Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


icatenej

Ovo je tabla od CRF 250l - malo se razlikuje od 250 Rally verzije. Jesam li ja ne¹to propustio u meðuvremenu i meðuprostoru? Uzo' si Hondu?

UFF

 ;D

pa vidis avatar i sta pise iznad njega

icatenej

E nek ti je sa sreæom - ako mi veruje¹, garantujem ti da æe ti ova Hondica biti motor sa kojim æe¹ se najslaðe vozati od svega ¹to si dosad imao. Ne sumanjm da æe¹ imati pored nje uvek i neki kobejagi "ozbiljan" motor, ali evo u dvajes' marke da æe ti ona ostati u gara¾i a da æe¹ ove "ozbiljne" menjati...

Andreja

To sam mu i ja rekao. Prodaæe je samo ako mu neko pljusne dovoljno vi¹e para nego ¹to ju je on platio :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

dzimika

Nego kako vam se pokazao kzuber? Jugo?

panthocrator

Ja sam pre godinu dana kupovao invertorski aparat. Dosta sam gledao i na kraju sam uzeo Jasic.
NIsam profi zavarivac ali malo malo nest zavaraujem ( gotivim ).
Nikakav problem do sad. Pred kupovinu aparata mi je kolaega bio na nekom gazdinstvu s plastenicima i naidje tamo na majstora koji je na ramenu nosi REL od 160A.
Pita ga kolega kakav je aparat, na to majstor kaze evo vec 2 godine jebe kevu. Meni bilo dovoljno i otisao i kupio apatrat.




juga

Citat: dzimika poslato 20 Mart, 2018, 09:24
Nije kupio, tek ce da kupi :)

Jugo kako se pokazao ovaj kzubr 2u1?
Brate, samo ¹u¹ti, prijatno sam iznenadjen, samo ¹to pi¹e 400A ali realno 250A, e sad, moguæe da nisam vario ni¹ta jako masivno pa nema potrebe da povuèe tu struju, ali ne verujem. 250A ali i to je vi¹e nego dovoljno. Imao sam DC tig lincoln electric 400A, inverter,... grdosija, tako da je opvaj 250 koliko sam i uspeo da izvuèem.

dzimika

Pitam jer razmisljam da uzmem mig da imam da mogu da uradim lepse varove ili bar da pecnem pa da posle lepo izvarim sa mma, pa se dvoumim da li da uzmem ovako nesto sto mi zavrsava posao I sto mogu negde I na teren da ponesem ako zatreba a da ne noramsamsam 2 aparata ili da uzmem samo tig za iste pare tj cak I vise para kostaju

A ovo bi rado posedovao


! No longer available

panthocrator

Ne znam zasto ti treba mig da pecnes pa lepo da varis na REL. Uzmi mig, novi inverteri mig su i REL. Kuci varis s gasom kad je frka za teren samo poneses kablove za elektrodu i cepas

juga

Kupi inverter mig-mag, sada veæ ima i ¾ica sa gasom, ne mora¹ da vuèe¹ bocu, mada ne znam ¹to bi radio MMA ako veæ poèinje¹ mig-om

Lazic

Citat: UFF poslato 21 Mart, 2018, 16:03
;D

pa vidis avatar i sta pise iznad njega
Pored gomile precrtanih motora, misli¹ da æe iko da primeti... ??? ;D

clutch&brake

Citat: juga poslato 25 Mart, 2018, 08:50
Kupi inverter mig-mag, sada veæ ima i ¾ica sa gasom, ne mora¹ da vuèe¹ bocu, mada ne znam ¹to bi radio MMA ako veæ poèinje¹ mig-om
Lozi ga ¹ljaka 😂😂
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

juga

Ono jes, svako i,a svoju perverziju!

PECA BMW

Ja kupio danas aparat , odmah sam probao da kazem elektricni i odusevio se .
Okrenuo amperazu onako ofrlje i probao da sastavim dva lima ljudi ono ko da zavario profesionalac , salijo je elektrodu bez problema .
Elektroda neka sto se vukla po garazi (zuta) nema kao ono lepi dok se ne zagreje , ma koliko sam prineo krenulo da lije .
Tig cu probati kad uzmem bocu i argon pa javljam kako radi , kabal da kazem za tig je jedno 4 m bas me iznenadlio .

Malo me zbunio ovaj sto mi prodao aparat jer pomenuo da neki vare prohrom tako sto masu gurnu u + ? ? ?

Ako neko voljan da pogleda slikao bih ovo uputstvo da bacite oko , pise sve na engleskom ali nekako ne mogu da povatam sta je sta (nema slike :D)







cemu sluzi ovaj "Thrust adjust " el to duzina impulsa ili ?


Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika


panthocrator

#156
Za zavarivanje elektrodom kalbl za masu ide na "-" na aparatu za kabl za elektrodu na "+"
Za tig postupak masa ide na "+" na aparatu a tig gorionik na "-" aparata.




PECA BMW

Citat: dzimika poslato 26 Mart, 2018, 07:57
Jel to kzubr?

Jeste .

Citat: panthocrator poslato 26 Mart, 2018, 13:12
Za zavarivanje elektrodom kalbl za masu ide na "-" na aparatu za kabl za elektrodu na "+"
Za tig postupak masa ide na "+" na aparatu a tig gorionik na "-" aparata.





Tako sam i mislio samo na ovam aparatu mnogo to lose obelezeno i skroz su zbunjujuci konektori pa reko da ne ukrstim i ne svitnem aparat pre nego sto i pocnem da radim .
Oni kvalitetni aparati mogu i kontra da vare tig samo se volfram sjebe brzo a ovaj aparat verujem da bi crko odma !

inace kupio sam Volfram elektrode 290 din komad od 2,4 mm (sve vrste su ista cena)
i kupio sam prohrom zicu za "dodavanje" ona je 1100 din 1kg , (fr 308 ls1) bas mi nesto jeftino , za 200 din gomila zice .

Bio da pitam za bocu i naj manja boca (da kupis punu) je 5400 din a posle punjenje je 1000 din
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

jevta

A kako to ide sa onom ¾icom gde ne treba gas?

PECA BMW

Citat: jevta poslato 26 Mart, 2018, 21:52
A kako to ide sa onom ¾icom gde ne treba gas?

Uh pa ne razumem sta pitas ?  na sta tacno mislis ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !