Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF


Cale

Citat: prpa_zr poslato 18 Februar, 2011, 23:13
drugari..
malo æete saèekati za nastavak, mi¹a je imao nekih zdravstvenih problema preksinoæ (ako sam dobro razumeo sad je u Kamenici) dopisivali smo se juèe kratko .. neki problemi sa srcem
E jebem ti zivot ! Pozdravi ga .

Havarisan

sad sam se cuo sa Misom u Kamenici je i dobro je. kaze da bi trebalo da dodje do vikenda.

jager

U bre!!! Ajde, neka ozdravi prvo. Putopis æe saèekati... Pozdravi ga od svih nas!

Vlada GS

Da ozdravis i da nam se vratis sto pre.... Jel je ono 1100GS?.... Otkud mu okrugli far?.... Kako te je posluzila makina?.....Kako je trosio onako natovaren?....Veliki pozzzzz  [hello]

prpa_zr

Citat: Vlada GS poslato 20 Februar, 2011, 11:19
Da ozdravis i da nam se vratis sto pre.... Jel je ono 1100GS?.... Otkud mu okrugli far?.... Kako te je posluzila makina?.....Kako je trosio onako natovaren?....Veliki pozzzzz  [hello]

mislim da je R 850

mi¹a bmw

Jbm ti infarkt, jo¹ da ne zavr¹im putopis! :D  :D  :D

Jo¹ da ne isprièam sve,a znate kako je to kod nas lala, nije j..o ko se nije pohvalio... :D

Evo, doèepao se neta ovde u Kamenici, za koji dan me pu¹taju za Zrenjanin, pa æu nastaviti putopis. Drugari, puno hvala na ¾eljama, nadam se da æemo se u skorije vreme i sresti. [thumb_up]
Two wheels, one life

mi¹ko_kolo

©ta je jedan infarkt spram takvog putovanja i putopisa?! Dr¾' se i da pi¹e¹ jo¹ ko zna kol'ko putopisa!

UFF


robbief

Citat: mi¹a bmw poslato 21 Februar, 2011, 10:21
Jbm ti infarkt, jo¹ da ne zavr¹im putopis! :D  :D  :D

Jo¹ da ne isprièam sve,a znate kako je to kod nas lala, nije j..o ko se nije pohvalio... :D

Evo, doèepao se neta ovde u Kamenici, za koji dan me pu¹taju za Zrenjanin, pa æu nastaviti putopis. Drugari, puno hvala na ¾eljama, nadam se da æemo se u skorije vreme i sresti. [thumb_up]


Naklon do poda i beskrajno divljenje. Jos kod Maroka sam video da si majstor, a sad si me potpuno kupio.
smooth

mali_zmaj

jin-jang

Ivan1979

Nek si ti zivko i zdravko, sacekacemo mi jos koji sat,dva....  ;D   [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

[cheers]

Havarisan


Dzambo

Svaka cast, brz oporavak ti zelim, u iscekivanju nastavka!

ACO610

®elim  ti  brz  oporavak,  i  ako  bog  da  jo¹  dobrih  putopisa. Sreðno.

mi¹a bmw

E, pa dosta lenèarenja, evo me u Zr, stvarno puno hvala na ¾eljama za oporavak,nikada nisam imao problema sa srcem, ali me je u Èetvrtak ujutro ovaj infarkt izuo, i okrenuo mi naèin ¾ivota za 360 stepeni, sada æu bar naredna 3 meseca imati vremena za sedenje kod kompa!

Idemo dalje sa putopisom:

Neobièno mi je bilo ¹to je sat vremena od isplovljavanja, uvek neko povraæao u WC-u,mogu misliti kako je tim jadnicima bilo posle 33 sata plovidbe. Ja sam popio 2 piva u baru, a u kombinaciji sa ljuljanjem, lièilo mi je kao da sam 10 popio, dobra stvar je ¹to mi nije bilo muka.  8)



Subota 06.11.
Sad sam veæ ¾eljan vo¾nje, i nikako da doèekam da brod pristane.
Pristaje u 20,30, i onda ide duga procedura iskrcavanja, pa policija, carina...

Iskoristio sam prednosti motora, i iza¹ao na èelo kolone, obi¹av¹i jedno 40-50 automobila. Policajac na èelu kolone mi je samo pokazao da stanem ispred prvog auta kada sam stigao do poèetka,vidim, po¹tuju motocikliste.
Procedura je trajala relativno kratko, ali sam skontao da je grad Tanger u stvari na 50-tak km od luke, tako da ba¹ i nisam bio najsreæniji da po noæi vozim svojih prvih 50 km po Africi.
Kada sam u¹ao u Tanger, zaista je bilo kao iz onih amerièkih filmova o ovakvim zemljama gde svi sve i svakako voze, i non stop sviraju...

Kada sam stao u centru Tangera, saletelo me 5-6 klinaca, svaki sa po 5-6 pitanja: German, American? Bmw-good? How fast?....

Potra¾io sam hotel koji sam rezervisao preko neta, lako ga na¹ao, i sva sreæa jo¹ jednom pitao matorog recepcionara za cenu, iako sam veæ rezervisao po ceni od 42 eura, sa doruèkom.
-64 Eura ka¾e matori...
-Ali rezervisao sam za 42!?
Poèeo je da mi mulja ne¹to o grupama, sezoni... Lepo sam mu se zahvalio, okrenuo i iza¹ao ostaviv¹i ga da mi jo¹ ne¹to prièa i obja¹njava za¹to nije 42 veæ 64 Eura, i na 100 metara odatle na¹ao hotel sa gara¾om za motor za 40 Eura.
Smestio sam se u hotelu i brzo zaspao.

Nedelja 07.11
Èim sam ustao i obukao se, seo sam na motor da obiðem grad i napravim koju fotku. Pitao sam garavog lift boja za znamenitosti u Tangeru, pojma on nije imao, tako da sam samo seo i vozio se od mora, do kraja grada...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Dok sam slikao jednu ogromnu d¾amiju priðe mi matori sa onom zelenom odeæom sa kapuljaèom kao iz inkvizicije, vidi SRB na motoru i na engleskom ka¾e:
- Serbia? I love Serbia, Serbia good, all Serbia muslims!  [yahoo]
-Are you muslim? pita

-Yes, ja smuljam onako na brzaka, a KRST mi se na privesku kljuèeva lepo vidi...  :)

Verovatno je pome¹ao Srbiju sa Bosnom. Ka¾e voli motore, Yamaha Tenere (verovatno za taj jedino i zna). Ka¾e:
-you smoke?
Ja se pitam ¹to me to pita kad mi vidi cigaretu u ruci,pokazujem mu je, a on ka¾e:
-Naaa, not that,I have hasis, black, real good!  [kralj]

Bio mi je simpatièan, pa sam ga zamolio da se slikamo.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to smo se isprièali o muslimanskoj Srbiji [yahoo], pitam ga gde da idem u Maroku, ¹ta da vidim?
Ka¾e idi u Rabat, Fes, i ako hoæe¹ da vidi¹ Saharu, od Fesa idi prema Al¾irskoj granici.
-Casablanca? Ka¾e:
-NO! Casablanca is Europe, you have already seen that...

U hotelu sam otvorio Google maps, i po¹to sam ovo putovanje zamislio kao DESTINATION EVERYWHERE,jedan deo sam ispunio, stigao na Afrièki kontinent, pogledao sam ¹ta mi je èiniti, u odnosu na savete onog matorog prodavca ha¹i¹a, gde da se vozam.

Najzgodnija putanja mi je izgledala iz Tangera za Rabat, koji je 220 km udaljen, a nisam ni znao da je glavni grad.
Two wheels, one life

Ivan1979

ma nego reci ti meni kakav je taj hash bio?  [yahoo]
[watching] [watching]