Glavni meni

Sealed laed acid battery

Započeo sasafilipovic, 16 Februar, 2011, 20:24

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ja opet ka¾em, ako je Bandit 1200 palio bez problema sa ovim akumulatorom, zbog èega bi bilo koji drugi motor imao problema?

Dru¾e, stavljaj ti ovo slobodno. Ako ti neæe¹, ima ko hoæe, samo nemoj da ih baca¹  ;D
Akumulator na Kawi mi je bio u garanciji ali crkao, nije stizao novi 7 dana pa sam stavio ovo, Kawa se nije bunila. Isto tako sam ih puno auto punjaèem i nikad ni¹ta, hvala Bogu, samo ga ne punih 12 sati, nego ga ostavi¹ 3-4, on se napuni i mirna Baèka  ;)

sasafilipovic

Kako si povezao kleme? Planiram da zelemim deblju ¾icu na kleme od akumulatora pa to nekim spojmicama da pove¾em na dovode sa motora.

jager


rboban

I ja imam 8Ah na dVa cilindra......  A na husqvarni sam imao od nekog skutera 4Ah...:)
Ride It Like You Stole It

Gašpar

Citat: sasafilipovic poslato 18 Februar, 2011, 17:14
Kako si povezao kleme? Planiram da zelemim deblju ¾icu na kleme od akumulatora pa to nekim spojmicama da pove¾em na dovode sa motora.

Zalemio dve klemice na njih zakacio kablove od motora.

sasafilipovic

Konaèno sam zavr¹io patnju sa akumulatorima. Od 13 akumulatora neispravno je 11, dva ispravna sam povezao paralelno i to ¹ljaka ekstra. Sa jednim akumulatorom neæe da vergla zato ¹to verovatno ni oni nisu sjajni.
Za sada nema problema, ne greju se niti bilo kakve èudne siptome ne ispoljavaju. Uostalom, videæu za dalje, za sada je skroz ok.

jager

Znaèi DEFINITIVNO SAM POPIZDEO sa akumulatorom!!!!

Nisam bio kuæi nedelju dana i motor nije paljen. Juèe hoæu da propalim ma¹inu, ali neæeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... Nema snage ni jednom da okrene. Pa, dobro.... poguramo motor sa drugarom i najnormalnije upali. Ostavio sam ga da radi jedno 10 minuta na oko 3000 rpm u nadi da æe da se napuni akumulator. Ugasim motor, stisnem dugme za paljenje i CVRC! Ni makac.... OK, crkao aku. Pa mater mu, u maju je stavljen nov. Papira od garancije, naravno niotkuda... Zovi ovog, zovi onog... nov aku, 5000 din. OK, mora se kuputi nov i naruèim ja to. Ka¾e èovek, sti¾e za 2 dana, nema na lageru te "velike" za AT. OK, poguram ja motor opet, izaðem na ulicu i obrnem koji krug po gradu, èisto da me ¾elja mine. Kada ga je trebalo kasnije iz dvori¹ta preparkirati u gara¾u, iz èiste znati¾elje pritisnem START... kad ono WROOOOOOOOOOOM! UPALIO JE?!?! Hmmm.. OK, nema veze. Oteram motor u gara¾u i ostavim ga do ujutro. Ujutro, povuèem sauh, pritisak na START i opet WROoOOOOOM, bez i po muke...  Danas sam palio/gasio motor kao ¹to to i inaèe radim, stao sam i palio sam ga valjda 10 puta, bez problema...

PA ©TA SAD KOJI QRAC DA RADIM kad sam veæ kod èoveka naruèio aku koji sti¾e sutra?!?!?!?!?


rboban

Nosis NOVI u koferu + kabloVe...... [rofl]
Ride It Like You Stole It

jager

Vidi¹.... nije ti lo¹ predlog ;D

SSZGO

zasto nisi izmerio prvo punjenje

meni mnogo cesce crkava namotaj nego akumulator :(
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Stavi u oglase jedan od ta dva

sasafilipovic

Citat: SSZGO poslato 17 Mart, 2011, 00:50
zasto nisi izmerio prvo punjenje

meni mnogo cesce crkava namotaj nego akumulator :(

Ne zezaj. Kako to?

jager

Citat: SSZGO poslato 17 Mart, 2011, 00:50
zasto nisi izmerio prvo punjenje

meni mnogo cesce crkava namotaj nego akumulator :(

OK mi je punjenje, merio sam ga. Regler je menjan jesenas... A tebi da nije prevelika potro¹nja kada ti crkava alternator??

Citat: UFF poslato 17 Mart, 2011, 01:10
Stavi u oglase jedan od ta dva

Uspeo sam da otka¾em novi accu. Sva sreæa, pa po dobrom starom srpskom obièaju, roba nije stigla na vreme ;D Da je stigao, pa platio bih ga, ¹ta drugo? :)

sasafilipovic

zakasnio, taman na vreme...

jager

Da, sreæa moja :D
I ovih dana, motor pali bez ikakvih problema. Jbg, izgleda da æu se ove sezone uspeti provuæi sa ovim akumulatorom ;D Nadam se bar...

SSZGO

kako bih ja mogao da znam kolika je potrosnja

sve puni normalno 14V

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jager

Pa jesi ugraðivao neke dodatne potro¹aèe u odnosu na fabrièko stanje motora?

SSZGO

xenoni jedino, koji navodno trose manje od fabrickih

i alarm ali to ne bi trebalo da ima ikakve veze...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jager

Xenoni i alarm nemaju veze, bar ne bi trebalo da imaju. Jbg, ne znam onda :(