Glavni meni

Yamaha Rodic

Započeo Gašpar, 15 Februar, 2011, 15:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ajde da cujemo vasa misljenja sa prvim uvoznikom Yamahe kod nas.

Dakle, kakva su vasa iskustva sa Yamahom Rodic?


http://yamaha-rodic.com/

nexteen

Iskustvo od prosle godine mi je lose a ovo se meni desavalo u Julu 2010g ... Yamaha Rodic - Novi Sad

Zvao Yamahu da se raspitam za senzor brzine na TZR50 , oni mi odmah rekose da deo kosta 57e te da se na njega ceka 2-3 nedelje...ok , rekoh , nije strasno i narucim taj deo , te ostavim broj tel i oni ce mi javiti cim stigne deo...prodje 3 nedelje pa resih da proverim sta se desava jer oni naravno ne zovu...sta bi " molim ime , pa mi smo vec dobili dva senzora koja su otisla na druge adrese a mene su zaboravili :( , no evo deo ce stici za nekih 7-10 dana 100% "...opet ne zovu,  pa resih da cimnem jer vidim da je bagra u pitanju..." da proverim , ah da deo stize za 2-3 dana tj u ponedeljak je sigurno tu" , OK...zovem ja u ponedeljak i dobijam ovaj odgovor " deo je stigao , sto znaci danas ili max u utorak je vas " ...dodje sreda i posto vidim da nema dela , opet nazovem..." deo , koji deo , pa on uopste i nije stigao u ponedejak  :o " , molim , " ma koga vi bre jbte i lazte itd." nakrpim ja njega i on rece " cimni me u 16h imacu tacnu informaciju"...16h " jos mi nije stigao zvanican mail od Yamahe pa te molim da zoves sutra  ??? ... petak " deo sigurno dobijate u ponedeljak " , rekoh bog te mazao odjednom se deo moze nabaviti za 1 dan ? ... ponedeljak , "deo stize danas ili max sutra"...naravno da deo nije stigao kad je reseno , vec je stigao u sredu...i tako vam ja provedeh 2 meseca u moljenju i jurenju jbnog dela..nudili mi da odrade prevoz motora i da mi za dz promenu deo , ali kad sam video koliko sam cekao deo , skontam da ako dam motor dobijam ga za godinu dana  ;D , ako ga dobijem uopste    ;)

BAGRA i nista vise  >:(

Da li se sta promenilo ???

Havarisan

nemoj odmah da kukas. bar si ga promenio odmah taj dan!

Gavrolini

narucio teflone iz rodica u NS. Momak mi rekao da se ceka od 3 do 5 nedelja. cekao sam 9 nedelja ali je na kraju ipak stiglo. Kontam da van sezone redje narucuju delove pa cekaju da se prikupi malo veca porudzbina, verovatno je u sezoni sve to malo brze mada bi mogli da imaju veci lager a ne svaki deo da moraju da porucuju iz japana.

RoaD GunneR

U nekoj kombinaciji sam uzeo YBR 125 koji je stajao kod njih jer je riknula pumpa za gorivo u garantnom roku, covek je tamo oterao motor rekli mu gotov za 5 dana sa mnom je napravio kombinaciju posle 7 dana, zajedno smo bili u servisu u NS i oni se izvinuli njemu, tamo se ih obavestili da motor meni predaju... i pitam kad ce kazu za 2 dana tih 2 dana je ispalo na 3.5 nedelje sto ce reci rekli coveku da je gotov za 5 dana a motor je stajao 4.5 nedelje cekajuci da stigne deo, doduse ja sam imao srece da ga prodam 15 minuta nakon podizanja iz servisa pa mi nio balast u garazi 3.5 nedelej :d

BANE BROTHERHOOD

berba ushijuuuuuu [djavo] [djavo] [djavo] [djavo]a dok cekash deloe moze samo da [sutirakamen] [sutirakamen] [sutirakamen] [sutirakamen]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

UFF

Yamaha rodic vise nije uvoznik
Dok su bili ja sam imao samo pozitivna iskustva
Serf njihovog servisa u novom sadu mi je drugar pa mozda zato :D

Cena kod spaleta za redovan servis je 3 puta veca nego u rodicu u ns  (naplacuje covek potpis ako zelis da ti motor ostane u garanciji)
Pa sam zato svoj novi MT-03 terao u novi sad da menjam ulje i prezadovoljan sam bio i sa cenom i sa uslugom

Ali sad ni rodic ni monitoring vise ne rade yamahu vec plattner

Gašpar

Hteo si reci Motoring  ;)


mi¹ko_kolo

Ja juèe zvao da pitam da li imaju semeringe za ¹tapove, momak koji se javio ka¾e "po narud¾bini". OK, ne mislim da treba da imaju apsolutno svaki deo na lageru, ali pi¹ljivi semerinzi koji ko¹taju 10 ojra par?!

Gašpar

To ni meni nikako nije jasno. I kako im se isplati da narucuju tako sitne delove.


Inace, za Supermoto fanove, Roda je bio taj koji je prvi vozio SM kod nas. On je covek jos pre 10-15 godina skidao enduro gume sa motora i montirao gume za asfalt  :)

SSZGO

Oni jel rade jos uvek uopste?

Ispraznili su bili radnju jos pre 6 meseci...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nexteen

Naravno da si ga zamenio Havarisani , samo mi je jos falilo i ti da me jbs kao i Rodic  :D  tnx...

Stuntoholic

Zovem za zadnje plocice kazu imaju, 3300 dinara, a sutradan sam nastupao na sajmu u NS-u.. Reko sta cu jebiga, ne preostaje mi nista drugo..
Odem ujutru, i lik mi kaze nemaa.... I onda se setim motoboxa, odem tamo i kupim za 1700dinara 3x bolje nego fabricke...
Nisam nikako zadovoljan uslugom, prvo zato sto pricaju s tobom onako preko ku*ca, a drugo sto su neozbiljni.. Govorim za prodavnicu u NS-u..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

mi¹ko_kolo

Citat: SSZGO poslato 16 Februar, 2011, 00:55
Oni jel rade jos uvek uopste?

Ispraznili su bili radnju jos pre 6 meseci...

U Beogradu- ne. Ja sam zvao Novi Sad.

prpa_zr

ja sam kod njih naruèivao samo ulje, filtere i antifriz.. i slali su mi brzom po¹tom
bogu hvala imali su na lageru..
kad vidim kakva su va¹a iskustva kontam da sam super pro¹ao


Pjero

U Subotici zatvorili radnju prosle godine, bilo 3jakne,2kacige i 5kom.podkapa

Bila bas lepa radnja. [stop]
Samo opusteno i pun gas,ako se drugacije ne naredi.

castor

Dok sam imao FZ6, nisam imao nikakvih zamjerki. Svaki servis, ukljuèujuæi i velike, sam radio kod njih. Za barem 40% jeftinije nego kod Spaleta. Dijelovi su uvijek bili spremni za servis, ali je to bilo i dijelom do mene. Kada sam mijenjao lanac bregaste i radio ¹telovanje ventila, ja sam znao da æu to da radim na redovnom servisu. Kulturno se najavio 1000km ranije, rekao da æe na servisu da se radi to, to i to i sve me je èekalo kada sam do¹ao. Sajlu kvaèila sam dobio za 14 dana, ali za S model (ne¹to je du¾a, pa sam imao problema sa ¹telovanjem i radom), a kada je stigla moja sajla (za N), ovu sam im vratio i uzeo NOVU moju sajlu za 0 dinara (njihova krivica).

©to se mene tièe, sve je uvijek bilo kako treba, motor je uvijek i¹ao kako treba, dobio sam uvijek pa¾nju i za mene i moja pitanja, nedoumice, probleme, i za motor kako treba.

Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…