Glavni meni

Rostilj i druzenje kod UFFa na livadi (kontejner city)

Započeo UFF, 28 Jun, 2015, 17:03

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Kako oni "ne znaju" otkud rampa, tako je i isecite... :D

UFF

Rampa je zbog biciklista koji su retardi pa ne mogu da skapiraju da je postavljena na njihov zahtev da zabrani kreranje po nasipu svima ukljucujuci i njih
ima jedna i ka novom beogradu koja je nepotrebno stavljena jer su posle zardinjere i kolima ne moze da se prodje a svako jutro je spustena tj oborena na zemlju i to sigurno niko ko vozi auto nije obarao jer ne moze da prodje vec je obaraju isti ti biciklisti

Razumem da im smetaju vozila i slazem se da je previse prometno zbog silnih splavova i sojenica, kamionima treba da zabrane prolaz jer oni realno jedini urusavaju nasip a ako hoce da zabrane kolima onda nek mi lepo naprave ulicu do placa, ja sam zidao na svojoj zemlji a ne u reci. Inace sad i radim na infrastrukturi (da dobijemo asfalt i ulicno osvetljenje, valjda necu cekati 300 godina :D )
Najjaca fora je kao ne moze ovuda preko nasipa idite preko surcina, a sta sa druge strane ako dodje onda nece voziti preko nasipa?  [rofl] Nego kuda ce?

A poruka za pametne bicikliste:
Ako ne moze kolima po nasipu ne moze ni biciklom, nije on pravljen za rekreaciju vec odbranu od poplave pa ko vas jebe sad idite peske kad ste glupi

Lazic


VR 46

Twist of wrist!

mali_zmaj

jin-jang

juga


Hohštapler

Evo Slaninica mo¾e da ti ga servisira, ima OCD i nije skup :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: UFF poslato 01 Mart, 2016, 10:15
Ako ne moze kolima po nasipu ne moze ni biciklom, nije on pravljen za rekreaciju vec odbranu od poplave pa ko vas jebe sad idite peske kad ste glupi

Ovde po NS & okolini je biciklima dozvoljeno praktièno svuda gde sme i pe¹ke. Bicikl nije isto ¹to i auto - po optereæenju puta, po riziku po pe¹ake, po mestu koje zauzima. Ne mogu se porediti.

Ne mo¾e¹ èoveku objasniti da vo¾njom po nasipu o¹teæuje nasip ispred svoje kuæe.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ne mogu se porediti ni po pameti... :P :D
Vozim se po onom nasipu kod Uffa vi¹e od 30 godina, isti ja danas kakav je bio i tada, ¹ta svi lupate, taj nasip je napravljen da zadr¾i stotine miliona tona vode, 'oæe kola i kamioni to da sjebu, vaa¾i...  [facepalm]
Kamioni sjebavaju samo asfalt...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 02 Mart, 2016, 08:59
Ne mogu se porediti ni po pameti... :P :D
Vozim se po onom nasipu kod Uffa vi¹e od 30 godina, isti ja danas kakav je bio i tada, ¹ta svi lupate, taj nasip je napravljen da zadr¾i stotine miliona tona vode, 'oæe kola i kamioni to da sjebu, vaa¾i...  [facepalm]
Kamioni sjebavaju samo asfalt...

Mislim da nisi u pravu. U NS ima delova nasipa kojima je zabranjen prolaz kamionima i kolima, a ima gde je dozvoljen. Gledao sam kako se nasipi rekonstrui¹u i ojaèavaju. Uglavnom, drugaèije deluje pritisak vode, u odnosu na pritisak koji vr¹i kamion kad ide od gore po grebenu nasipa.

Naravno, Srbin napravi kuæu na njivi, gde nije planirana ni vikend zona, kamo li stambena, a onda je kriva dr¾ava ¹to ne pravi put.

Posle toga, grebe da mu dozvole da vozi nasipom, umesto da grebe da se ipak napravi put.

Svaka sliènost sa stvarnim likovima i dogaðajima je nenamerna.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ima kilavih nasipa, ali onim sam se vozio sve do Progara(40km), deo posle ostru¾nièkog mosta koji se ne koristi za saobraæaj izgleda mnogo lo¹ije nego ovaj deo koji odr¾avaju(9km)...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 02 Mart, 2016, 09:26
Ima kilavih nasipa, ali onim sam se vozio sve do Progara(40km), deo posle ostru¾nièkog mosta koji se ne koristi za saobraæaj izgleda mnogo lo¹ije nego ovaj deo koji odr¾avaju(9km)...

Iz toga zakljuèuje¹ da ovaj dobar nasip treba pustiti da se razjebe kolima & kamionima?


Meni je jedino glupo ¹to stavljaju te rampe. Da nam je dr¾ava kao ¹to nije, dovoljan bi bio znak zabrane i puni kasu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Pre x godina nije postojao nasip,pa je napravljen za odbranu pro¹irenog grada.Grad se jo¹ pro¹irio treba raditi drukèiju odbranu.To je jedini pravi put .
Ili da ru¹imo Novi Beograd da ga Sava ne poplavi jer je neko sagradio nasip da ga brani i uni¹tio prirodno stani¹te ptica i budala

Lazic

Citat: Slaninar poslato 02 Mart, 2016, 09:45
Iz toga zakljuèuje¹ da ovaj dobar nasip treba pustiti da se razjebe kolima & kamionima?

Ne prati¹ na èasu, razjeban je deo kojim ni pe¹aci ne idu jer je daleko(za¹to, ko ili èime ga je razjebao ne znam), ovaj deo kuda idu kamioni je u mnogo boljem stanju... I prekini da tupi¹ o statici, kamion od 10-15-20 tona je sme¹no te¾ak naspram vode, sa koje god strane ga optereæivao...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 02 Mart, 2016, 10:02
Citat: Slaninar poslato 02 Mart, 2016, 09:45
Iz toga zakljuèuje¹ da ovaj dobar nasip treba pustiti da se razjebe kolima & kamionima?

Ne prati¹ na èasu, razjeban je deo kojim ni pe¹aci ne idu jer je daleko(za¹to, ko ili èime ga je razjebao ne znam), ovaj deo kuda idu kamioni je u mnogo boljem stanju... I prekini da tupi¹ o statici, kamion od 10-15-20 tona je sme¹no te¾ak naspram vode, sa koje god strane ga optereæivao...

Nasip koji dr¾i Dunav kad nadoðe mogu za par nedelja obiènim a¹ovom da sjebem. Malo po malo. Mo¾da gre¹im, ali pretpostavljam da ima razloga za¹to te¹ki kamioni ne treba da idu po nasipu. Mada i ja mislim da selektor reprezentacije nema pojma... :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Slaninar poslato 02 Mart, 2016, 09:12
Naravno, Srbin napravi kuæu na njivi, gde nije planirana ni vikend zona, kamo li stambena, a onda je kriva dr¾ava ¹to ne pravi put.

Posle toga, grebe da mu dozvole da vozi nasipom, umesto da grebe da se ipak napravi put.

hajde sacekamo jos 5 dana pa da vidimo da li je to onda gradjevinsko zemljiste ili ne  ;) [ninja]
a onda moraju da urade i infrastrukturu: ulica, kanalizacija i ulicno osvetljenje
a sto se tice nasipa jedino bi kamionima zabranio da prolaze

juga

Kanalizaciju ne moraju, a ti veæ ima¹ skeptièku... tj , ne moraju ni¹ta da urade, boli njih tuki ¹to ti plac dobio status gradjevinskog zemlji¹ta!

Dukags

Da se ne bi poremetila zbijenost ugraðenog sloja odbrambenih nasipa, a koja je sa optimalnom vla¾no¹æu glavni faktor nepropusnosti na istima bi trebao da bude zabranjen ne samo saobraæaj kamiona nego i svih ostalih vozila èak i napasanja krupne stoke na kosinama kako ne bi papcima poremetili napred navedenu zbijenost, ¹to opet Miljenko implicira ¹ta, da bi se eventualno najvi¹e beciklovima i mopedima mogla kroz prste progledati vo¾nja nasipom, a ovako ako ¾elite da gradnja ne bude d¾aba ste kreèili napravi ti tu neku sojenicu, em æe¹ biti jedinstven em ako ti i ne naprave u dogledno vreme kanalizaciju koju ukoliko nema sredstava ne moraju da prave, dok drugima govna budu do gu¹e tebi neæe ni do kolena biti.