Glavni meni

Sprint pulser2 2011g.

Započeo viper, 21 Septembar, 2015, 20:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Neæe biti 'pre' nego je i taj model isti. I jo¹ nekoliko. Ja sam naveo samo endure, GN je nejked. Ali ne dele svi modeli sve delove. Prièam, naravno o agregatima.
Viper, otiði na MyChinaMoto forum, ima¹ tamo tone i tone konkretnih informacija.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Æu da bacim pogled na forum  [thumb_up]
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Stigli i diKtunzi  :)
Od sledeæe plate naruèujem le¾aj zadnjeg amortizera, le¾ajeve zadnje vilju¹ke i pripadajuæe semeringe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Bole tebe  :D

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Andreja

Al æemo da oremo, nismo od 2014. æerali zajedno :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

FANTOM

    Ako smem da primetim na tim kinezima nema sta nema da se zameni ako oces da odrzavas i da sve radi kako treba ....  [panic]

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Andreja

Bili su sjajni prvih par godina i ko ih je kupio nove ili sa malom kilometra¾om, navozao se. E sad stupa na snagu taj poznati kineski kvalitet. Sreæa pa su delovi jeftini, ko se razume oko mehanike i ima alat æe i dalje da se vozi jeftino.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

FANTOM

     Znaci definitivno je bolje sto sam negde davno razmenio misljenja cini mi se sa Viperom i jos nekim bolje kupiti 25 godina starog japanca nego novog kineza ...  [cheers]

Andreja

Opet zavisi :) Na koliko ti treba, za ¹ta ti treba... I japanac mo¾e da ti zagorèa ¾ivot samo tako, kao meni ovaj poslednji XT ¹to sam uzeo ali sam sam kriv jbg.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

FANTOM

    Sam si napisao sam kriv. Lepo ako imas problem oteras kod krstenog majstora i resi se . A ovo covece dal ima deo pa dal moze da se naruci u africkom selu gde je mala proizvodnja , pa citaj malo brazilske forume jer su tamo svi crkavali a i najvise se prodavali pa translejtuj ma idi da se ubijes ziv . Japanac numero uno  [thumb_up] pa nek ima i 25 godina  [rofl]

lord_oblivion

©ta hoæe¹, ja promenio i promeniæu samo le¾ajeve. Dobro, polomio sam i gornji trougao al ga zavario za male pare. Zamenio zadnji amortizer jer su fabrièki govno, iza¹lo me 30E sa sve majstorom. Koliko mo¾e da ko¹ta takva akcija za polovan japanski enduro? Menjao sam i klipnjaèu ali zato ¹to je nekad pre mene ostao bez dovoljno ulja. Pri tom ga ni malo ne ¹tedim u smislu te¾ine terena + svaki dan na posao.
Do sad koliko je kod mene malo du¾e od godinu i 1/2, vi¹estruko mi se isplatio a da ne prièam koliko mi je pride zadovoljstva pru¾io.
Uostalom, spram finansijskih moguænosti, ne da je odlièan nego najbolji motor na svetu. A i ¹to je moj  :)
Kad bude bilo moguænosti, biæe i neki japanac ili italijan ili austrijanac ili ¹ta god...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

BOKYBOY

Nisam pratio temu...zasto je ovaj Sprint uopste otvaran? [neampojma]

lord_oblivion

Citat: viper poslato 18 Januar, 2017, 22:57
Ja sam kriv, zavranuo gas u 3—oj ba¹ kad je toèak izgubuo podlogu kad je ponovo  povukao samo preskoèio i vi¹e nije hteo u 3—u

Послато са HUAWEI G7-L01
Predpostavljam da ti je na motoru jo¹ uvek fabrièki kineski pogonski lanac?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: BOKYBOY poslato 27 Januar, 2017, 11:26
Nisam pratio temu...zasto je ovaj Sprint uopste otvaran? [neampojma]
Stradao zupèanik treæe brzine, tipièno za taj agregat.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

BOKYBOY

Citat: lord_oblivion poslato 27 Januar, 2017, 11:28
Citat: BOKYBOY poslato 27 Januar, 2017, 11:26
Nisam pratio temu...zasto je ovaj Sprint uopste otvaran? [neampojma]
Stradao zupèanik treæe brzine, tipièno za taj agregat.

...hvala... ;)

viper

Citat: lord_oblivion poslato 27 Januar, 2017, 11:27
Citat: viper poslato 18 Januar, 2017, 22:57
Ja sam kriv, zavranuo gas u 3—oj ba¹ kad je toèak izgubuo podlogu kad je ponovo  povukao samo preskoèio i vi¹e nije hteo u 3—u

Послато са HUAWEI G7-L01
Predpostavljam da ti je na motoru jo¹ uvek fabrièki kineski pogonski lanac?

Verovatno u servisnoj ne pi¹e da je menjan
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Primetio si prazan hod u svim brzinama, najizra¾enije u prvoj naravno. Mene u¾asno nervira, ne mogu precizno da teram na malom gasu pu¾evom brzinom.
Kad sam poèeo da koristim Jawine lance primetio sam da se tegle neverovatno brzo, kao da su od konca. Ne verujem da je Jawa ba¹ toliko slabija sa svojih 26 konja u odnosu na 16 kod ovog kineza, sad za obrtni moment ne znam... Teglenje lanca pripisujem trzaju koji se javlja usled tog praznog hoda u menjaèu i raèunam bolje da menjam lanac od 15E svaka 3 meseca nego da mi sjebe ne¹to unutra. Ne znam dal' ima veze ali ja æu da nastavim da koristim Jawin lanac i dalje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Ajd naði meni zupèanik, gubim polako volju da ga tra¾im.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)