Glavni meni

Put u Nemackama - Moto GP

Započeo Joker, 06 Avgust, 2015, 15:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Joker

E pa ovako... Posto je Njanja smarac, evo otvaram i ovu temu, put u Nemackama, otisli smo na Moto GP Deutschland. Doduse, nismo isli motorima, isli smo kolima ali je povod bar bio na dva tocka.

Pre par meseci, njanja me zove i pita da li hocu da idemo na GP u Nemacku. Ja nisam imao to zadovoljstvo da idem tako da mi je to bio prvi put i definitivno ne poslednji.
Plan i program je bio sledeci:
- Krecemo u petak 10.07.2015. popodne
- Svratimo malo u Bratislavu, obidjemo grad.
- Idemo malo do Praga na rebarca i pivo
- Pravac Sachsenring.
- Tamo kamp, spavanja u kolima i satoru, rostilj, staza i zezanje.
- Nedelja, nakon trke krecemo nazad, ponedeljak na posao.

Sve u svemu oko 1250 km gore dole u jednom pravcu.

Karte su stigle, kosta je su oko 96e sa svim troskovima, mazzi nas obavestava da je sada zvanicno da idemo. Sreca sreca radost!  [yahoo] [yahoo]


Dodje i taj petak, Yoya i ja se nalazimo ujutru, idemo u Tempo da uzmemo sve sto potrebno, hrana, pivo i naravno Vinjak!  ;D


Mazzijeva Jasmina nam je spremila rucan za pred put, ovom prilikom se jos jednom zahvaljujem u moje ime i u ime ekipe, bilo je odlicno. Cekamo njanju da zavrsi sa nekim tenderom i to je to, krecemo lagano..


Idemo preko Madjarske, Slovacke, Ceske i na kraju zavrsavamo u Nemackoj.. Vinjete za celu tu avanturu iznose nesto malo manje od 50e i vaze sedam dana.

Nakon granice, stali smo na pumpu da napravimo pauzu i da odradimo jedan photo session by Jefta :D






Sledece stajanje je Bratislava. Lep grad, malo smo se provozali preko novog mosta i seli da popijemo pice pa da nastavimo. Premalo vremena da nesto lepo obidjemo ali sasvim dovoljno da napravimo par fotografija.









Pozdrav od veselog drustva.





Nastavljamo dalje, ka Pragu. Yoya je preuzeo djevrek da vrti, ova dvojica su se isprosipali po zadnjem sedistu, ja mu pravim drustvo. Put kroz Cesku je ocajan, ko je isao zna o cemu pricam. U brzoj traci i nekako ali srednja, uzas. Ko ima kamen u bubregu, resava problem 100%, kakvi cajevi, kakve p**** m*****. Sada ga kao nesto rade pa na svakih 20 km se prestrojavamo iz trake u traku. Jedva sam cekao da stignemo, malo da odmorim od skakanja po putu.. Valjda su tu nekada imali ploce pa su preko njih stavili asfalt, to sada izgleda kao da su lezeci na svakih 10 metara. Amortizere nemamo!
Napokon, Prag. Vec je bilo pola dva ujutru kada smo stigli, jurimo pivnicu. Stizemo tamo ali kasno. Kuhinja vec zatvorena, ostalo je samo pivo da pijemo.. Tu gladni i smoreni, morali smo da pivom ubijemo tugu :) Ja sam smeo samo jedno, posto je bio red na mene da vozim.


I naravno jedna zajednicka za faaaaceeeee!!!


Pivnica je ogromna, "U Vejvodu" http://www.restauraceuvejvodu.cz/, pivo je odlicno, mene je Yoya nagovorio da uzmem tamno. Hvala mu.. :) Nije bas jeftin ali vredi svaki evro.


Grad kao grad je prelep, stvarno ali je to tursticki grad, mnogo turista, klinaca koji se izgleda takmice ko ce da bude glasniji i pijaniji. Mnogo lepih stvari da se vidi, ali samo preko dana, noc je ipak sasvim druga prica. Malo smo se prosetali, gladni jeli u Meku tada i nikada vise. Trebali smo da poslusamo Mazzija i idemo u Burger King. Mek im je odvratan.














To bi bilo to sto se tice Praga, krecemo lagano ka stazi, jos nekih 220km... Procena, stizemo na kafu i dorucak. Procena je bila dobra, stigli smo oko sedam ujutru, taman da se smestimo, popijemo kafu, pojedemo nesto i na stazu...
Idemo ka kampu, gledamo gde cemo se smestiti, sve je vec skoro puno, bar ona dobra mesta ali sta je tu je. Dolazimo do kapije, Dobro jutro, koliko novca? Kaze devojka 65e.. Po osobi.. Cekaj stani polako, po osobi??? Za kamp?? Po osobi??? 65 eura??? Za kamp??? Da spavam na zemlji??? Hvala dovidjenja.. Za te pare ideo u hotel gde imamo krevet, tus, klimu i sve sto je potrebno. Nije stvar u novcu ali da damo 260e za jednu noc ne spavanja, ili pokusaj spavanja u kolima ili satoru, gde nemas normalno ni da se umijes a kamoli nesto drugo, vidi, nema trika. Dogovorimo se da nadjemo neki hotel popodne kada zavrsimo sa kvalifikacijama, negde u okolini, ne mora cak ni u istom gradu, ima par gradica relativno blizu sto nije losa prica..
Pre te cele zajebancije, pokusali smo da udjemo sa kolima direktno pored staze, tj do ulaza ali nisu nam dozvolili, trazili nam neke posebne akreditacije. Naravno, mi ih nismo imali pa smo morali da se vracamo na drugu stranu. Zasto to pricam. U celom tom obilasku kampa, mi pokusavamo da nadjemo izlaz posto su sve jednosmerne "ulice". Pusta nas neki domar da prodjemo kroz neku sumu, da izadjemo na put van kampa, mi prolazimo i izlazimo kod staze, iza ledja kapije i likova koji nas pola sata pre toga vratili jer nemamo potrebnu akreditaciju.. Bilo je samo kez i parkiranje na 50 metara od ulaza na stazu. Idemo na stazu, pa cemo videti sta i kako kasnije, za sada je sve kako treba.

Kao sto red nalaze, kafa da dodjemo malo sebi pa idemo dalje.






I naravno, malo poziranja by Jefta... :D




Krecu kvalifikacije, krece ludnica, prosetali malo da vidimo sta sve ima, trazimo najbolje mesto za sutrasnju trku. Kako prolete pored nas tako mi jeza prodje kroz celo telo. Gledati preko tv-a i uzivo su dva suprotna sveta. Nista ne moze da najblize opise taj osecaj, taj zvuk koji trese zemlju dok prolecu pored nas. Svako ko ima prilike i voli, bar jednom mora da ode da vidi i oseti taj haos.. Evo par slika da najblize opise sve ovo sto pokusavam da vam prenesem.





Malo MM pozdrav specijalno za Lazica.. :D


























To bi bilo sto sto se tice kvalifikacija i staze. Dosao je red da se krene i da se nadje neki smestaj.. Moram samo da dodam situaciju izmedju koju cu najbolje opisati u jednoj slici...

" DA MI SMO IZ SRBIJE!!! "



Poceli smo da obilazimo hotele, da trazimo najblize smestaje, raspitujemo se naokolo i dodjemo do toga da idemo u sledeci gradic koji je nekih 15 km od mesta gde je staza, da vidimo imamo li srece. Vec kroz glavu prolazi kako cemo da zakucamo neku livadu pored puta i da se druzimo sa vukovima i vampirima tokom noci posto je vec skoro osam sati, vremena je sve manje. U svakom slucaju, krecemo tamo pa sta Bog da... Ulazimo u grad, ili sta je vec, zove se Chemnitz. Ma nismo ni prosli ni par km vidimo natpis CAMP.. Aj da svratimo, sta nas kosta. Ulazimo tamo, Guten Tag, jel imate mesta? Imamo. Nas je cetvoro, jedan auto, koliko bi to nas kostalo za veceras? Racuna zena i kaze 28,50e.. Ja rekoh, po osobi? Ne, ukupno!! Dodji gospoDZo da te izljubim! Jel imate vode? Imamo? Moze rostilj? Moze! Toaleti? Sve! Ne moze bolje, bukvalno! Za one koji planiraju da idu to je ovo mesto. http://www.campingplatz-rabenstein.de/
Smestili smo se, istusirali, nahranili i napili.. Sve redno! Mirno, nema buke, svi prijatni, javljaju se kao da se znamo a mi ih mrko gledamo! :D

Evo i malo slika..
















Imali smo vremena i da odmorimo, da budemo spremi za trke sutra i za povratak..


Nedelja! Dan koji smo cekali, zbog kog smo i dosli. Da vidimo i uzivo sve ono sto gledamo godinama na tv-u! Pozicija nam je bila odlicna, ispred velikog video bima da pratimo trku delova koji nam nisu u vudokrugu, pravac ispred, par lepih krivina desne strane, milina. Oko trke nema sta da vam pricam, gledali ste, mogu samo da podelim par slika iz naseg ugla.



















Ima i jos dosta slika ali sam izvukao one najbolje, da ne smaram previse. To bi bilo to naseg druzenja sa stazom, krecemo nazad, pomalo izmoreni, jos vise razocarani posto je hobit uzeo najvisi podijum ali je to nista na ceo dozivljaj koji je bio vrhunski. Auto smo parkirali malo dalje tako da smo izbegli guzvu.

Za zakljucak ostavljam ponovo Prag, posto nismo stigli u dolasku da probamo rebarca, uspeli smo u povratku. Malo odmorili, nasvirali se rabarcima, koja su bila predobra, nekon njih mogli smo da guramo kola do Srbije! :D
Jos malo se prosetali, videli grad iz mnogo boljeg ugla, preko dana kada sve nekako, bar po meni, lepse funkcionise. Opet kratko ali jbg, bice prilike.











Eto, to bi bilo to od nas.. Nije bilo nesto preterano opsirno ali dovoljno da skinem pojedinca sa q... sto me masira da otvorim temu.. :D

Za njega [srednjiprst] a za ostale  [cheers]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

YoYa

 [panic] [panic] [panic] :-* [srce] [ljubav] [yahoo] [yahoo] 8)

kako je bilo dobro,, poz za ekipu  [ljubav] :D :D

goranvojska


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

clutch&brake

Al ti je putooooopis... i za ovo sam te smarao 2 meseca?   [rofl] jedva cekam opet braco  [srce]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Taraba

Platili ste 100e za kartu da sedite na travi?
Neko vas zeznuo :P
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

clutch&brake

Ma da realno. A vr46 i jl99 mogu za dz da nas gledaju na avali?  [facepalm]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

perlx


Lazic


Major


Hohštapler

Matori, sad me adrenalin ¹iba, mi sledeæi èetvrtak kreæemo za BRNO!!!  [yahoo] [yahoo] [yahoo]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Vrhunski !!! Svaka cast !!!

Jeste na kraju sabrali koliko je izasla cela igranka po clanu ... Gorivo , vinjete , karte itd itd

Joker

@Darko, karte 96e i izaslo nas po 120e po coveku na to.. To su troskovi puta, bas je nas toliko izaslo. Ako hoces jos neke stvari da uzimas, stvari i te gluposti to je +...

@Hostapler, slicna tura, samo kraca. Vec znam kako ce da vam bude do j***.. :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Charuga


mkt


VR 46

Bolenje briga....svaka cast!  [thumb_up] [cheers]
Twist of wrist!

Mare_FZ

Auu.. Vrhunski... 🙌

stilgar

i njanjo ko je kome dao pusu za lako noc :)