Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Kada smo se vratili u Ljubljanu, veæ je odavno pao mrak, i dok su mene Klimbra i Irena vodili po Sloveniji Bojan i Jager  su se ceo dan zezali sa mojim motorom.  [klanjam_se]

U¹telovali su ga,izmenjali ploèice,kai¹, semering radilice, sveæice, sva ulja,filtere.
Moj Belko se mnogo zdraviji vratio iz Afrike nego ¹to je oti¹ao!  8)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Veèe nam je pro¹lo u dru¾enju, pivu i ostacima one Kiklop Pizze  [yahoo]


Ujutro su moji drugari opet spremili lepo iznenaðenje.

Kada smo ustali dolazi ©tefan sa Yamahom, Jager ide da tankuje...pratiæe me do granice. Hteli su do Hrvatsko-Srpske, ali po¹to je tek prekjuèe dovezao motor,a biv¹i vlasnik mu nije dao polisu, ne bi bilo pametno...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Dan je bio kao izmi¹ljen za vo¾nju. Veæ u 10 sati je bilo sunèano sa nekih 16-17 stepeni. Izrovario sam pola stvari da naðem sunèane naoèare koje nisam skoro koristio...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon izlaska iz Ljubljane, u¾ivao sam u zajednièkoj vo¾nji posle dosta vremena...ipak je lep¹e sa nekim se voziti....

Stali smo na jednoj pumpi da stariji sa slabijim be¹ikama iste isprazne..  ;D
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Pa nastavili do poslednje pumpe u Sloveniji, da popijemo zajedno jo¹ jednu kafu i ispozdravljamo se,do sledeæeg susreta kojem se unapred radujem...  [cheers]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Put od rastanka sa drugarima do Srpske granice je pro¹ao za èas, bez ikakvih zadr¾avanja na granicama, osim one na Bajakovu, gde mi Hrvatski policajac posle pitanja odakle nije verovao, pa sam mu u paso¹u pokazivao Marokanski peèat.  [yahoo]  [yahoo]  [yahoo]

Jedna pauza u Hrvatskoj...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Veæ od Novog Sada srce mi je jaèe lupalo, a ruka sama i¹la jaèe po gasu! Javio sam drugarima da dolazim.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

I, posle dve nedelje, kafiæ u mom gradu, draga lica, milion pitanja,sabiranje utisaka...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Drugari, toliko , nadam se da ste u¾ivali u ovome, ja jesam.

Utisci su mi fantastièni, od egzotiènog Maroka,preko smrzavanja, ki¹e, vetra, magle, do najprijatnijih trenutaka sa drugarima u Sloveniji...

Ali VREDELO JE svakog sekunda utrnutog du..ta !  [thumb_up]

[cheers]
Two wheels, one life

fruskogorac

Bravo  majstore [klanjam_se]  Pravi primer  upotrebe motocikla [clapp]

mi¹a bmw

E, sad drugari, slobodno sa pitanjima, po¹to sam u krevetu, i imam sve vreme ovog sveta...  8)
Two wheels, one life

DaChaS

Samo da pohvalim podvig i avanturu ...sve najbolje tebi i brz oporavak Pozdrav ...bilo je vec ptanja neki troskovnik,ruta,potrosnja,malo statistike nije na odmet :P
z

jager

Citat: mi¹a bmw poslato 24 Februar, 2011, 14:27
Ljubljanski, a ne Subotièki Jager! :D :D :D

hahaha :) ZNAM! ©alio sam se, naravno...
Inaèe sam imao prilike da upoznam imenjaka pro¹le godine, vozili smo par dana zajedno. Extra lik, pozdravi ga, pretpostavljam da ste u kontaktu!

Dutchman

#154
sjajna avantura mnogi ceo zivot chekaju da nadju saputnika i sapatnika i ostanu kuci , ovo je dokaz da motorom moze chovek i sam na put ...

e sad me zanima par stvari , jesi placao putarinu ?? vidim da si jurio vinjetu , al me zanima za italiju , francusku i shpaniju , poshto znam da prolazi ovaj nash fazon prolaska pored rampe , pogotovu shto je vecina automatskih tj nema osobe koja naplacuje ... zatim koliko je bilo kilometara na kraju pretpostavljam 6-7 hiljada ... e da ako si placao putarino koliko je za motor jel jeftinije nego za kola ... shta me josh zanima , da jel si imao problema sa gumama mislim da nisam naleteo na to u putopisu , a bash me zanima , mislim ako su nove i vozio si uglavnom autoputem kontam da nisi imao ni jedan gumi defekt ... al da pitam ..


mi¹a bmw

Citat: BladesEyeZ poslato 24 Februar, 2011, 20:12
Samo da pohvalim podvig i avanturu ...sve najbolje tebi i brz oporavak Pozdrav ...bilo je vec ptanja neki troskovnik,ruta,potrosnja,malo statistike nije na odmet :P
z
E, ovako: ©to se tro¹kova tièe, sa vizom, putarinama, gorivom, spavanjima i svim ostalim iza¹lo je oko 1700 Evrova,najvi¹e je oti¹lo na putarine i gorivo, dosta sam u¹tedeo na hrani, po¹to sam nosio gotova jela, i na putarinama i gorivu jer sam se vratio do Ðenove brodom iz Maroka za 280 E.
Uzev¹i u obzir i da sam 3 noæi spavao i jeo u Ljubljani kod drugara, u¹teda je znaèajna.

Cifra bi bila dosta manja da je bilo leto i da sam mogao spavati po kampovima.
Two wheels, one life

ZeljaYZF

Svaka Vam cast na putovanju i dobrim fotkama - Mnoge sam sacuvao :)
Zelim brz oporavak  !

©eki

 Ne mogu da se naèitam ovoga. Svaka èast.

mkt

odlican putopis druze a i fotke su super,narocito ove iz slovenije
uzivao sam koliko i ti  [balavi]

mi¹a bmw

Citat: Dutchman poslato 24 Februar, 2011, 21:24
sjajna avantura mnogi ceo zivot chekaju da nadju saputnika i sapatnika i ostanu kuci , ovo je dokaz da motorom moze chovek i sam na put ...

e sad me zanima par stvari , jesi placao putarinu ?? vidim da si jurio vinjetu , al me zanima za italiju , francusku i shpaniju , poshto znam da prolazi ovaj nash fazon prolaska pored rampe , pogotovu shto je vecina automatskih tj nema osobe koja naplacuje ... zatim koliko je bilo kilometara na kraju pretpostavljam 6-7 hiljada ... e da ako si placao putarino koliko je za motor jel jeftinije nego za kola ... shta me josh zanima , da jel si imao problema sa gumama mislim da nisam naleteo na to u putopisu , a bash me zanima , mislim ako su nove i vozio si uglavnom autoputem kontam da nisi imao ni jedan gumi defekt ... al da pitam ..


E, ovako, putarinu sam plaæao, i da ti budem iskren nemam pojma da li je jeftinija nego za auto, ali ti mogu reæi da je u Italiji, od Trsta do Ventimiglie na Francuskoj granici bila nekih 70-tak eura, tako da su putarine ozbiljna stavka.
©to se guma tièe, nisu nove, imale su 17.000 km kad sam krenuo. Hvala bogu, nisam imao nikakvih problema sa njima. Dunlop, Road Smart mislim da se zovu, ako ne¹to nisam pobrkao....
Kilometra¾a je ne¹to preko 5.000  ;)
Two wheels, one life