Glavni meni

Seèenje materijala po ¾eljenom obliku (secenje po zeljenom -aluminijum drvo)

Započeo SSZGO, 16 Februar, 2011, 23:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Hocu da pravim nosac kamere koji se montira na cep rezervoara...

treba mi da se npr od aluminijumske plocice izreze zeljeni oblik.

gde to mogu da odradim u bg?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dimac

Jel ti je hitno? Mogao bih da ti odradim u programu pa da das na waterjet na secenje.

SSZGO

hej ja to mogu da odradim u programu samo reci koji program i koji tip fajla

a gde ima water jet i kako idu cene?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Ride It Like You Stole It

dimac

Citat: SSZGO poslato 17 Februar, 2011, 01:00
hej ja to mogu da odradim u programu samo reci koji program i koji tip fajla

a gde ima water jet i kako idu cene?

Ja radim u solid works-u. Ekstenzija mora da bude .DXF ili .DWG. Water jet ima u Rumi, minimalna cena rada je 30e, inace, cena se odredjuje u zavisnosti od vremena potrebnog da se isece.
Firma se zove Aquarez, evo linka njihovog sajta. http://www.aquarez.rs/onama.html

dimac

Citat: rboban poslato 17 Februar, 2011, 01:06
Imas u Obrenovcu, fajl u CAD-u!!!

Ovo je bilo 1500din!!!

Cena je odlicna! sad sve zavisi od firme, vecina nece da radi sitne poslove, nego odrede neku minimalnu cenu pa ako ti se isplati, radis.

SSZGO

Znaci da skidam autocad ili solid works...

jel ima neki mali program za tu namenu ili moram te mamutske programe da koristim

ajd dimac ti znas...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dimac


SSZGO

odlicno corel vec imam instaliran :)

RBOBAN daj neki kontakt za te iz OBR sto rade?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Ride It Like You Stole It


Kanarinac

A na cnc da se sece? Poshto kapiram da tebi treba neki polukrug da se isece i izbuse rupe? Mislim da ce biti dosta jeftinije, a i vise je zastupljeno

SSZGO

ne razumem se u tehniku secenja ali sta je najjeftinije mi treba

ko radi taj CNC ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Raja

Koliko sam ja ukapirao ne postoji bolje secenje,kvalitetnije od watwr jeta.Ostale trehnike ostavljaju kod secenja neke tragove koje moras posle obradjivati.Ovo je seceno na water jet i besprekorno nisam morao da pipnem niti smirglom.Dovoljna je priprema na korelu i oni odrade svoju pripremu.Ovi isto nece manji posao od 50-100e a i jeftinije je ako se radi vise komada water jet velika krsna neznam tacno sajt nacices ih.Posalji im u korelu sta ti treba i oni ce ti reci cenu.Ako ti sta treba poznajem momka koji radi na tome

dzimika

ja sam prosle godine kontaktirao ove iz rume i za secenje alu table od 1,5mm za kofere su mi trazili 25e :D
sto nije skupo uopste, u svakom slucaju kontaktiraj ljude iz obrenovca a ako budes hteo cnc kontaktiraj deyan76, kolega bajker koji radi sa drvetom ali ima cnc masinu pa mozda moze da ti pomogne

Dutchman

waterjer mladenovac seku sitnice i moze da se shalje u corelu .... jeep commerc isto radi sechenje na laseru onaj na panchevachkom putu i po meni nije skupo jer imaju cenu po metru reza ili ti po santimetru plus probijanje materijala i po meni najfer cena jer znash unapred koliko izadje ... kod njih fajl u autocadu ali mora da je crtan kao spline tj samo prave linije i delovi kruznice faktichki ako umesh da nacrtash tom metodom oni mogu da iseku ...

a shto ne bi od tvrde plastike uradio u poliplastu gore na medak padini , odnesesh crtez i oni ti kazu cenu , stim da ti urade i rupe tj 3D kako ti se svidja shto moze da se izvuche na strugu i glodalu ... a povoljni su ...

dimac

Citat: Dutchman poslato 20 Februar, 2011, 02:56
waterjer mladenovac seku sitnice i moze da se shalje u corelu .... jeep commerc isto radi sechenje na laseru onaj na panchevachkom putu i po meni nije skupo jer imaju cenu po metru reza ili ti po santimetru plus probijanje materijala i po meni najfer cena jer znash unapred koliko izadje ... kod njih fajl u autocadu ali mora da je crtan kao spline tj samo prave linije i delovi kruznice faktichki ako umesh da nacrtash tom metodom oni mogu da iseku ...

a shto ne bi od tvrde plastike uradio u poliplastu gore na medak padini , odnesesh crtez i oni ti kazu cenu , stim da ti urade i rupe tj 3D kako ti se svidja shto moze da se izvuche na strugu i glodalu ... a povoljni su ...

Kad spomenete taj Corel, morate da navedete tacno u kom formatu je isporucen, zato sto Corel konkretno, moze da snimi rad u oko 20tak vrsta fajlova, medju njima je i DXF i DWG od koga se izradjuju G-codovi. Od G-kodova program salje impulse na kontroler, a kontroler na servo ili step motore, itd...
Kad pricamo konkretno za Waterjet iz Krsne (kod Mladenovca), ne rade posao ispod 50e ma koliko prost i jednostavan bio. Secenje se na placuje iskljucivo po vremenu koje je potrebno da se materijal isece, sto direktno zavisi od debljine i vrste materijala (citaj tvrdoce). Pre nego sto dajete neke informacije, informisite se.

SSZGO

Citat: Dutchman poslato 20 Februar, 2011, 02:56
a shto ne bi od tvrde plastike uradio u poliplastu gore na medak padini , odnesesh crtez i oni ti kazu cenu , stim da ti urade i rupe tj 3D kako ti se svidja shto moze da se izvuche na strugu i glodalu ... a povoljni su ...

HMM!

vidis ovo je korisna informacija, mnoge stvari mogu da se odrade i od plastike

konkretno ja sam hteo da pravim nosac kamere koji bi isao na cep rezervoara

ali to bi moglo da se odradi i od plastike

jel imas neki kontakt info?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dutchman

nemam a i teshko da cesh dobiti bilo kakav info telefonom moraju da vide crtez , ulica je Veselina Chajkanovica to ti je blizu tebe ;) odesh pitash tako je najpraktichnije ... ulicu nadji na plan plusu ... ustvari siguno ima sajt ... http://www.politerm.rs/

Citat: dimac poslato 20 Februar, 2011, 03:48
Citat: Dutchman poslato 20 Februar, 2011, 02:56
waterjer mladenovac seku sitnice i moze da se shalje u corelu .... jeep commerc isto radi sechenje na laseru onaj na panchevachkom putu i po meni nije skupo jer imaju cenu po metru reza ili ti po santimetru plus probijanje materijala i po meni najfer cena jer znash unapred koliko izadje ... kod njih fajl u autocadu ali mora da je crtan kao spline tj samo prave linije i delovi kruznice faktichki ako umesh da nacrtash tom metodom oni mogu da iseku ...

a shto ne bi od tvrde plastike uradio u poliplastu gore na medak padini , odnesesh crtez i oni ti kazu cenu , stim da ti urade i rupe tj 3D kako ti se svidja shto moze da se izvuche na strugu i glodalu ... a povoljni su ...

Kad spomenete taj Corel, morate da navedete tacno u kom formatu je isporucen, zato sto Corel konkretno, moze da snimi rad u oko 20tak vrsta fajlova, medju njima je i DXF i DWG od koga se izradjuju G-codovi. Od G-kodova program salje impulse na kontroler, a kontroler na servo ili step motore, itd...
Kad pricamo konkretno za Waterjet iz Krsne (kod Mladenovca), ne rade posao ispod 50e ma koliko prost i jednostavan bio. Secenje se na placuje iskljucivo po vremenu koje je potrebno da se materijal isece, sto direktno zavisi od debljine i vrste materijala (citaj tvrdoce). Pre nego sto dajete neke informacije, informisite se.

Rekoh corel znachi CDR pa ga oni konvertuju itd ... za cene ne znam sada koja je pricha jer poslednjih par poslova koje sam radio su bili od 130 do 700eura , ali pre 4 godine su mi sekli neke gluposti za 20e i josh mi dovezli ispred kuce ... pomenuo sam ih jer jedini koji odma jave cenu i koji oce odmah da urade , a ne kao Marelja em je posao od 200e - naplati ga 300e  em mu je malo posla pa dodji za 3 dana kad budem pali mashinu kad se nakupi ... realno Jeep komerc laser najbrze i za sitnice najjeftinije jedino shto mora da se obradi ivica ....

plexiglas najpovoljnije seche moj ortak kao i sve nemetale manjih debljina , graviranje plastike metala laser i cnc http://www.sistemcd.rs/ plus momak je bajker tako da razume sve nashe nenormalne predloge ....