;D

3006

Sreæa na¹a, pa imamo penzioni fond. Inaèe bi propali kao Japanci...

RRa¹ko

Citat: Gaspar poslato 17 Februar, 2011, 13:12
Ovo se zove reklama bato ;D ;D ;D ;D [rofl] [rofl] [rofl]

a sta ces, mora nekako da se zaradi za zivot! zaradjujes i pomognes ljudima za bolje sutra, pa gde to ima! ;D

kepo

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 11:25
ali i kad nam ne treba pomoc drzave nismo u boljem polozaju(finansijski) sa prosecnom platom od 330e.
kako leciti se(ako zatreba) sa tim parama, kako skolovati decu.. itd

aj smisli neku bolju zvaku, ipak se ovo ne rimuje.
nema se za osnovne troskove, a jos mora i 50 evrica mesecno za osiguranje. kako?

aleksr6

mene kad su pitali za to osiguranje ja sam im trazio neki vid garancije,npr rekao sam toj zeni,ocu na 20god da dam 80000eali da mi da svoju gajbu kao garanciju,nikad me nije vise zvala,eto to je moje iskustvo,ja bi drage volje ali samo uz garanciju,lepe reci nedolaze u obzir

RRa¹ko

Citat: kepo poslato 17 Februar, 2011, 13:48
Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 11:25
ali i kad nam ne treba pomoc drzave nismo u boljem polozaju(finansijski) sa prosecnom platom od 330e.
kako leciti se(ako zatreba) sa tim parama, kako skolovati decu.. itd

aj smisli neku bolju zvaku, ipak se ovo ne rimuje.
nema se za osnovne troskove, a jos mora i 50 evrica mesecno za osiguranje. kako?

sto 50e? ko ti je trazio 50e taj je lud! sve se radi individualno i na vreme, sto je najbitnije od svega! sve se radi po principu mali iznosi na duzi vremenski period, svako od nas ima drugi iznos za to malo..  neces uplatiti osiguranje za skolovanje deteta kad dete krene vec u skolu.. ti svakako moras da das detetu pare da se skoluje, ali ako si investirao na vreme pare za njegovo skolovanje, kad je bila mala ili mali, pa se pare koje si investirao uvecavale i dostigle neke ozbiljne sume onda kad treba da das detetu pare za studije, onda ces imati te pare.

problem je najveci sto ljudi misle na da je to trosak, a to je ustvari investicija! te pare su uvek tvoje i na tvoje ime i uvek ih mozes dobiti nazad.. naravno imas obavezu prema O.D. da minimum 3 god saradjujete, cisto da ne bi oni bili u minusu!

predlazem svakom ko ima vremena a zeli da sazna nesto vise o svemu da dodje do moje kancelarije na senjaku i znace zasto to treba da uradi, nece mozda potpisati ugovor ili dati pare al ce znati zasto bi trebalo!

pit

Citat: aleksr6 poslato 17 Februar, 2011, 13:49
mene kad su pitali za to osiguranje ja sam im trazio neki vid garancije,npr rekao sam toj zeni,ocu na 20god da dam 80000eali da mi da svoju gajbu kao garanciju,nikad me nije vise zvala,eto to je moje iskustvo,ja bi drage volje ali samo uz garanciju,lepe reci nedolaze u obzir

       Vidi RRasako ljudi su ovde nasamareni u zadnjijh 20 godina na vise nacina...pocev od stare devizne stednje ,zajmova za preporod Srbije,raznih piramidalnih stedionica tipa Dafine i Jezde i da ih ne nabrajam sve vise.Ja licno sam imao mozga pa da ne nasednem na brzu zaradu ali poucen time iskreno nemam poverenja nio u jednu instituciju u Srbiji koja barata sa parama....vecima stranih banaka koja radi u Srbiji nema veze sa centralom preko...tj nasi ''BIZNISMENI '' samo kupili licencu ili je ko zna kakv dil u pitanju tako da...treba mnogo vremena da prodje i vode da protece Dunavom pa da se mi uverimo u postenje i likvidnost OD.

RRa¹ko

Citat: aleksr6 poslato 17 Februar, 2011, 13:49
mene kad su pitali za to osiguranje ja sam im trazio neki vid garancije,npr rekao sam toj zeni,ocu na 20god da dam 80000eali da mi da svoju gajbu kao garanciju,nikad me nije vise zvala,eto to je moje iskustvo,ja bi drage volje ali samo uz garanciju,lepe reci nedolaze u obzir

ja bi ti dao svoju gajbu kao garanciju da to moze, ali bi u tom slucaju bilo dobro da placas osiguranje moje gajbe da se ne srusi zgrada usled zemljotresa il tako nesto, pa izvisis za gajbu ;D

Mortisha

Super je sve to....ali da bi ustedeo ista normalno i iole pristojno moras da pocens sa stednjom pre 25 godine... A sad mi reci, ako uzmemo u obzir da danas mlad covek prosecno zaradi 25 000 od cega ce da izdvoji 2000 ili vise svakog meseca za stednju, osiguranje itd? Slazem se ja da je to pametan nacin da se osigura buducnost bar donekle...ali.....u Srbiji...mrka kapa....
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

RRa¹ko

Citat: pit poslato 17 Februar, 2011, 14:12
Citat: aleksr6 poslato 17 Februar, 2011, 13:49
mene kad su pitali za to osiguranje ja sam im trazio neki vid garancije,npr rekao sam toj zeni,ocu na 20god da dam 80000eali da mi da svoju gajbu kao garanciju,nikad me nije vise zvala,eto to je moje iskustvo,ja bi drage volje ali samo uz garanciju,lepe reci nedolaze u obzir

       Vidi RRasako ljudi su ovde nasamareni u zadnjijh 20 godina na vise nacina...pocev od stare devizne stednje ,zajmova za preporod Srbije,raznih piramidalnih stedionica tipa Dafine i Jezde i da ih ne nabrajam sve vise.Ja licno sam imao mozga pa da ne nasednem na brzu zaradu ali poucen time iskreno nemam poverenja nio u jednu instituciju u Srbiji koja barata sa parama....vecima stranih banaka koja radi u Srbiji nema veze sa centralom preko...tj nasi ''BIZNISMENI '' samo kupili licencu ili je ko zna kakv dil u pitanju tako da...treba mnogo vremena da prodje i vode da protece Dunavom pa da se mi uverimo u postenje i likvidnost OD.

ja razumem ljude da su imali losa iskustva sa dafinom i jezdom.. ali ih  i  ne razumem sto su ulazili uopste u to? mesecna kamata 30% i plus??? zao mi je tih ljudi al realno kako nisu razmislili gde ce taj JEZDA da investira i da zaradi i da im vrati sav taj novac sa tolikom kamatom?? nerealno!!!  al dobro ima nade ljudi opet se vracaju stednji, samo ovaj put sa realniji 5% kamate.

MotoManijak

ma kakvo bre opsigurnje evo ako vam je bas stalo dajte pare meni ja cu da vas osiguram :)

RRa¹ko

Citat: Bastetus poslato 17 Februar, 2011, 14:17
Super je sve to....ali da bi ustedeo ista normalno i iole pristojno moras da pocens sa stednjom pre 25 godine... A sad mi reci, ako uzmemo u obzir da danas mlad covek prosecno zaradi 25 000 od cega ce da izdvoji 2000 ili vise svakog meseca za stednju, osiguranje itd? Slazem se ja da je to pametan nacin da se osigura buducnost bar donekle...ali.....u Srbiji...mrka kapa....

pa pazi ja jeste da se bavi konsaltingom al ja ne mogu da kazem gde ces da nabavis pare ako ih nemas.. ja mogu da ti kazem kako da ih pametno investiras ako ih imas.. ali evo primer da je moj drugar uplatio proslog meseca 10e, nije nesto al na njegovu platu od 17000din je realno.. problem je kod nas samo svest i neinformisanost o ovome o cemu pricam.. mi srbi zadnje pare dajemo na kola i motore i njihova odrzavanja i normalno je onda da nemamo pare za investiranje! bio u holandiji, standard nevidjeno visok ali nema dzipova i m6, ferarija i izdrkavanja, voze klio polo i sl. a plata 3000e.. sad u aprilu idem na WSBK u Assen pa cu da vam kazem i sta teraju od motora, mada motori su strast mozda daju vise na njih, videcemo ;D

Mortisha

E sad to opet malo ima veze sa licnom filozofijom zivota.... Ja cu iskreno radije danas potrositi pare na nesto sto ce meni znaciti u nekom smislu u ovim godinama, nego da stedim 30 godina i da prezivljavam da bi sa 50-60 zivela lepo...
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

pit

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 14:38
Citat: Bastetus poslato 17 Februar, 2011, 14:17
Super je sve to....ali da bi ustedeo ista normalno i iole pristojno moras da pocens sa stednjom pre 25 godine... A sad mi reci, ako uzmemo u obzir da danas mlad covek prosecno zaradi 25 000 od cega ce da izdvoji 2000 ili vise svakog meseca za stednju, osiguranje itd? Slazem se ja da je to pametan nacin da se osigura buducnost bar donekle...ali.....u Srbiji...mrka kapa....

pa pazi ja jeste da se bavi konsaltingom al ja ne mogu da kazem gde ces da nabavis pare ako ih nemas.. ja mogu da ti kazem kako da ih pametno investiras ako ih imas.. ali evo primer da je moj drugar uplatio proslog meseca 10e, nije nesto al na njegovu platu od 17000din je realno.. problem je kod nas samo svest i neinformisanost o ovome o cemu pricam.. mi srbi zadnje pare dajemo na kola i motore i njihova odrzavanja i normalno je onda da nemamo pare za investiranje! bio u holandiji, standard nevidjeno visok ali nema dzipova i m6, ferarija i izdrkavanja, voze klio polo i sl. a plata 3000e.. sad u aprilu idem na WSBK u Assen pa cu da vam kazem i sta teraju od motora, mada motori su strast mozda daju vise na njih, videcemo ;D



    Uh   zeznuo si se opasno kad pokusavas da nam uzmes pare od motora, odrzavanja i sli aj za kola zabole me ionako mi sluze umesto kisobrana ali motor je nesto drugo....

¹tampar

Ma sve je to sjajno ali koliko se seæam umalo pre koju godinu nije propao i Loyd,onaj ¹to osigurava brodove...da ga nije dr¾ava spasla puèe osiguranje....

Meni dolazio jedan prodavac osiguranja na vrata (mislim neki winer) pa mi obja¹njavao,pa me ubeðivao...ma sve je to lepo i krasno ali jel vidite kolka je inflacija?Euro za desetak godina izgubio 30 % svoje vrednosti....i d¾abe ti kamata kad je riknuo euro...¾ao mi bilo èoveka ¹to se onoliko trudi da me ubedi al' nedam i gotovo,pogotovo ''habsbur¹kom'' osiguranju...
   Interesantan je naèin kako se  RRa¹ko setio gde da naðe mu¹terije....

RRa¹ko

Citat: ¹tampar poslato 17 Februar, 2011, 15:24
Ma sve je to sjajno ali koliko se seæam umalo pre koju godinu nije propao i Loyd,onaj ¹to osigurava brodove...da ga nije dr¾ava spasla puèe osiguranje....

Meni dolazio jedan prodavac osiguranja na vrata (mislim neki winer) pa mi obja¹njavao,pa me ubeðivao...ma sve je to lepo i krasno ali jel vidite kolka je inflacija?Euro za desetak godina izgubio 30 % svoje vrednosti....i d¾abe ti kamata kad je riknuo euro...¾ao mi bilo èoveka ¹to se onoliko trudi da me ubedi al' nedam i gotovo,pogotovo ''habsbur¹kom'' osiguranju...
   Interesantan je naèin kako se  RRa¹ko setio gde da naðe mu¹terije....

xaxa nisam se bas usrecio sa vama ;D kad neka firma i pukne tj dozivi bankrot ne zajebe poverioce za pare nego dodje neko finansijski jace O.D. i kupi akcije tog drustva i nastave da rade... pogledaj slucaj amerckih proizvodjaca automobila, svi su bili u problemu al se ni jedna nije ugasila.. ponavljam nije to jazda. al dobro navikao sam ja neverne tome.. ima neki ljudi kakve god cinjenice da mu izneses on nece da poveruje! ima mnogo takvih dogadjaja u istoriji u svetu pa ikod nas, primer:
istina mobilni telefoni zrace, istina.. da li cemo da prestanemo da ih koristimo, NE! imaju grupe ljudi koji cim nesto novo izadje oni ide da vide, da probaju, prihvatioci. posle toga slede oni koji gledaju te prihvatioce pa kazu daj i ja da probam da vidim. a posle toga idu oni daj kad skoro svi koriste daj i ja da uzmem da vidim taj mobilni ili sta je vec u pitanju.. a ima neki koji nikad ne kupe taj telefon jer ne znaju ni oni zasto, treba im za druge stvari pare il ko zna. tako je i za ovo... dobar je primer i kreditnh kartica kod nas! 2000god skoro niko nije imao a mnogi su bili skeptici kad su kartice bile u pitanju, a sad svi zele da srbija ima pay pal i da mozes da kupujes tom karticom!

RRa¹ko

Citat: Bastetus poslato 17 Februar, 2011, 14:51
E sad to opet malo ima veze sa licnom filozofijom zivota.... Ja cu iskreno radije danas potrositi pare na nesto sto ce meni znaciti u nekom smislu u ovim godinama, nego da stedim 30 godina i da prezivljavam da bi sa 50-60 zivela lepo...

pise gore mali iznosi na duzi period ;D obicno se odredjuje suma koju ces da investiras pomocu procenata, tako da se preporucije da investicija bude od 5% do 10% primanja coveka!  uglavnom nesto sto te ne remeti u svakodnevnom zivotu..

ajde bre i meni neki plusic ubi se pisajuci ovde ;D bar za trud  [rofl]