Glavni meni

koja kociona tecnost!?

Započeo mali_zmaj, 21 Jul, 2015, 22:04

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

e sad  u maloj sam nedoumici!! trebam da stavim zadnje plocice i rekoh da i zamjenim kocionu tecnost!! na posudici mi pise da ide dot 3,a u nekom user manualu mi pise dot4, e sad kolega mi rece da imaju dot4 tecnosti koje su kompaktibilne sa dot3.  sta da radim,da ganjam dot3 ili taj kompaktibilni dot4,i jesu li i za auta i za motore te tecnosti ista stvar!! tecnom kompresijom sam se opskrbio,ne nudite!!   ;D

i naravno znalci ako imate kakvu pametnu,recite!!  zephyr 750 u pitanju iz 91 godine.
jin-jang

Darko

hahaha , ko jos cita manual , jesi normalan ?!?!?

kako nemas nekog Cedu tu u blizini da ti on aminuje sta je najbolje za tvoj motor .. ne znaju ti sto pisu manual nikako  hahahhahahahhaa

mali_zmaj

citaju tarabe i amateri ko ja!!! he he!! 
jin-jang

Darko


mali_zmaj

jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

dot3 i dot4 je ista baza samo se razlikuje tacka kljucanja....slobodno sipaj dot4....cak mozes koristiti i dot5.1.... sve su to ula na bazi glikola.....obrati paznju da je dot5 kociona tecnost na bazi silikona i da se ne sme mesati sa ovim uljima....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

add

kompatibilni a ne kompaktibilni od engleske reci
compatibility


ne ispravljam iz lingvistickih razloga ko ovi dezurni na forumu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

e jebaj ga ima¹ pravo vjerovatno,vidi¹ i poznajem pomalo engleski ali nikad nisam razmi¹ljao o tome,tj.  o porijeklu nekih rijeèi ,koje nisu na¹e izvorne.. hvala tebi,a i de¾urnim lingvistima,bez obzira na ne javljanje!! ;)
jin-jang

mali_zmaj

a hvala i za savjet za ulje,tj.koèionu teènost!!
jin-jang

Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Jul, 2015, 23:07
sve su to ula na bazi glikola....

[rofl] [rofl] [rofl]
kakva reèenica...
Pa profesorica hemije bi te se odrekla! ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ho¹tapler poslato 24 Jul, 2015, 15:21
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Jul, 2015, 23:07
sve su to ula na bazi glikola....

[rofl] [rofl] [rofl]
kakva reèenica...
Pa profesorica hemije bi te se odrekla! ;D

generalno i apsolutno si u pravu....zoveko ga kocionim uljem a ono je zapravo kociona tecnost....ulje odavno nije ali ostalo u narodu.....KOCIONE TECNOSTI NA BAZI GLIKOLA ...jel ti sad lakse....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

@Revolition...
Jebem li ga, kochiono ulje ce uvek biti ulje, Bendix ce uvek biti bendix i Gedore  gedore...
Pa ne mogu sad da "UK" ulje zovem "technost za kochenje na bazi glikola", ili antifriz "etilen glikol", pa gde to ima...
UK ulje je uk ulje antifriz je zntifriz, a ovi mladji neka lome jezik ako su zaludni..
:P [dancing]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

jevta

Kad sraèuna¹ na digitronu sve dodje na isto :D

mali_zmaj

he he dobri ste vi meni momci,ja sam stavio DOT4..,sve radi i fercera,jos da se stignem provozati da plocice malo nalegnu... ali ako tema ode u zajebanciju greota da se zatvori.. a ja govorim kociona tecnost posto imam kolegu mehanicara koji je kad sam prvi put spomenuo kociono ulje dobio onako profesorski ukor!!! i od tad pisnem u gace kad god spomenem ulje umjesto tecnost!!!
jin-jang

Ostoja

@Mali Zmaj
Ma nama matorim prdonjama je to ushlo u krv, nema tog obrazovanja i autoriteta koji moze neshto promeniti.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

sta je to autoritet.....auto znam...to je ono sa cetri tocka....ali ritet mi nije poznata rec...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

joka

ritet je inostrana reè, koja se kod nas malo koristi!  ;)   [cheers]

mali_zmaj

Citat: Ostoja poslato 25 Jul, 2015, 20:50
@Mali Zmaj
Ma nama matorim prdonjama je to ushlo u krv, nema tog obrazovanja i autoriteta koji moze neshto promeniti.
ma kakav matori prdonja!! mlad si onoliko koliko se osjecas mlad!! ja imam 38 let,ne osjecam se tako ni sekunde,a neki mi kazu da ni ne izgledam tako!!!
jin-jang

Ostoja

@Revolution
Opet si popio samo pola vijagre, a?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

clutch&brake

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Jul, 2015, 22:15
sta je to autoritet.....auto znam...to je ono sa cetri tocka....ali ritet mi nije poznata rec...

To je tvoja zena u kuci
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!