Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Da li je neko skoro mozda kupovao ili zna nekog ko je kupovao ili ima iskustva sa nekim inverterima hobi klase?
Vidim da u oglasima ima dosta nekih Straus, Kzubar, Pluto, Weldtech, Royce, Manesman i slicnih jeftinih varijanti pa me interesuje da li uopste valjaju ili treba bezati od njih ko djavo od krsta?
Dobio sam preporuku za korejski Hugong da je odlican i da vredi svakog dinara ali ako moze da se ustedi niko se nece buniti :D

jevta


Ostoja

Jebi ga, ja kupio Gorenje po nekoj staroj ceni i radi za sve pare. Nemam iskustva sa gore navedenima.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Citat: Ostoja poslato 08 Oktobar, 2015, 15:32
Jebi ga, ja kupio Gorenje po nekoj staroj ceni i radi za sve pare. Nemam iskustva sa gore navedenima.
gde ima po starim cenama? :D

Ostoja

Bilo, sad je taj isti oko 60.000 din.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

Ako ga ima, izashao je novi model, koshta k'o kajgana sv. Petra. Prodavnica (zastupnishtvo) je na Dorcolu, ne znam vishe tachnu adresu, ako treba, nabavicu.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 13:09
Da li je neko skoro mozda kupovao ili zna nekog ko je kupovao ili ima iskustva sa nekim inverterima hobi klase?
Vidim da u oglasima ima dosta nekih Straus, Kzubar, Pluto, Weldtech, Royce, Manesman i slicnih jeftinih varijanti pa me interesuje da li uopste valjaju ili treba bezati od njih ko djavo od krsta?
Dobio sam preporuku za korejski Hugong da je odlican i da vredi svakog dinara ali ako moze da se ustedi niko se nece buniti :D

a do koliko para ide ta tvoja  (muzicka) zelja? i sta imas nameru da varis?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

dzimika

Citat: Ostoja poslato 08 Oktobar, 2015, 21:20
Prodavnica (zastupnishtvo) je na Dorcolu, ne znam vishe tachnu adresu, ako treba, nabavicu.

Nece trebati, hvala na ponudi


Citat: metarex poslato 08 Oktobar, 2015, 21:22
a do koliko para ide ta tvoja  (muzicka) zelja? i sta imas nameru da varis?

Hugong kosta oko 24000din od 160A u hobi varijanti i ne bih da dajem vise od toga, a planiram da varim kutije do 3mm debljine zida

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 21:31
Citat: Ostoja poslato 08 Oktobar, 2015, 21:20
Prodavnica (zastupnishtvo) je na Dorcolu, ne znam vishe tachnu adresu, ako treba, nabavicu.

Nece trebati, hvala na ponudi


Citat: metarex poslato 08 Oktobar, 2015, 21:22
a do koliko para ide ta tvoja  (muzicka) zelja? i sta imas nameru da varis?

Hugong kosta oko 24000din od 160A u hobi varijanti i ne bih da dajem vise od toga, a planiram da varim kutije do 3mm debljine zida

mislim da ce ti biti malo malo 160A za to al to je moje misljenje... ja za 200 evara vise nudim tig 200A pulsni na 220v
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

oma da kazem da nemere da vari aluminimunimum [nono]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

jevta


beli-nsr

#12
Koristio Varstroj/Hugong, Welder , Iskravar...Mislim da ti je najisplativiji hugong...jeftin, a za te tvoje "hobi" potrebe je idealan...samo ne ispod 160A...za te ploce 3mm, ne verujem da ces koristiti jace od 2,5 elektrode, a dobar je i iskravar sa svojih 130A gura 3,25 bazicnu... skoro gazda kupio jedan hugong, 200A, dal 31-32.000...jedino sto me nervira kod njega jeste zastita, koju moram stalno da gasim, gasi se aparat kad zalepi elektroda, a ustvari ga jebe i da zapocne luk... ne moze aluminujum, nije pulsni, a sto ima onaj dodatak za argon, tj. tig, je kerov qrac...

Edit: Gde ja procitah ploce  [doh] mislim na kutije :)

metarex

Citat: jevta poslato 08 Oktobar, 2015, 21:44
Meni preporuèili
https://www.kupujemprodajem.com/Invertorski-aparat-KZUBR-300A-22996253-oglas.htm?filter_id=
Jel ima ko mi¹ljenje

otprilike isto koliko i ovo
https://www.kupujemprodajem.com/Invertorski-aparat-PLUTO-300A-22996991-oglas.htm?filter_id=0

obrati paznju na trecu fotku
vrednost i2 300A 40%   a 140A na100%
u prevodu, 300A daje u piku i posle pada na 140. mada cisto sumnjam da i toliko daje
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: beli-nsr poslato 08 Oktobar, 2015, 21:53
Koristio Varstroj/Hugong, Welder , Iskravar...Mislim da ti je najisplativiji hugong...jeftin, a za te tvoje "hobi" potrebe je idealan...samo ne ispod 160A...za te ploce 3mm, ne verujem da ces koristiti jace od 2,5 elektrode, a dobar je i iskravar sa svojih 130A gura 3,25 bazicnu... skoro gazda kupio jedan hugong, 200A, dal 31-32.000...jedino sto me nervira kod njega jeste zastita, koju moram stalno da gasim, gasi se aparat kad zalepi elektroda, a ustvari ga jebe i da zapocne luk... ne moze aluminujum, nije pulsni, a sto ima onaj dodatak za argon, tj. tig, je kerov qrac...

jeftina corba bez mesa.....Jefto izvini ;D
lepi zato sto nema dovoljno snage da je stopi u startu .... zato i postoje funkcije anti stick i hot start na boljim aparatima... [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

dzimika

E vidis to je bitan podatak, svi ti aparati od 100 i nesto vise evra su kao 250/300A ali znao sam da ima neka caka
Ne interesuje me tig i ostalo, treba mi da mogu da sredim ogradu i napravim vrata na garazi i ne bih da dam 40000din za aparat pa posle da mi stoji ali ne bih ni da uzmem nesto sto moze da crkne posle malo duze upotrebe

da li bi za kucnu upotrebu zadovoljili neki kao sto je ovaj kzuber ili straus ili weldteh koji su kao pravljeni za EU?

beli-nsr

Znam ja sto lepi :D Elektrodu lepi kad gubi napon struje, desava se na vecoj duzini produznog kabla, na 50+m kabla, stavis na 200A,a on daje 100A...a sto se tice zastite, ja je ugasim i vari ko blesav, a sa zastitom tucem kao cekicem po materijalu i nece da baci uopste varnicu, da zapocne luk, hoce, ali sex...pricam za ovaj hugong od 200A sto ima i dodatak za argon...hocu da kazem, dovoljan mu je aparat bez tih zastita i dodataka, em skuplje, em golo vnogo...zab sam i na isti samo 140A, ne znam samo da li ga ima sad te jacine, pre dve god burazer platio 35.000 140A i odradio je sav posao, uglavnom bazicne, ceo splav izvaren sa njim i nije se lose pokazao, nije se cak ni pregrevao...moja preporuka hugong, ako je samo za to, 140-160A ti je sasvim dovoljno :)

dzimika

Sad vidim da je kzubr ruska marka, pitanje samo kakva je elektronika unutra tj koliko je kvalitetna
ovo mi se cini zanimljivim i cena je primamljiva

http://www.kupujemprodajem.com/Aparat-za-varenje-KZUBR-400A-10631155-oglas.htm?filter_id=


Inace hugong imam po jako dobroj ceni od 160A, ima ga u dve varijante, hobi i profi, razlika u duzini kabla i mozda nekoj zastiti

jevta

Meni je aparat crko pre 5 godina i do sad mi je jednom zafalio kuæi.Ostalo su pomogli drugari koji imaju sa èim da zavare i to rade bolje od mene.

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 22:14
E vidis to je bitan podatak, svi ti aparati od 100 i nesto vise evra su kao 250/300A ali znao sam da ima neka caka
Ne interesuje me tig i ostalo, treba mi da mogu da sredim ogradu i napravim vrata na garazi i ne bih da dam 40000din za aparat pa posle da mi stoji ali ne bih ni da uzmem nesto sto moze da crkne posle malo duze upotrebe

da li bi za kucnu upotrebu zadovoljili neki kao sto je ovaj kzuber ili straus ili weldteh koji su kao pravljeni za EU?

samo pogledaj tu vrednost sta sam ti dao na aparatu.  gledaj da ti je vrednost na 100% barem 160A i ok je. 300A bez vodenog hladjenja i trofazne struje ne ide. imam ja i ovako nesto
http://www.gys-schweissen.com/pdf/datasheet/de/016002.pdf
al pogledaj njegove vrednosti. nije on dzabe soma franaka bio...
ali razumem te, nije lako u gomili krseva naci stvar da valja. i ja sam pre kupovao takve stvari pa su onda letele sa konstrukcija i krovova [neampojma] [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo