Glavni meni

Sprint pulser2 2011g.

Započeo viper, 21 Septembar, 2015, 20:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Milose jesi ustekao CDI do kraja na Yamahi? :P

viper

Evo sad sam ga konaèno namestio da radi lepo na leru, kad sam sastavljao ¾urio sam i pokidao gumeni oring na prirubnici karba, zato nije hteo lepo da radi, skinuo opet karb od debele gume napravio dihtung sastavio sve, sad pali na dodir i mirno radi na leru.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Citat: mali_zmaj poslato 12 Mart, 2017, 19:06
Svaka cast!!  I mene su majstori odbijali kad sam kineza imao!! Ne kontam...,da sam im dosao sa recimo Viragom,ciju kopiranu masinu keeway ima bilo bi sve ok...,golo preseravanje!! Na kraju mi problem rjesio kolega,za deset minuta!!! Koji je inace auto mehanicar!!

Kod kineza SVE mora na kilo-kljuè kako pi¹e u manualu i nema problema. Ni¹ta NE SME iz lakta.
E sad...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Kupio sam ¹pijune, proverim zazor, nema ga pretegnuti, sad æu ih na¹telovati.



"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Mislim da sam pomenuo da to mo¾e da se desi nakon sklapanja jer se menja visina poklopca glave u kom su klackalice.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Zato sam i ja rekao da mora da se proveri obavezno nakon sklapanja... ne nalegne isto kad se sklapa, zazor je vrlo mali 0,05-0,08-0.1mm i eto recepta za pretegnute ventile...

Ali ovi cangrljaju, a pretegnuti ne klaparaju nego opusteni... i sa slike mi se cini da su suvi, pogledaj viper dobro ponovo... nisi odgovorio ranije kad sam te pitao da li si pazio na uljne kanale tj da nisi napunio slucajno silikon oko njih... nisi odgovorio, znaci moguce da jesi... proveri dobro da li je poterao ulje gore :) sve dakle mora da bude masno ko da si kantu sa uljem prosuo preko bregaste... ako nije ne pali ga vise nego skidaj cilindar ponovo...

viper

Ma podmazuje sve sam proverio, namestio sam zazor 0.06 sad se ne èuju ventili da zveckaju, na 0.1 su zveckali.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Pretegao si ih.
Po portugalskom manualu ide usis 0.08 +- 0.02 i izduv 0.1 +- 0.02.
U praksi oba na 0.1, polako i pun gas.
To ¹to se ne èuju ne mora da znaèi da nisu pretegnuti a zna¹ i sam da je bolje labavije i da se èuje nego da se ne èuje.
Ja od prvog dana ¹telujem 0.1 'komotno' za oba i ne zveckaju. Na varjaèu/stetoskop se èuju kako sasvim lepo ferceraju unutra.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Sad se vratio iz vo¾nje ide kinez kao lud, probao do 120 èini mi se da mo¾e jo¹ malo, bilo malo i off, fercera menjaè odlièno.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Evo snimka vo¾nje, sad mogu samo da gledam pored ovog usranog vremena.

! No longer available

Lorde ovo ste propustili :)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

E da Sprint pre¹ao u druge ruke.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

FANTOM

    Lanac kaput - lancanici kaput , jurim Lorda da odem neki dan da premerimo da narucimo da stignu lanac i lancanici  ;D . Sa ovim nece vise da ide preskace :D rasteglo se ...  [nono]

viper

Ala ste vi njega pr¾ili :)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

FANTOM

    Sprzili  [rofl] .... Ha salim se pa ono vozi se ... Sve u svemu zamenili plocice zadnje stare otisle u majcinu  [rofl] . Nastelovali ono ventile , plastike se rasrafile njih zasrafili :) valjda od vibracija mora ona specijalna plava tecnost za srafove pa ce onda sipak da se odsrafi .  [thumb_up] . I sad lanac lancanici jbg ne moze vise da se zateze tocak. Al nadam se da ce Lord da mi resi to moram otici do njega da vidi premeri pa da narucimo sta treba.