Glavni meni

Rostilj i druzenje kod UFFa na livadi (kontejner city)

Započeo UFF, 28 Jun, 2015, 17:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF


Lazic


Major


UFF


PECA BMW

lele ala si ti to slagao kao kockice

koja je debljina ispala ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

15cm tvrdo presovane :D

sad rasmiljam da li da udarim parnu barijeru pa brodnski pod horizontalmno (problem je sto je malo teze da ga nadjem od 6m duzine iz celog kolika je horizontalna duzina podkrovlja)
ili da horizontalno usrafim stafne i izmedju njih da slozim isto tako 10cm mineralne vune koju sam skinuo cime bi izolovao i grede da ne prenose toplotu a onda brodski da pobacam uspravno (jer mi je duzina roga 3m pa em nema nastavljamnja em nema otpada)

dzimika


slave74

Jel rogovi ne odstupaju jedan od drugog? Ako odstupaju mora da se nivelise letvama. Inace se praktikuje rostilj od letvi ili stafli kad god se radi.
Vertikalno postavljanje je retko, i za mene ruzno, al ako se tebi svidja udri tako.

jevta


UFF

gips je po meni govno koje ne zelim da vidim nigde u kuci
svaki zid ukljucujuci pod i krov moze biti oblozen samo drvetom ili kamenom
ali ima da se nacekam dok to stignem da uradim

@ slave74 odstupaju, kako su se susili i pomerali tako je usrani gips i pucao
i ja bi radije postavio horizontalno ali sta onda da radim sa ruznim spojem na sredini?

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

slave74

Citat: UFF poslato 19 Mart, 2020, 01:11
gips je po meni govno koje ne zelim da vidim nigde u kuci
svaki zid ukljucujuci pod i krov moze biti oblozen samo drvetom ili kamenom
ali ima da se nacekam dok to stignem da uradim

@ slave74 odstupaju, kako su se susili i pomerali tako je usrani gips i pucao
i ja bi radije postavio horizontalno ali sta onda da radim sa ruznim spojem na sredini?

Rostilj ide preko rogova, ne mora bas stafla ukoliko nije velika tezina. Dobro je da su se rogovi   osusili i slegli.
Negde sam video brodski pod ili tkz zidnu oblogu od pravog drveta, koje imaju falceve ceono i izgleda spoj jako dobro. Mada je najbolje da nadjes  duze daske da nema spoja.
Jos nesto, kad se spoj radi na jednom rogu, tu zna da se pojave najveca odstupanja, nesto kao prelomljeni spoj. Zato se pravi rostilj preko rogova.

Ako imas osnovni alat za drvo, mozes spustiti ceone ivice na daskama i kad se to preklopi bude lepsi spoj. Jos Razdvojis par mm i bude lepo.

Ja sam uradio kosu oblogu u potkrovlju od zidnog laminata, bas za tu svrhu, al nije bas kao drvo lepo jbg.
Hteo sam brzo, jeftino, da se ne mora farbati. Farbanje mi najteze pada od radova.
Daske su imale ceoni spoj, i lepo izgleda sam spoj.
Kuca je u selu i ne mogu da stignem da to odrzavam redovno, tako da biram dugotrajije materijale, koji se ne moraju dodatno odrzavati. Pvc prozore, kineska blind vrata, laminat itd.



UFF

imam potezni ger, rucni cirkular, ubodnu, el. rende, tracnu i oscilirajucu smirglu a glodalicu tj frezer planiram da uzmem vec neko vreme
i meni je prva ideja bila da uzmem daske lepo ih obradim i napravim kanale za uklapanje ali ako uzmem sirovu camovinu sa stovarista verujem da ce pola da uspuca i da se iskrivi dok se bude susila a ako uzimam suvu dasku mala je razlika do brodskog poda koji se krece od 1100 do 1500rsd (lamperja je i jeftinija ali nju ne bi stavljao)  [neampojma]


te zidne obloge koje sam video su plasticne sto je mozda super kao parna barijera i biras print koji zelis pa dobro izgleda ali nije mi bas prvi izbor plastika iznad glave u radno-spavacoj sobi  [neampojma]

slave74

Nisam bas u stolarstvu, al predpostav;jam da rucnom el. glodalicom mozes da spustis cela da se uklapaju bocno.
Lamperija je prevazidjena, brodski pod moze, ali tanji zbog tezine.

Vestacka lamperija je kod mene od medijapana ili tako nekog kartona.

UFF