Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Ako sam dobro shvatio ne treba boca sa gasom nego neka ¾ica u kojoj veæ ima gas.
Ali neka pojasni neko ko je to radio i shvatio bolje od mene.
To za nas koji upalimo aparat jednom godi¹nje

UFF

da ima zica sa gasom vec u sebi, skuplja varijanta od zice + boca ali ako ne varis cesto i puno a ne varis u garazi vec nosas aparat na teren onda je isplativo uzeti je

juga

U ¾ici ima zarobljen gas , radi se isto kao klasièan mig, samo ¹to ne vuèe¹ bovu. idealno za teren

clutch&brake

Ne bih bas smeo da se zakunem u taj var
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

misa-pei

Samo da pitam... Da li se u ovaj KZUBR ubacuje namotaj žice ili se žica dodaje, drži rukom kad se ne vari elektrolučno? I je l' to radi s CO2 ili ne?
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF


PECA BMW

Citat: misa-pei poslato 27 Mart, 2018, 04:06
Samo da pitam... Da li se u ovaj KZUBR ubacuje namotaj ¾ice ili se ¾ica dodaje, dr¾i rukom kad se ne vari elektroluèno? I je l' to radi s CO2 ili ne?

Na co2 izlazi zica a na ovaj Kuzma ( prekrstio sam ga ) Tig se dodaje zica rucno .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

juga

Citat: clutch&brake poslato 27 Mart, 2018, 03:02
Ne bih bas smeo da se zakunem u taj var
Radi nema gre¹ke, gledo na sajmu tehnike KEMPI aparat , inverter, kotur mislim 3kg, okaèi¹ na rame pa na skelu. Inaèe co2 stvara za¹titnu atmosferu.

PECA BMW

Danas probao aparat , onako bez gasa cisto da vidim dal radi tig i radi , volfram sam odmah istopio verovatno jer gasa nema a nadam se za neki dan da odem i kupim bocu .

Nisam uspeo jos da otkrijem cemu sluzi ono dugme Thrusth ali polako .

Sutra da idem i nadjem crevo koje ide od boce do aparata , da vidim dal je za argon neko posebno ili ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

misa-pei

Da nije za brzinu izbacivanja ¾ice?
Država je najveći neprijatelj naroda

PECA BMW

tig - nema zicu  , DC - pa nije za impuls ,
jedino kontam da je za duzinu gasa posle prekida ? ?

Glupi kinezi nasli rec koja ima 10 znacenja !@#$%^&*()
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

misa-pei

Joj, Peco, izvini nisam video da si mi i ti odgovorio. Ja stao kod Uffovog odgovora :D :D

Thrust mo¾e da bude i za pritisak gasa na izlazu. Da ne mora¹ na manometru da smanjuje¹ i poveæava¹ pritisak, nego da ti bude pri ruci.
Država je najveći neprijatelj naroda

PECA BMW

Citat: misa-pei poslato 01 April, 2018, 23:17
Joj, Peco, izvini nisam video da si mi i ti odgovorio. Ja stao kod Uffovog odgovora :D :D

Thrust mo¾e da bude i za pritisak gasa na izlazu. Da ne mora¹ na manometru da smanjuje¹ i poveæava¹ pritisak, nego da ti bude pri ruci.

i to mi je palo napamet , ali to tek kad zakacim bocu da probam .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

panthocrator

Citat: PECA BMW poslato 01 April, 2018, 22:58
Danas probao aparat , onako bez gasa cisto da vidim dal radi tig i radi , volfram sam odmah istopio verovatno jer gasa nema a nadam se za neki dan da odem i kupim bocu .

Nisam uspeo jos da otkrijem cemu sluzi ono dugme Thrusth ali polako .

Sutra da idem i nadjem crevo koje ide od boce do aparata , da vidim dal je za argon neko posebno ili ?

Ne bi trebalo da se elektroda topi sto nema gasa, samo nece moci nista da zavari zbog stroke. Topljenje bi pre trebalo da ima veze s polaritetom.
Sto se creva tice ja koristim crevo od neke infuzije ili slicno (medicinsko definitivno posto je bila igla i onaj tockic za protok)

PECA BMW

Ko zna mozda sam i iglu zalepio za materijal pa je "zatupio" treba ce jos vezbe .

A crevo kontam kupicu klasicno armirano i to mu je .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

juga

Citat: PECA BMW poslato 01 April, 2018, 23:08
tig - nema zicu  , DC - pa nije za impuls ,
jedino kontam da je za duzinu gasa posle prekida ? ?

Glupi kinezi nasli rec koja ima 10 znacenja !@#$%^&*()
I dc aparati imaju impuls, taènije puls, pojaèava i smanjuje struju, tako da u piku mo¾e da bude veæa struja a neæe da progori

panthocrator

Citat: PECA BMW poslato 02 April, 2018, 01:09
Ko zna mozda sam i iglu zalepio za materijal pa je "zatupio" treba ce jos vezbe .

A crevo kontam kupicu klasicno armirano i to mu je .
Nemas potrebe za armiranim crevom. Posle regulatora je nizak pritisak.

PECA BMW

Uradih svoj prvi var :



Aparat radi lepo , nije preterano komplikovano da se savlada samo da se vezba i polako ulazi u stos .

Sjebao sam bocu argona cas doduse ona naj manja od 3kg , gas je 500din/ 1kg
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF