Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Sve¾ sam na ovom forumu, ka¾e moj drugar Havarisan da napi¹em ovaj putopis, a bogami i meni prija da se podseæam, iako je pro¹lo manje od tri meseca od tada.

Ideja mi je sevnula posle litre dve vina na svadbi mog druga Zolija. Bio sam u nekom te¹ko opisivom psihièkom stanju pa je vino uèinilo svoje i ova avantura se rodila u mojoj glavi.
Kada sam to saop¹tio drugarima tamo, gledali su me kao blago retardiranog, kao uostalom i svi kasnije kojima sam rekao svoju nameru.

Za privremeni izlazak iz svega, Afrika je meni izgledala kao idealno re¹enje,oduvek sam tamo hteo, dodu¹e, ne ba¹ idealno re¹enje u Novembru motorom, zbog cele Evrope koju treba preæi, ali ¹ta je tu je.
Veæ sutradan sam kontaktirao Marokansku ambasadu, da èujem ¹ta mi sve treba za vizu, nakon rezervacije hotela, sve ostalo je i¹lo glatko.

Neke posebne pripreme nisam imao, samo sam zamenio ulje u motoru, tako da sam za 10 dana od odluke, te Subote, 30-tog Oktobra i krenuo.
Par drugara je do¹lo na pumpu da me isprati
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Peca i Peða su me motorima ispratili do Hrvatske granice. Pre granice ruèak, pozdravljanje, pa kud koji...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ljubazni mladi Hrvatski policajac kad me vide onako napakovanog pita: Kuda Mi¹o? Po¹to mi je bilo glupo da mu ka¾em Afrika, rekao sam:
- ©panija.
-©panjolska, sada? Pogleda me kao kompletnog idiota i ka¾e
- Hoæe¹ stiæi, hladno je...
-Ma tamo nije rekoh, nasmejao se i po¾eleo mi sreæan put.

U Hrvatskoj na auto putu pokazuje 12 stepeni, meni se èini minus..
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na pauzi u Hrvatskoj vidim da mi curi ulje na èepu i da mi je cela leva strana motora i èizma masna. Proveravam ulje, ima ga, re¹iæu to u Sloveniji.
Taman je pao mrak kad sam stigao na Slovenaèku granicu.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Carinik i policajac me nisu ni pogledali, ali su zato putnici iz nekog Bosanskog autobusa gledali u mene kao u egzotiènu ¾ivotinju, po¹to je u Sloveniji tada bilo +7.
- Kud æe¹ ti sad tim motorom jarane?  :D

Stao sam odmah tu da kupim vinjetu, nema, ka¾u idi do sledeæe pumpe, pa i ako te zaustave reci da nije bilo, sledeæa, pa sledeæa...6 pumpi ima do Ljubljane, na svakoj sam stao i ni na jednoj nije bilo.
Tako bez vinjete i sat vremena kasnije stignem do Klimbre (Celov¹ka cesta) u Ljubljanu.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

A kod mog druga prièe i piva na pretek,planirao sam da ujutro re¹im èep i palim dalje, ali mi je on odmah rekao: Neæe ti Jager dati.Posle veèera i spavanje.

Nedelja 31.10.
Èim smo ustali, sve po propisu, kafa, pivo, pa gas kod Jagera i Barbare. Èim smo do¹li, stigao je i Bojan sa ¾enom, i njih dvojica mi re¹avaju problem sa èepom. Naravno, bio je u pravu, nisu hteli ni da èuju da danas idem.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Gledam prognoze kod Jagera  na netu, nisu sjajne...te¹ke ki¹e u celoj Severnoj Italiji, Jager ka¾e da ostanem jo¹ jedan dan, ne mogu, sramota me je. Hrane me i poje kao najroðenijeg,Irena mi je èak i vizir na kacigi oprala.A on mi je dao le¾aj kardana po¹to je prodao BMW, pa mu ne treba. Planira Gold Wing-a

Uveèe opet puno hrane i piva, dolazi i Igor, tako da nas 8 pije pivo, prièa i zeza se. Na kraju nisam vi¹e mogao ni piti ni jesti.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ponedeljak 01.11.

Krenuo sam oko pola 10 iz Ljubljane,svi su do¹li da me isprate i vreme, kao juèera¹nja prognoza mi nisu ni¹ta lepo obeæavali. Jo¹ u 8 su do¹li Bojan i njegova devojka i Klimbra i njegova devojka, pili kafu, zezali se. Barbara mi je u meðuvremenu oèistila vizir na motoru, i malo me je bilo sramota koliko su uviðajni. Klimbra je kad je do¹ao, izvadio malu boèicu one rakije sa medom, medice kako je zovu.Bojan mi je dao dve ampule za punjenje guma i boèicu vitamina, dodatka ishrani. Ako dodam da mi je Jager dao litru ulja i le¾aj kardana za moj BMW, jasno je kakvi su to drugari i ljudi, jedva èekam da ih vidim u Srbiji, ali æe to da saèeka, po¹to ni sam ne znam kada æu se vratiti.
Pri polasku se ispozdravljasmo, njih 6 me isprati a ja krenem bez ki¹nog odela, kao, da ne dozivam....a veæ kod table za izlazak iz Ljubljane sam morao stati i navuæi ga.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na 90-tak km od Ljubljane ulazim u Italiju, jo¹ je pre granice poèela da plju¹ti i nije prestajala. Kod Venecije sam natoèio gorivo, a odmah posle, jo¹ jedno iznenaðenje: zbog udesa je A4 autoput zatvoren. Stajem na sledeæu pumpu da ukljuèim GPS i vidim koje su mi moguænosti. Nakon desetominutne borbe sa njim uspevam da otvorim mapu na njemu (po¹to nikakve druge mape nisam ni poneo) i najzgodnija alternativa mi se èini da se spustim do Bolonje, pa malo nazad na Modenu i Parmu, pa od Parme pravac azurna obala.
E sad, bio sam spreman da se mrznem, kisnem,vozim po magli ali su me stra¹no neprijatno iznenadili stra¹no jaki boèni udari vetra. Poèeli su od Padove i bacakali su me po putu kao listiæ. Ako se doda ki¹a koja lije, temperatura od 13 stepeni i italijani koji autima pored mene jure i do 180 na sat, do¾ivljaj je kompletan. Posle pola sata nisam mogao vi¹e da se borim sa vetrom, i stao sam ispod jednog nadvo¾njaka, nisam izdr¾ao da ne slikam ovo drvo koje je vetar lomio.
Two wheels, one life

farbach

Pratim. Svaka cast.
Mogao bi na kraju podvuci crtu, koliko dana/km/evrova

mi¹a bmw

Citat: farbach poslato 16 Februar, 2011, 19:58
Pratim. Svaka cast.
Mogao bi na kraju podvuci crtu, koliko dana/km/evrova
Naravno, na kraju. ;)
Two wheels, one life

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

mi¹a bmw

Posle Parme sam veæ bio dobro nakva¹en, nisam se zaustavljao, veæ sam u vo¾nji razmi¹ljao ¹ta mi je èiniti. Noge i ruke mokre,niz vrat mi se sliva, a Ðenova jo¹ 200 km. Razmi¹ljam, mnogo je 200 km mokar... iz razmi¹ljanja me tr¾e auto ispred mene koji je naglo zakoèio, tek tada sam video da cela kolona kojoj se kraj ne vidi stoji. Uðem u zaustavnu, i polako obilazim kolonu... bila je duga 6-7 km, prilazim poèetku kad iza auta iskoèi besna italijanska policajka, i poène jako na italijanskom galamiti, mo¾da èak i psovati... Sorry, English? Napravih se lud, ona viknu NO!, i pokaza mi da sad proðem na èelo kolone, ne¹to je jo¹ mrmljala, pokazala mi da idem i da pazim: Piano, incidente! Posle 300,400 metara u krivini stojao je isprevrtan Opel Corsa.
Put od Parme ka Ðenovi i La Spezii je fantastièan. I onako mokar i pri pljusku u¾ivao sam u ovoj deonici... krivina za krivinom...  [balavi]
Na kraju re¹ih, voziæu do La Spezie, to je 20-tak km okolo ali æu pre naæi neki sme¹taj i probati osu¹iti se.
Plaæam putarinu od Trsta do La Spezie za motor 37 Eura, ¾iveli.
Ulazim u grad, pao je mrak i zbog ki¹e koja je ceo dan plju¹tala, i jo¹ pada ceo grad pliva. Nalazim prvi hotel, ulazim unutra, Hello, free room, single? Ka¾e, yes 109 Eura, e pa taman upalu pluæa... ne dam! Naðem na kraju grada hotel, 50 eura noæenje i doruèak. Posle onih 109, odmah sam uzeo ovaj, i bacio se pod vruæ tu¹ i na su¹enje svega ¹to sam imao na sebi.
Two wheels, one life

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

neskez



prpa_zr

ajde Mi¹o, ljudi èekaju nestrpljivo a nisi ni na pola..

ja jesam gledao slike sa celog pute¹estvija ali je prièa ipak neophodna ovde :D

Che


kojazr

e prpa pa znas misu voli malo da drzi  ljude na leru   
miso svaka cast jos jednom  [dobarpost] [cheers] [watching]
ajde miso daj malo gasa  i nastavi
pozdrav braco moja napacena a pomalo i postena kao sto sam i ja