Glavni meni

gopro Dron DJI phantom

Započeo SSZGO, 27 Septembar, 2015, 10:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Samo momci iz RC Srbije jako dobro znaju da upravljaju RC letilicama.... Jos jednom ponavljam.... Veliki dronovi nisu za pocetnike... Aj nek te i boli kurac sto mozes nekoga da strefis.... Das soma za drona i olupas ga jer nemas pojma....
Smrt SVIMA!!!!

bobangsxr

Ja sam bio zagrejan prosle godine da uzmem phantom 2... mada je ovde kod nas sa svom opremom bio oko 2500 chf... kupio sam syma x5c za 130 chf sa 3 baterije.... uzo sam ga da bih malo uhvatio rutinu i naucio kako se vozi jer pre toga nisam imao iskustva sa kvadrokopterima.... poenta je da sam uvideo da mi ne treba uopste taj phantom... i bas sam srecan sto nisam bacio 2500 nego samo 130....

mareskin

Citat: con3 poslato 27 Septembar, 2015, 11:54
Ovaj ima tu opciju
http://store.dji.com/product/phantom-3-professional?from=recommended

Video sam pobli¾e ovo èudo u subotu i moram priznati da izgleda zanimljivo.
Ima GPS podr¹ku, POI, 4K video snimak, gimbal i sve ¹to vam padne na pamet.

Vrlo dobar snimak, odlièna stabilizacija.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SSZGO

uzeo sam nakon dve godine :)

3dr solo sa stabilizatorom i koristim moju hero 3 plus




prvi snimak na fb

https://www.facebook.com/ivan.sszgo/videos/pcb.10209861729555180/10209861727995141/?type=3&theater



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MIGE


DebeliZmaj

meni bi u srbiji bila frka da mi ovo
neko ne upuca sitnom sacmom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boban_m

Do jaja. I ja sam gledao neki dan Phantom 4 Pro. Automatsko izbjegavanje prepreka, samostalan povratak na tacku poletanja i 7 km radijus. Jedini smor je sto ovde svi dronovi tezi od 250g na poletanju moraju da se prijave FAA sto znaci potpadanje pod regulative kud moze, kud ne moze a ja blizu aerodroma.

monsterbnt

Ovde moras za sve letelice preko 250g da imas polozen letacki ispit, registrovanu letelicu u DCV, kao i dozvolu DCV za svaki let sa tacnom lokacijom letenja. Izmene nastale kao posledica albanskog drona zastave....
Jedina mesta gde je dozvoljeno letenje bez najave DCV su pojedini sportski aerodromi, a i tamo mora let da se prijavi kontrolnom tornju i od njih dobije dozvola. Jedan od razloga sto sam komplet batalio RC letelice...
Smrt SVIMA!!!!

megaidiot

kom kontrolnom tornju?  [rofl]



DebeliZmaj

Dakle ko se sprema za teroristu nece prijaviti ... Sjajno baaajno ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Prvi predlog pravilnika je napisao DCV i imao je smisla... Onda je to uzelo pod svoje gasicevo ministarstvo odbrane i naravno napravili govno kao i uvek...
Smrt SVIMA!!!!

megaidiot

mislim da su mislili da ce uzeti pare od 'obuke'.
Citat: DebeliZmaj poslato 22 Jun, 2017, 22:48
Dakle ko se sprema za teroristu nece prijaviti ... Sjajno baaajno ....
ma jok, ako se prati stari sablon, bice legalizacija dronova [rofl]

SSZGO

sve preko 250 grama se legalizuje?
a preko 20 kilograma?

! No longer available
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

Pa ovo je srbistan, zemlja de se sve vrti oko toga da ti otmu sto vise para na sto besmislenije stvari.... Pa komunalci su bre upali na stazu za rc automobile tokom takmicenja i trazili dozvole za upravljanje ''dronovima'' i imali neke ideje o zapleni svih modela...
Smrt SVIMA!!!!

megaidiot

el me zajebavas da su komunalci upali na stazu? pa onda ni deca ne smeju da se igraju sa kineskim auticima na daljinski.
svaki dan cujem novu nebulozu i ne verujem.

a ovo cudo od 20+ kila je dojaja.

mareskin

Citat: SSZGO poslato 20 Januar, 2018, 04:22
sve preko 250 grama se legalizuje?
a preko 20 kilograma?

! No longer available

Koliko je meni ovo zabavno. Da imam dovoljno slobodnog vremena nabavio bih jednog da se igram.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

Meni dronovi i nisu toliko, mada je lepo kad imas ovaj mocan sto moze da ponese ozbiljnu kameru.

Meni je rc jet fighter plane do jaja, samo su preskupi, ali mislim da bih se mlatio po ceo dan s njima kad bih imao $ za to.

Premotati na 1:55, tad polecu.

! No longer available
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

monsterbnt

Citat: megaidiot poslato 20 Januar, 2018, 12:25
el me zajebavas da su komunalci upali na stazu? pa onda ni deca ne smeju da se igraju sa kineskim auticima na daljinski.
svaki dan cujem novu nebulozu i ne verujem.

a ovo cudo od 20+ kila je dojaja.

Staza u svilajncu, uredno registrovana, napravljena na privatnom imanju uz sve moguce i nemoguce dozvole.... Al nadje se retard... I ekipa koja se godinama muci da nas vrati na RC kalendar mora da se svadja i bruka sa 2 debila koji oce da plene ''dronove''... Srecom pa je prava policija bila normalna...

A jedini razlog sto sam prestao da letim je sto ne mogu da se drkam sa vadjenjem dozvola a pogotovo ne sa atestima jer ako radis model u samogradnji a nije fabricki kit moras da radis i atest da bi ga registrovao....

Retard level: Srpska administracija...
Smrt SVIMA!!!!

megaidiot

pa samogradnja je poenta svega.... debili