Glavni meni

Sealed laed acid battery

Započeo sasafilipovic, 16 Februar, 2011, 20:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

nabavio sam nekoliko (10) komada ovih akumulatora, sealed lead acid 12V 7,2Ah/20HR (oznaka FG20721)
Interesuje me da li oni mogu da poslu¾e kao akumulator za motor, po¹to je moj akumulator ispustio du¹u. planirao sam dva da ve¾em paralelno i da dobijem oko 14Ah. Neznam samo koliko anlaser vuèe struju kada se startuje i da li ove baterije mogu da izdr¾e to.
Za punjenje pi¹e na njemu "stand by use 13,5 - 13,8V, cyclic use 14,4 - 15V" neznam ¹ta znaèi ali ovi 15v se uklapa sa naponom koji regler propu¹ta.
Da li je neko poku¹ao ne¹to ovako na svom motoru?

Gašpar

Ako je to baterija za onaj bicikl na struju, povezuj slobodno.

Imao sam dve te baterije, jednu stavio na Bandita 1200, palio bez problema.
Drugu sam stavio na Apriliju Leonardo, takodje pali bez problema i dan danas  ;D

kurisha

sto bi se zajebavo sa tim,prodas nekome kome to treba i kupis akum. koji je za tvoj motor,ovo ce em da ti zauzme mesto i stalno ces da mislis dal je sve ok...

sasafilipovic

Kome trebaju akumulatori od UPS-a, 12V 7,2Ah. To jeste najbolja varijanta, ali dok ne prodam lepo je zanimati se neèim do proleæa.

SSZGO

Ja mislim da je ovo bolje resenje nego pravi akumulator...
i jedan ti je dosta...

koliko su teski?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


MILJAN

 ©to vi¹e ampera to volta¾a manje pada pri startovanju. Probaj.... Ni¹ta te ne ko¹ta---  :))
inace m = 0,001
h = 3600s
mAh = 0,001*A*3600s = 3,6As = 3,6C Amper èas samo ukazuje koliko dugo æe baterija raditi bez dopunjavanja. A najva¾nije kod motora je koliko ampera ima akumulator da u momentu paljenja ne padne volta¾a akumulatora ispod 10v npr.
Tako je meni objasnio jedan èika  ;)  
Koliko vidim, ta baterija ima 72A (koje baca u prvih 5 sekundi). Po meni dovoljno.
Cave ab homine unius libri

SSZGO

p amoj ACCU ima 9 ah pa radi sve ok

tako da ti je jedan dosta a ako spojis dva bice teski kao jedan normalan ACCU

za koliko ih prodajes?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Ma nemam pojma, danas sam rashodovao jedan UPS iz firme, crkla mu elektronika. Ako ti treba dogovoriæemo se, daæu ti po nabavnoj ceni :D

SSZGO

Citat: sasafilipovic poslato 17 Februar, 2011, 01:25
Ma nemam pojma, danas sam rashodovao jedan UPS iz firme, crkla mu elektronika. Ako ti treba dogovoriæemo se, daæu ti po nabavnoj ceni :D

hteo bih da testiram ako nista drugo

stavim ga na punjac jedan dan, i zatim na motor da vidimo kako radi...

jel su konektori bukse?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

bateriju iz ups da punish kao auto-moto akumulator ?
kazu moze bidne opasno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Februar, 2011, 01:32
bateriju iz ups da punish kao auto-moto akumulator ?
kazu moze bidne opasno ...


zasto?

u pitanju je ista stvar zar ne?

ako mogu akumulator da napunim upsom

zasto ne mogu motorom d anapunim bateriju iz upsa?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

mislim da ima veze oko deep cycle punjenja itd...
neke baterije loshe podnose, kazu zapale se, punjenje kakvo
dobijash iz alnasera .... valjda prejaka struja ...
ne znam... zanima me iskreno kako ce da ispadne :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jager

Citat: sasafilipovic poslato 16 Februar, 2011, 20:24
...neznam ¹ta znaèi ali ovi 15v se uklapa sa naponom koji regler propu¹ta.

Au, dru¾e... ako ti je struja punjenja 15V, onda ti je neispravan regler polako, natenane ubio akumulator. Struja ne bi smela da je znaèajno preko 14V! Proveri ovo pre nego stavi¹ novi aku, pa i njega skenja¹ :)

sasafilipovic

Akumulator  je crko zato ¹to ga je izbu¹io ¹raf koji dr¾i regler (ja se pravio pametan pa zakaèio regler odozdo na kuæi¹tu akumulatora). Tako da je mehanièki probijen.
A maksimum 15 volti za punjenje ovog akumulatora se uklapa u napon koji regler na motoru propu¹ta. Nisam rekao da je 15V na mom motoru. mada manual ka¾e da od 13,5 - 15v na 5000 rpm

jager

UH, ako si ga izbu¹io, onda jbg.
A zlu ne trebalo, upali motor, dr¾i na 3-4000 rpm i upali svetla, pa izmeri napon na samim klemama akumulatora.

lord_oblivion

Na mojoj Jawi je akku od racunarskog UPS-a i sljaka i puni evo vec tri godine kod mene (12V - 7.2Ah).
Jos sam ja uspeo dva put da ga istrosim do dna (vozio sa svetlima samo na struju iz njega, kad mi crkle cetkice pa rotor)  ;D
Inace te baterije iz UPS-ova su, kako i sam naslov kaze, najobicniji kiselinski akumulatori samo sto imaju taj sistem ventila pa voda ne isparava i samim tim ne treba da se doliva (Valve regulated lead acid baterry).
Isti takav takodje ima i Joska iz Temerina u svojoj Jawi a i jos par drugara u svojim motoricima.
E sad, niko od nas nema anlaser, svi pale na kurblu...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

a jel ima neko sa alnaserom !? ...
ovo bi bila sjajna info ako moze ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jager

7.2Ah?? Te¹ko da æe to zaverglati...

SSZGO

Citat: jager poslato 18 Februar, 2011, 11:15
7.2Ah?? Te¹ko da æe to zaverglati...

naravno da hoce...

ja imam 9ah i mogu da verglam kolko hoces...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor