Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan1979


davidoff

Brate ostvario si moj san.... [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]...ti si  [kralj] Jedva cekam nastavak....
We won't forget you Marco....


Lazic

#22
Bravo... [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] Hocu i ja u Afriku motorom... smrc...

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Utorak 02.11.
Iz La Spezie sam krenuo oko pola 11,ustao pre toga, pro¹etao i napravio par fotki,ki¹e nije bilo dok nisam seo na motor da krenem...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Opet me je jak pljusak pratio, na sreæu bez jakog vetra. Za nekih 2 sata sam stigao do Francuske. Namera mi je bila da obiðem Nicu i Kan, ali je to zbog lo¹eg vremena izgubilo smisao, po takvom pljusku ne bih ni aparat mogao da izvadim, tako da sam samo pro¹ao pored.
E tu je negde prestala kilometra¾a da mi radi.
Posle Marseja upalila mi se lampica za gorivo, vozio sam tako 20-tak km, i po¹to nije bilo ni najave za pumpu, odluèim da siðem sa Auto puta i u selu potra¾im pumpu. Selo se zove St. Martin, i uveèe ni jedna pumpa ne radi, ali sam ugledao natpis Kamp-Hotel, stao i u¹ao da pitam. Ka¾e, kamp sada ne radi, ali imaju sobe, 43 Eura, uzeo sam je, dosta mi je bilo za danas, opet mokar. Onaj deèko na recepciji me je èudno merkao, nisam skontao da li zbog pune ratne opreme i vo¾nje po nevremenu, ili bi mi se pridru¾io u sobi, po¹to je bio debelo isfeminiziran.  :D
Two wheels, one life

rboban

Ride It Like You Stole It

mi¹a bmw

Sedam na motor i nalazim pumpu, ali, ne lezi vra¾e,sipanje samo na karticu, a ja je nemam. Sedim tako na pumpi 15-tak minuta, nemam re¹enje. Ne smem dalje, staæu. Tada nailazi taksista (kao iz filma Taksi) da sipa, pitam ga da mu dam ke¹, a da mi sipa na karticu, bar za 10 eura,malo belo gleda i na kraju ka¾e: OK!

Po¹to sam dosta rano krenuo, veæ oko 11 sam bio na ©panskoj granici, zaustavio sam se samo da se slikam.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Sipanje goriva i pravac Barselona.
Stigao sam oko 13,00, i prvo ¹to sam hteo da uradim je da vidim kako stoje brodovi za Maroko odavde, tj.da li mi se isplati da idem odavde ili da palim dalje do Gibraltara. Uz malo tra¾enja na¹ao sam Port Vell, odakle idu brodovi po Mediteranu.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na¹ao sam ¹alter za Maroko, isprièao slu¾beniku,on me lepo saslu¹ao, uzeo kalendar i pokazao mi 17.11.
Ja mu ka¾em, ali rezervisao sam preko interneta, a on ka¾e:Onda i idi preko interneta! Po¹to sam dobro nagojio ¾ivce pre puta, i bio spreman na svakakve izazove, samo sam se nasme¹io i rekao: Ok, hola!
Odem do informacija da pitam jeli ima jo¹ neki ¹alter negde, za Afriku. Naðem ga, lepo stojim u redu 1,5 sat i vrpoljim se tu, jer sam ceo napakovan motor ostavio ispred.
Kad sam do¹ao na red, slu¾benica ka¾e, ima brod u Petak, prekosutra. Ima mesta za motor, a za mene samo u stolicama. Karta 220 Eura. Poèeo sam da se preraèunavam:...... kilometara, putarina, gorivo, spavanje, svakako plaæam brod na Gibraltaru..., pa ovo mi izaðe jeftinije, a u Africi sam veæ u Subotu.
Kupim kartu, i re¹im po¹to imam vremena, da spavanje naðem u nekom kampu dalje od Barselone, koja je za spavanje jako skupa, da malo u¹tedim, po¹to se kasa ubrzano prazni.
Iza¹ao sam ka Badaloni, i logikom da æe uz obalu biti kampa vozio 15-tak km. U selu El Masnou sam na¹ao prvi kamp.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to je veæ pala noæ, nisam mnogo pitao, veæ dao paso¹ i oti¹ao da raspakujem ¹ator. E, tu je sledeæi problem: Kad sam raspakovao ¹ator, skontam da nisam poneo pumpu za du¹ek. Odem do vlasnika kampa, nema, kom¹ije u kamperu nemaju. Posle lutanja po kampu naiðem na dvoje matorih Holanðana kako piju pivo ispred kampera. Na njihovom jeziku im po¾elim dobro veèe i poène prièa. Odu¹evili se ¹to ja iz Srbije muljam Flamanski (4 god rada u Holandiji), i po¹to nisu imali pumpu, baba mi ponudi du¹eke iz kampera, oberuèke sam prihvatio, i tako bar za ovu noæ re¹io problem. Posle piva sa njima, bacio sam se na te du¹eke i brzo zaspao.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Èetvrtak 04.11.
Nisam se ba¹ naspavao, danju jeste toplo, ali je noæu u¾asno hladno, tako da sam se smrzao i malo malo pa budio. Zatvorio sam ¹ator, seo na motor i pravac Barselona.

Prelep stari grad, ogroman i veoma jednostavan. Av. Diagonal je put koji ceo grad preseca dijagonalno, a Ronde su putevi koji idu po obodu grada.Gu¾ve su kao i u svakoj metropoli ogromne. Kada sam stigao u grad, onako napakovan sa ¹irokim boènim torbama, stajao sam u koloni sa autima, dok su ostali, u¾i motori proletali sredinom izmeðu auta, nisam se usuðivao jer sam bio ba¹ ¹irok. Jednog momenta je auto ispred mene malo zatvorio motor koji je nailazio, ovaj mu kratko svirnu, i èovek se odmah skloni. Re¹io sam da probam ovo, i upalilo je, jeste da sam mnogo svirao onako ¹irok, ali su se svi sklanjali.
Eh, ¹to bi se kod nas sklanjali...
Two wheels, one life

©eki

 Prelepo, èitam i ne trepæem  [watching]

 PS.  Dobar ti onaj re¹o za podgrevanje gotovih jela  ;D

mi¹a bmw

Obi¹ao sam Barselonu onako planski, poslu¾iv¹i se malim lukavstvom, po¹to nisam hteo da kupujem kartu, na¹ao sam plan kuda voze oni otvoreni autobusi za razgledanje grada, sledio nju, i obi¹ao sve znamenitosti.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Petak 05.11
Do¹ao je i taj dan!Rano ustao, istu¹irao se uz psovke po¹to nije bilo tople vode, spakovao se i gas u Barselonu.
Bilo je 9 sati kada sam ulazio u grad,¹pic, i da nije bilo onog trika sa sirenom ne bih stigao do 11, a u 10 sam trebao da èekiram kartu.

Ukrcavanje je pro¹lo dobro, uz 1,5 sat èekanja
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ni carina ni policija me nisu ni pogledali, a bogami dobro su tresli ostale.Popeo sam motor na predviðeno mesto, vezao ga, pokupio iz torbi sve vredno i nadao se da æu ga tako i zateæi.
Vreme na brodu sam iskoristio za fotografisanje prelepe okoline...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life