Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

U Italiji je ista putarina za motor i auto.

konjarnik

Svaka cast na putopisu,veliki pozdrav.

Lazic

Svaka cast za put, nadam se i ja da cu jednom... Nego, reci mi, jel te zove Afrika da odes ponovo...?
[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

Nadalina

Zaista jedan od najlepsih putopisa koje sam procitala!!! [clapp]

A, kako sam ja slaba na Sloveniju i kako obozavam i Bohinj i Bled i jedva cekam opet da idem tamo- taj deo me je posebno obradovao! ;)

Jos jednom hvala na ovom uzivanju! [hello]
Dzukela u podznaku

mi¹a bmw

Citat: Lazic poslato 26 Februar, 2011, 12:03
Svaka cast za put, nadam se i ja da cu jednom... Nego, reci mi, jel te zove Afrika da odes ponovo...?
[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Hvala! Jo¹ kako! Ako bog da, samo po lep¹em vremenu!  ;)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Citat: Nadalina poslato 26 Februar, 2011, 12:40
Zaista jedan od najlepsih putopisa koje sam procitala!!! [clapp]

A, kako sam ja slaba na Sloveniju i kako obozavam i Bohinj i Bled i jedva cekam opet da idem tamo- taj deo me je posebno obradovao! ;)

Jos jednom hvala na ovom uzivanju! [hello]

Puno hvala! [thumb_up] 
Ako sam dobro povezao konce, jeli kod tebe letos Maja bila sa Makijem? ;D
Two wheels, one life

Nadalina

Citat: mi¹a bmw poslato 26 Februar, 2011, 14:55
Ako sam dobro povezao konce, jeli kod tebe letos Maja bila sa Makijem? ;D

Jeste, kod mene! [hello]
Dzukela u podznaku

APOSTOLèièak

Extra putovanje,extra podvig a najvi¹e extra putopis. Doèarao si nam kao da smo i¹li sa tobom. Pozdrav od Apostola  [pop]

Cale

Komp mi je bio na remontu pa sam tek danas procitao.Sta da kazem nego  [clapp] [clapp] [clapp].

Kengur

Putopis.... nemam reci... [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

P.S. Poslednja pumpa u Sloveniji... Obazavam njihovu kafu sa aparata... ;D A i klopa im nije losa... :)

KIZA69

Citat: mi¹a bmw poslato 16 Februar, 2011, 19:21
Sve¾ sam na ovom forumu, ka¾e moj drugar Havarisan da napi¹em ovaj putopis, a bogami i meni prija da se podseæam, iako je pro¹lo manje od tri meseca od tada.

Ideja mi je sevnula posle litre dve vina na svadbi mog druga Zolija. Bio sam u nekom te¹ko opisivom psihièkom stanju pa je vino uèinilo svoje i ova avantura se rodila u mojoj glavi.
Kada sam to saop¹tio drugarima tamo, gledali su me kao blago retardiranog, kao uostalom i svi kasnije kojima sam rekao svoju nameru.

Za privremeni izlazak iz svega, Afrika je meni izgledala kao idealno re¹enje,oduvek sam tamo hteo, dodu¹e, ne ba¹ idealno re¹enje u Novembru motorom, zbog cele Evrope koju treba preæi, ali ¹ta je tu je.
Veæ sutradan sam kontaktirao Marokansku ambasadu, da èujem ¹ta mi sve treba za vizu, nakon rezervacije hotela, sve ostalo je i¹lo glatko.

Neke posebne pripreme nisam imao, samo sam zamenio ulje u motoru, tako da sam za 10 dana od odluke, te Subote, 30-tog Oktobra i krenuo.
Par drugara je do¹lo na pumpu da me isprati
svaka cast brate...cenim ideju,svaka cast!!!!
assumption is the mother of all fuck up...!

KIZA69

Citat: mi¹a bmw poslato 23 Februar, 2011, 13:45
Da sve ne bi i¹lo glatko, i da mi dobro podigne pritisak pobrinula se brodska slu¾benica koja proverava paso¹e. <_<
Na ulazu u brod odvojila me je sa motorom sa strane, ka¾e ne mo¾e¹ na brod, treba ti viza. Nasmejao sam se non¹alantno i rekao joj da se raspita kod ¹efa, da meni viza ne treba.
Njeno raspitivanje je trajalo nekih 15 minuta, taman da sva vozila uðu u brod, da bi na kraju do¹ao ¹ef sa mojim paso¹em, pru¾io mi ga sa reèima: ne mo¾ete na brod, nemate vizu za Italiju.. E sad je veæ vrag odneo ¹alu i ja sam pukao, sve mi je pro¹lo kroz glavu, i jurnjava i novac i ki¹a koja plju¹ti...
Razgalamio sam se na Engleskom da æu im tu¾iti kompaniju ako ne uðem na brod... i jo¹ sva¹ta, da bi mi ¹ef na kraju rekao Smiri se, stay calm, idem na brod da proverim. Sve je veæ bilo spremno za isplovljavanje, a samo ih je jadnik sa Srpskim paso¹em koèio. Zadr¾ao se 20 minuta, kao 20 godina, da bi mi na kraju pru¾io paso¹ sa reèima: it is ok... E pa jbm vas neobave¹tene!
Iznerviran, parkirao sam motor na predviðeno mesto i vezao ga pored italijana.
brate mili....ja samo nemogu da sebe nateram na misli sta je tebe diglo na noge da sam krenes na taj put...i kako si mogao uopste a da nepovedes nikog sa sobom,nekog skim bi min podelio sve to sto si doziveo!!
assumption is the mother of all fuck up...!

jager

I putovanje sam samcit ima svoje dra¾i :D
Ja i ¾ena smo letos sami i¹li na more i jo¹ tamo-amo. Cca 2000km :)

Cale

Citat: jager poslato 27 April, 2011, 22:38
I putovanje sam samcit ima svoje dra¾i :D
Ja i ¾ena smo letos sami i¹li na more i jo¹ tamo-amo. Cca 2000km :)
I jos ako je tudja...

jager


veliborr

Citat: mi¹a bmw poslato 24 Februar, 2011, 19:22
Drugari, toliko , nadam se da ste u¾ivali u ovome, ja jesam.

Utisci su mi fantastièni, od egzotiènog Maroka,preko smrzavanja, ki¹e, vetra, magle, do najprijatnijih trenutaka sa drugarima u Sloveniji...

Ali VREDELO JE svakog sekunda utrnutog du..ta !  [thumb_up]

[cheers]
Covece svaka cast! Legenda si!!!

Lujka

Putopis savrsen!!!
Jos vecii ugocaj kada sedis na susretu sa covekom koji ga je pisao, pa pocne da prica o njemu...
A prva recenica bese...
" I tako krnem ti ja za Afriku!!! "

Nas drug Misa, LEGENDA!!! :D :D :D
Nije bitno ¹ta, veæ kako vozi¹... ;)

marckony

Svaka cast za putopis  [thumb_up]
Mene zanima: Da li je istina da ove garave imaju specifican miris i kako si izlazio na kraj sa njima?  :D

mi¹a bmw

Citat: Lujka poslato 11 Septembar, 2011, 19:43
Putopis savrsen!!!
Jos vecii ugocaj kada sedis na susretu sa covekom koji ga je pisao, pa pocne da prica o njemu...
A prva recenica bese...
" I tako krnem ti ja za Afriku!!! "

Nas drug Misa, LEGENDA!!! :D :D :D


Aaaahaha, Gabi! <3

Citat: marckony poslato 11 Septembar, 2011, 21:09
Svaka cast za putopis  [thumb_up]
Mene zanima: Da li je istina da ove garave imaju specifican miris i kako si izlazio na kraj sa njima?  :D

Dru¾e, nisam imao m.da da im priðem, po¹to su arapi jaako zaj.bani po tom pitanju, tako da ih nisam tu onju¹io, ali iz Holandskog iskustva znam da je istina, imaju specifièan miris, ali znam da i oni to ka¾u za nas bledolike...
Two wheels, one life

navajo

Meni je ovo i bez fotografija bilo zadovoljstvo procitati...kakva avantura...BRAVOOO!!!