Glavni meni

Honda Cx500 cafe racer (za sada u pokusaju)

Započeo clutch&brake, 18 Avgust, 2015, 11:00

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

clutch&brake

Nemam pojma odakle da pocnem. Mnogo imam da pisem i slika da okacima. Ne bih da krenem sa pisanjem naopako kao sto sam i sa motorom poceo.
Elem,stajala je ta honda jedno 2 godine kod mene sa sve isecenim repom koji smo isekli odma kako je dosla. Na svu srecu isecena je bila na pravom mestu



Kako sam je gledao i malo ohrabren pakovanjem i prckanjem par motora ja se napravim pametan i krenem u projekat. Gledaj slike na netu,smaraj Revoluciju i opet krenem naopako. Umesto da prvo sve pozicioniram kako treba,isecem i namestim ne ja trvdoglavi glavonja rastavim motor do srafa.





STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

Prvo pitanje svih je bilo,brate znas li kako ce da izgleda taj motor. Ja kazem znam. U glavi. Svi se smejali al ja sam bio siguran sta hocu i kako hocu iako idem naopako od svega sto bi trebalo da se radi.
Jedno 2 meseca je motor stajao tako rasturen jer sampoceo da sklapam motor u svojoj glavi znajuci sta zelim da uradim od njega i gledajuci delove na netu. Ovom prilikom bih se zahvalio nasrm clanu Alex89 na nesebicnoj pomoci i sto je mene zivcanog trpeo celu zimu i drugarima koji su pili pivo dok sam radio motor [rofl].
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

makinjo

Ajmo dalje .
Ovo ce bidne dobro :)

clutch&brake

Poceo sam polako da porucejem delove za motor,koje sam cekao izmedju 10 i 110 dana jer jbga zivimo u Srbiji i apsolutno nista nema da se kupi kod nas.





Dok sam sacekao da se svi ti delovi koliko toliko skupe... pola sam pozaboravljao sto je i logicno jer 3 meseca na motoru nista nisam uradio... sve naopako ide... i konacno stigne blatobran i sediste da moze da se krene sa varenjem i secenjem delova
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Darko


clutch&brake



Kao sto rekoh stiglo je sediste i komsija rajko radi u Tentu kao varioc i aposlutno nisam imao problema sa njim i pozicioniranjem sedista i blatobrana. Iako sam na ne iskustvo sediste platio papreno ipak je Rajko morao da vari flahove i poprecne sipke izmedju rama i sica kako nebi postojao zazor.








STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

Posto je ovo prvi motor koji na ovaj nacin radim nije vise bilo velikog secenja i varenja sem delova koji su visak.Delovi su polako mogli da idu na farbanje a agrrgat je za to vreme celavi otvorio i na nasu srecu je bio odlican. Nastelovao je venitile i promenio lanac bregaste. Sa farbarom sam se odmah razumeo jer je on i burazer restauriraju auta i sve moje prohteve i zahteve je saslusao i uradio maximalno korektno iako mi je on i celavi(koji se sa pravom smeskao kako ide projekat) drobili da sam krenuo kontra. I ja sam to skapirao ali nazad nema. Vise nije ni sto sam poceo,nego me je obuzela totalna manija oko zog motora. Samo sam o njemu razmislajo i pricao. Jednom ko krene da radi ovo... tesko da ce izaci iz ovoga a bice vam na samom kraju jasno i zasto.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

Dok su delovi bili na fabranju dosao je na red da se ram plastificira i agregat ofarba koji je kao sto sam i napisao celavi sredio.








Kako je ram bio gotov i agregat,poceli su da pristizu ostali delovi koji su bili na farbanju. Prvo su viljuske napakovanje i ispravljena i zajedno sa trobuglovima gurnute u ram.





Naravno posto nisam pakovao motor kako treba zaboravio sam da gornji lezaj vrata nije standardni i malo sam bio u zaboravu. Tada sam skapirao da sam u krivu 100% ali nema dalje. Setio se kuglice samo poredjaju i aj rasturaj lezaj... sve je to selo kako treba sem sto sam viljuske okrenuo naopako. Jbga videlo sena vreme posle. Sve je to neiskustvo i uzbudjenje i jedvacekanje posle par meseci da ono sto sam poceo da sanjam... dobije neki oblik i krenem da radim.
za sada dosta nastavicu posle
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

MIGE


srbac

Sedim na Tasosu pijem pivo i gledam ovo.!!!
Hvala na potpunom zadovoljstvu !!!
Biæe Honda mrak!!!

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

makinjo

Citat: srbac poslato 18 Avgust, 2015, 12:00
Sedim na Tasosu pijem pivo i gledam ovo.!!!
Hvala na potpunom zadovoljstvu !!!
Biæe Honda mrak!!!
Sedim kuci na solji citam ovo i uzivam kao ti na Tasosu :D
Hvala Njanjo :)

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

srbac


mkt

cekao sam na ovu temu kao ozebao sunce  [watching]

Lazic


vlada_dee


clutch&brake

Kako su delovi pristizali za farbanja tako sam skapirao da na sve osvezene i lepo ofarbane delove ne idu srafovi u stanju u kojem jesu. Na zalost i to cu verovatno 100x ponoviti zivim u Srbiji u kojoj je sve jako nedostupno pa sam srafove morao da pocinkujem a ne da kupujem nove.i naravno svi su bililepo sortirani po casam i kesama i pisalo je sta je za sta. Njih je mrzelo da jedno po jedno rade nego su sve ubacili u masinu. Tu nastaje realan problem jer je sve izmesano dosta pogubljeno. Na zalosz nisam popisao srafove i jbga fale. Samo sreca kod nemastina pa ima pun kofer motora koji ne rade pa se da skinuti sa njih. Elem dobos i kardan i su u dobrom stanju pa tu nije bilo premnogo posla sem detaljnog ciscenja i podmazivanja kardana. Na dobosu su "plocice" pune mesa,i kako je zadnja viljuska bila ofarbana tako se dala i montirati



Felne su takodje stigle sa farbanja i postavljen je i zadnji tocak u kome su kao i u pdednjem stavljani novi lezajevi.

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

I naravno mojim ne iskustvom i svim i svacim doslo jedo toga da moja zelja da 1 krak na felni bude ofarban u crveno pravi problem. Zasto? Zato sto sam zeleo da na prednjoj bude sa desne a na zadnjoj sa leve strane.  Do svega toga nebi doslo da nisam pomalo lazic i da sam krakove obelezio na samom pocetku. Uz sav napor majstora Pedje iliti farbata da provali koja je koja strana na orednjoj felni ja okrenem
Kontra vile. On pogodi stranu ja kazem ne valja. On prefarba calavi pogleda sliku i kaze kontra ti vile. Jbga mija velika zelja i bripletost kao i neiskustvo su doveli da jepedja opet farbao. Konacno je dosao i taj trenutak da pinjon stoji gde mu je mesti i je motor na tockovima kako treba.





STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

I opet sve zbog mog neiskustva i svega i pakovanja motora u razmaku od 6 meseci tockovi ne stoje u osi. Sunce ti poljubim sta je sada. Aj ovako aj onako. Gledaj gde nisam dobro zatvorio dobos,gde ovo gde ono.. i u trenutku besa pogledam na sto a tamo gle cuda adapter. Pa majku ti ovo i ono. Sve se to dovelo da stoji kako treba i jako srecan odem kuci. Dodjem sutradan da nastavim sa radom kako bi ocas posla postavio rep. Kada amorti kao prvo nisu crveni vec naranfzasti

To nije boja koju ja hocu. Nista rasuri amort i na farbanje. Dodje amort za farbanja da se nakaci... ne moze. Fi amorta i fi kacenja nije isti. Iskreno sam u opasan daun pao jer nisam ni krenuo a brate te ovo te ono. I realno sam zivcan. Alex89 kaze idi u persun polako. Tako je i bilo. Rasturimo te kacaljke i kod strugara da napravi caure i smanji fi. Tako je i bilo. Selo je sve na svoje mesto i migao je da se montira rep.

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!