Glavni meni

Tomos APN 6S

Započeo Nixazzar, 16 Septembar, 2015, 00:53

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Nixazzar

Davio sam dedu pre par godina da mi da njegovog apenca, jer do sada nikada nisam imao ni jednog. Od toga nije bilo nista. Proslo je neko vreme i pre neki dan, dolazi deda i daje mi neki papir u ruku, gledam ja, kad ono saobracajna od doticnog. U tom momentu mi je bilo drago, ali sada mi apenac nesto potreban i nije, te mi iz tog razloga pade na pamet da ga sredim koliko je u mojoj moci i da ga ostavim kao uspomenu na dedu, jer ne planiram da ga prodajem.

Doteram ga u garazu, gledam ga, a on mucenik nije paljen 3-4 godine. Operem rezervoar, ocistim karb, proverim svecicu, sve odlicno, ali ne pali. Promenim platine i kondenzator, ocistim kontakte na bobini. Upali Apn iz prve. mucio se malo u pocetku sto je i za ocekivati, ali kada se zagrejao i malo razradio poceo je da radi normalno, jedino ga muci dizna 50 na originalnom bing karburatoru i definitivno je ozb ustrojen sa njom. Takodje je auspuh skoro zacepljen od garezi.

Plan je sledeci: Rasklopiti ga komplet, odneti na peskarenje i zastitu u osnovnu boju, potom farbanje, poliranje hromiranih delova u kucnom izdanju, kao i farbanje sitnijih delova koje mogu sam uraditi. Nabavka delova koji fale (sitnice uglavnom) i potom sklapanje. Ne zurim nigde sa ovim. Peskarenje i farbanje mi rade drugari, tako da ce to da se otegne, ali sam tako i planirao, ako bude gotovo do proleca, ja srecan. Taman cu imati vremena da se posvetim poliranju i vracanju ostatka delova u sto bolje stanje.

Evo par slika u gajbica izdanju:

















Sve srafove, matice, platnice i slicno sam sortirao po kesama za zamrzivac, markerom obelezene, tako da i za 5 godina cu znati sta je sta. Poredjano sve na svoje mesto.

Sledeci korak: Peskarenje i osnovna boja!

dr32

Lepa prica, a bice jos lepsa uspomena na dedu. +
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Nixazzar

Odnet na peskarenje  [yahoo]

Hohštapler

Sad izmenjaj le¾ajeve na toèkovima, novi lanac i lanèanike, sajle...
Vrati ga u fabrièko stanje i lepo polako kico¹ki teraj! :)

ps.
El ide u ¾utu? ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Sve osim sajli je veæ pribavljeno, moram jos amorte da nabavim, jer ima dva rasparna, od kojih ni jedan nije od APNa :D Biæe tu 100e manje-vi¹e ulaganja, da sve bude kako treba, ali ne ¾urim. Motor je u odlicnom stanju, a uzevsi u obzir da nje pipana masina nikada, a ima vec skoro 30 godina, veoma sam zadovoljan. :D

©to se boje tièe, nisam se jo¹ zaposlio u po¹ti, ali nikada se ne zna... :D Ne znam jos ni ja oko boje, znam da cu ga ofarbati u metalik, jer kada vec radim ovu pripremu, necu da ga userem sa akrilnom na kraju. Bilo kako bilo APN6 je gadan sa svakom bojom, APN 4 vec moze da bude zanimljiv, tako da necu mnogo omasiti sa bilo kojom...

Hohštapler

boja slonovaèe metalik, sa sitnom perlom i duboki sjajni lak. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Nixxa, lepo si rekao. Dodu¹e, meni ©estica zanimljiva samo u ¾utoj, mora da dreèi :)

A stickerbomb, maskirna ¹ara ili tako ne¹to?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

®ut pa Keni Roberts ¹ara?? :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Hteo sam da ga ostavim nekako u duhu u kom ga je deda imao. A kako ja taj motor necu nikada prodati, hocu da i za 20 godina lici na nesto. Tako da su mi svedene, normalne nijanse u glavi. Nisam hteo belu u kojoj je bio iz vise razloga.

Planiram da mu ispoliram maximalno sve hrom delove koji mogu da se povrate i da ispoliram delove motora, dekle, poklopce i slicno. Pa mi je cak padala na pamet i crna boja, jer vec ima dosta crnih plastika, tako da to bude jedna celina, a ti sjajni delovi onda da iskacu i prave kontrast. :)

penzos

Au, ala si me ganuo sa ovim! Imao sam ih nekoliko, tada jo¹ bili novi  ;D Prvi model nije imao ono ojaèanje rama pozadi, pa smo pravili od lima i varili jer je imao obièaj da se iskrivi  [doh]  Posle su i ovi iz Tomosa shvatili to pa je nastao ovaj model! Svi su bili crveni  [rofl] Zahvalan agregat, skoro neuni¹tiv. Za po gradu-bolji od veæine skutera, mo¾e i dalje ako ne ¾uri¹! Veæina je imala samo èetiri brzine pa smo ubacivali petu! Delova ima i nisu skupi. Nisam ga ba¹ voleo zbog silnih plastika, naroèito rezervoara koji su bili problematièni, ali eto ispostavilo se da je to dosta trajno re¹enje! Nakon njega je iza¹ao APN 7 koji mi je izmakao jer sam veæ vozio veæe motore. Taj je imao ram od APN 4, hromiran rezervoar i prednji blatobran, domino ruèke od petnaje,...... :drka:  po meni najlep¹i Tomos. Sredi ga i okaèi slike da i mi malo u¾ivamo!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Nixazzar

Men je APN 7 takodje najlepsi od APN serije. Stvarno lepo izgleda sa tim hromiranim delovima, lepsim ramom od cetvorke. Lici na Vintage motor.

Nixazzar

Ako ja raspletem ove njegove felne, jel postoji neko krsten na forumu da zna to da uplete nazad? Bio jedan matori bajker kod mene koji je znao to, al' moram da proverim da nije umro...

Hohštapler

Ne idi tim putem...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

trebalo bi neki bicikl servis da to sklopi bez problema.