Glavni meni

MM Bazen

Započeo UFF, 07 Jul, 2015, 19:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

juga

Ajmo manijaci da nabavimo bazen, bice ludo garant, ali bazen mora da bude na placu u subotu, revolucija raece da mozda ima , ajd REV... pogledaj!.!!

UFF


bora63

Paaaaaa,kolko vidim nabavka bazena je jos aktuelna. Ako je neko voljan da se malko igra a pod tim smatram da zakrpi dve-tri rupice i naravno da dodje po njega onda manijaci smatrajte da ste nabavku bazena resili. Usput cu vam i preneti neko svoje iskustvo koje stekoh u zadnjih par godina sto se bakcem sa bazenima a mislim da ce vam to dobro doci.Takodje,potrudicu se da vam obezbedim neku kolicinu tecnosti za dezinfekciju vode. Tecnosti trenutno nemam ali kad budem uzimao iz "fabrike" za sebe uzecu i za vas  ;D
A da,bazen je u precniku 366cm a visina mu je 76cm i ima onaj obruc za naduvavanje sto ga drzi. Nesto kao sto je izbacen link u postu iznad samo sto nije Bestwey vec je Intex.
  Ovakav   

Hattrick

QQ Svasta ce da bude  :)

banevuk

Citat: UFF poslato 13 Jul, 2015, 22:10
http://i.imgur.com/OqyqZJR.png
Taj bazen sa ¹laufom je te¹ko djubre nemoj ni na poklon da pima¹.Novo je sranje te¹ko a pogotovo sa flekama. Imali smo kom¹ije I ja pre tri èetiri godine napalili se pa 'ajde da kupimo. Naravno po srpskom obièaju da moj bude veæi od kom¹ijinog.Kompresor je obavezan artikal koji mora¹ da ima¹ jr je odma' prve godine poèeo da se izduvava.Nalazili smo rupice kao da ga je neko iglom bockao.Po¹to se to de¹avalo svima sumnjali smo na sva¹ta maèke , insekti... ko æe ga znati. Ok ajde kupi fleke, tra¾i tra¾i rupice. Uf nadje¹ lepi, taman misli¹ sredjeno naravno dopumpavanje cenim dobro je dr¾i kad sutra opet popustio I ko na kurac pola vode oti¹lo. Opet jovo nanovo tra¾i, pumpaj ,dolivaj vodu.Na kraju smo sve to pobacali. Naravno da ne zaboravim na hemiju.Tablete hlora, antialgin, filteri...... [samoubistvo] [samoubistvo] [samoubistvo] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [panic] [panic] [panic] [panic]

joka

Ispada, da su najbolji Cepter bazeni (bez vode)   [neampojma]    [cheers]

BOKYBOY

...ko pishne u bazen celava mu keva.... [zena]

bora63

Xmmmmm,pa sad Bane delimicno si u pravu,slazem se da je bolji bez tog vazdusnog obruca ALI kolko para tolko i muzike.Na kraju mozda se i iskopa pravi olimpijski i sve po PSu i odradi a dotle...... dotle ce biti i ovakav dobar  [thumb_up] .
Sa ovakvim bazenom se igram vec pet godina.Ovaj sto poklanjam MM mi je drugi po redu i veruj mi da su se klinci slatko iskupali. Te sitne rupice sto pominjes su od macaka. Imam dve u dvoristu koje da "kazem" i ne idu na obruc (bar ne kad sam ja u blizini) ali komsijske....duga je noc a u noci.....  :o svega ima a ko nam je kriv kad cica mace nismo naucili da idu kod pedikira ili manikira  [rofl] [rofl].  Rupice jesu sitne ali se veoma lako nalaze.Rekoh, iskustvo od nekoliko godina..... a i flekice nisu skupe i veoma se prosto i brzo sanira ta rupica. Pre tri/cetiri godine bilo je problema,flekica nije bilo u prodaji (bar ja ih ne mogoh naci) ali kasnije su se pojavile. Sad o odrzavanju vode,algama,bakterijama,prljavstini....... Ux! Mozemo satima o tome pricati.Cela nauka da ispadne ali recimo svaki dan odvojiti desetak minuta do pola sata i eto ciste i lepe vode. Ne preterujem. Prenecu svoja iskustva kao sto rekoh a mozda i neko drugi nesto doda pa zasto u startu odustajati? Neka traje kolko traje pa dalje kako bude i kolko bude volje  [neampojma]
Sto se tice pumpe za obruc, pa ima da se uzme po nekoj prihvatljivoj ceni,mislim da je negde od 500-1000 din mada iako je negde imam ne koristim je.Koristim onu na 12V za auto gume. Polako druka ali veruj da zavrsava posao mnogo bolje nego li ta sto je predvidjena za bazene.  
Mada u stilu MM tema ce izgleda u OFF  :violina:  ali ajde,subota se priblizava pa ako ste zainteresovani brckanje je na dohvat ruke  ;D
P S
Cepter je prevara ! Usija se na suncu pa su opekotine neizbezne  [panic]

eclipse4

Citat: banevuk poslato 14 Jul, 2015, 22:16
Citat: UFF poslato 13 Jul, 2015, 22:10
http://i.imgur.com/OqyqZJR.png
Taj bazen sa ¹laufom je te¹ko djubre nemoj ni na poklon da pima¹.Novo je sranje te¹ko a pogotovo sa flekama. Imali smo kom¹ije I ja pre tri èetiri godine napalili se pa 'ajde da kupimo. Naravno po srpskom obièaju da moj bude veæi od kom¹ijinog.Kompresor je obavezan artikal koji mora¹ da ima¹ jr je odma' prve godine poèeo da se izduvava.Nalazili smo rupice kao da ga je neko iglom bockao.Po¹to se to de¹avalo svima sumnjali smo na sva¹ta maèke , insekti... ko æe ga znati. Ok ajde kupi fleke, tra¾i tra¾i rupice. Uf nadje¹ lepi, taman misli¹ sredjeno naravno dopumpavanje cenim dobro je dr¾i kad sutra opet popustio I ko na kurac pola vode oti¹lo. Opet jovo nanovo tra¾i, pumpaj ,dolivaj vodu.Na kraju smo sve to pobacali. Naravno da ne zaboravim na hemiju.Tablete hlora, antialgin, filteri...... [samoubistvo] [samoubistvo] [samoubistvo] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [panic] [panic] [panic] [panic]

sto???

ja ga imam vec 4 godine bez flekice bez icega....ni nemas predstavu kolio dece se kupa svaki dan u njega...od 4-5 pa do 14-15god.....rupice mozes imati eventualno od macaka koje se penju da piju vodu.....zato mu meces prekrivac od gore a ako ga imas i ima i dalje rupa onda.....sta da ti kazem uzmi vazdusnu jednu i resices taj problem ;)

sto se hemije tice treba ti prvi put hlor za shok terapiju i onda ti treba samo multi tablete....oko 1000 dinara je kutija koja traje celu sezonu i jace mozda sve zavisi kako si doterao vodu....i kad kad ti treba (u zavisnosti od kolicine) flokulant koji ide u proseku 60-80ml na 10-ak kubika vode....za alge ti nista ne treba ako odrzavas bazen.....to znaci,pokrivanje,otkrivanje i jednom u 3-4 dana provera ph vrednosti.

a filteri...sta da ti kazem kod nas su 350 dinara ali ih zato u rumuniju uzimam za negde 20 dinara komad ;) ali ja te pumpe ne koristim tj prikacene su samo zbog tih filtera ali ne i u struju vec koristim veliku pecanu pumpu tj filte...jes da kosta 700-800e (iskreno ja sam je uzeo u austriji staru par meseci za 80e,ljudi sjebali bazen i prodali) ali zato spara i vraca sve pare nazad.....jer kazem ja jednom za celu god napunim bazen i voda je da moze da se pije sto bi se reklo u svim aspektima.....

UFF

hvala boro tako nesto sam i cekao jer nov da kupim se ne isplati kad ce vec neki pijani manijak da ga sjebe
ako nista drugo posluzice sigurno za jedan nezaboravan vikend :D (ko ne dovede zenu ne moze u bazen - zajebi gay kupanja)

a pomracenje da dodje da ga odrzava i da ga konacno upoznamo  [cheers]

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

koja folija ce biti toliko jaka da drzi da se ne pocepa?
gde su pumpa i filteri?
i najvaznije KO CE DA KOPA?

ja sam za to :) imam cak i lokaciju i dimenzije "bazena" kupicu i foliju ako treba samo nek se jave dobrovoljci za kopanje

ajde cekam

metarex

Citat: UFF poslato 15 Jul, 2015, 00:12
koja folija ce biti toliko jaka da drzi da se ne pocepa?
gde su pumpa i filteri?
i najvaznije KO CE DA KOPA?

ja sam za to :) imam cak i lokaciju i dimenzije "bazena" kupicu i foliju ako treba samo nek se jave dobrovoljci za kopanje

ajde cekam

pa jbg organizuj radnu akciju a posle pragnje i to ti je to. a foliju mozes da uzmes skoro bilo koju. raspitaj se kod ovih sta rade biotope, dvorisna jezerca i sl. i ne treba da kopas 4 metra dubine. dovoljno je jedno 80 cm a iskopanu zemlju koristis za nasipanje strana. pumpa i hemija su druga prica


http://www.flintstone.co.rs/asortiman/hobi-oprema/alfafol-folija-za-ribnjake#.VaV9VaThBU8
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

imam vec neke betonske ploce za drzanje folije a zemlja ce se idelano iskoristiti za ravananje placa
samo jos da vidimo ko se prijavljuje za instrumete zvani asov i lopata:

1.

bora63

Xmmmmm, kopanje? Akcija? Mislim da od teg nema ni¹'. Nekako mi to ne ide uz MM Xexexe, brze, bolje i jeftinije bi bilo sa nekim kopacem ali mislim da bi tu bilo problema sa podzemnom vodom. Zna li se na kojoj dubini je voda?  Kolko si iznad visine reke?  

metarex

Citat: UFF poslato 15 Jul, 2015, 00:21
imam vec neke betonske ploce za drzanje folije a zemlja ce se idelano iskoristiti za ravananje placa
samo jos da vidimo ko se prijavljuje za instrumete zvani asov i lopata:

1.

jel moguce da bi svi jeli i pili i zezali se a niko nebi nista da radi? pa rupa od 3x3x1m se iskopa za jedno pre podne [facepalm]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: bora63 poslato 15 Jul, 2015, 00:25
Xmmmmm, kopanje? Akcija? Mislim da od teg nema ni¹'. Nekako mi to ne ide uz MM Xexexe, brze, bolje i jeftinije bi bilo sa nekim kopacem ali mislim da bi tu bilo problema sa podzemnom vodom. Zna li se na kojoj dubini je voda?  Kolko si iznad visine reke?  

kakva bre podzemna voda?? pa ne kopate bunar vec rupu od 80 cm
a ako naletis na podzemnu vodu onda si resio problem sa punjenjem bazena ;D ;D ;D

e moji beogradjani.... [facepalm] [facepalm] [facepalm]

edit:
ocekujem minusiranje i bananu za ovaj komentar ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

sto vise se njih se prijavi to ce biti manje za kopanje, cekamo da se ubace na spisak, asov, kramp, lopata, kolica obezbedjeni :)

boro voda je tek na 15m kopali su bunare komsije za tehnicku vodu

banevuk

Citat: eclipse4 poslato 14 Jul, 2015, 23:15
Citat: banevuk poslato 14 Jul, 2015, 22:16
Citat: UFF poslato 13 Jul, 2015, 22:10
http://i.imgur.com/OqyqZJR.png
Taj bazen sa ¹laufom je te¹ko djubre nemoj ni na poklon da pima¹.Novo je sranje te¹ko a pogotovo sa flekama. Imali smo kom¹ije I ja pre tri èetiri godine napalili se pa 'ajde da kupimo. Naravno po srpskom obièaju da moj bude veæi od kom¹ijinog.Kompresor je obavezan artikal koji mora¹ da ima¹ jr je odma' prve godine poèeo da se izduvava.Nalazili smo rupice kao da ga je neko iglom bockao.Po¹to se to de¹avalo svima sumnjali smo na sva¹ta maèke , insekti... ko æe ga znati. Ok ajde kupi fleke, tra¾i tra¾i rupice. Uf nadje¹ lepi, taman misli¹ sredjeno naravno dopumpavanje cenim dobro je dr¾i kad sutra opet popustio I ko na kurac pola vode oti¹lo. Opet jovo nanovo tra¾i, pumpaj ,dolivaj vodu.Na kraju smo sve to pobacali. Naravno da ne zaboravim na hemiju.Tablete hlora, antialgin, filteri...... [samoubistvo] [samoubistvo] [samoubistvo] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry] [panic] [panic] [panic] [panic]

sto???

ja ga imam vec 4 godine bez flekice bez icega....ni nemas predstavu kolio dece se kupa svaki dan u njega...od 4-5 pa do 14-15god.....rupice mozes imati eventualno od macaka koje se penju da piju vodu.....zato mu meces prekrivac od gore a ako ga imas i ima i dalje rupa onda.....sta da ti kazem uzmi vazdusnu jednu i resices taj problem ;)

sto se hemije tice treba ti prvi put hlor za shok terapiju i onda ti treba samo multi tablete....oko 1000 dinara je kutija koja traje celu sezonu i jace mozda sve zavisi kako si doterao vodu....i kad kad ti treba (u zavisnosti od kolicine) flokulant koji ide u proseku 60-80ml na 10-ak kubika vode....za alge ti nista ne treba ako odrzavas bazen.....to znaci,pokrivanje,otkrivanje i jednom u 3-4 dana provera ph vrednosti.

a filteri...sta da ti kazem kod nas su 350 dinara ali ih zato u rumuniju uzimam za negde 20 dinara komad ;) ali ja te pumpe ne koristim tj prikacene su samo zbog tih filtera ali ne i u struju vec koristim veliku pecanu pumpu tj filte...jes da kosta 700-800e (iskreno ja sam je uzeo u austriji staru par meseci za 80e,ljudi sjebali bazen i prodali) ali zato spara i vraca sve pare nazad.....jer kazem ja jednom za celu god napunim bazen i voda je da moze da se pije sto bi se reklo u svim aspektima.....
Ba¹ mi je drago da si zadovoljan, jebi ga mi smo najebali.Nagovaraju me da kupimo onaj sa konstrukcijom bez drkanja sa ¹laufom.Viudeæemo ne¹to mo¾da van sezone sa neke akcije  [hello] [hello] [hello]  [dobarpost] [dobarpost] [dobarpost]

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo