Glavni meni

Akrapovic ili Yoshimura

Započeo Gligoric, 22 Jun, 2015, 10:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gligoric

Planiram da na moju Hondu stavim OEM komplet izduvni sistem, pa me interesuju razliciti uglovi razmisljanja.
Sta staviti sta je kvalitetnije? Velika je razlika u ceni pa me zanima da li je tolika razlika i u kvalitetu.
Yoshimura full system stainless 99.580,00dinara bez postarine,carine...
Akrapovic full system titanium 183.000,00 dinara sa ugradnjom u Platneru cini mi se.

Joker

Stvar ukusa burazeru.. Ja uvek glasam za Yoshi...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Gligoric

Izgledom su mi oba okej, kvalitet mi je bitniji.
Verujem da je akrapovic nadrkao cene jer su postali ime,ali i titanium je titanium!

Joker

Jbg, jeste ali opet na ulici te razlike ne mozes da osetis.. Ono sto mi gledamo je, ako zanemarimo cenu, zvuk i izgled... Kreni od toga... Znas da neces pogresiti za sta god da se odlucis..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ЯЭВОЛУТИОН

Akrapovic limija sa ugradjnom u platneru kosta isto koliko kosta u Nemackoj.....Yoshi ti stize bez ugradnje....I Akrapoc , da mozes da ga dobijes bez ugradnje bi bio u rangu cene Yoshi linije.....i nije u pitanju OEM deo, jer bi to znacilo da ga prodaje direktno proizvodjac motorcikla....ovo spada u aftermarket premium performace opremu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

ja se izvinjavam sto upadam u temu ovako neupucen... ali kakav je problem ugraditi auspuh?

Gligoric

Koliko god da kosta ja tu ne mogu nista,jednostavno je,hoces ili neces :)
Hvala Rev. Za objasnjenje :)
Problem je to sto dok je motor u garanciji sve mora da se uradi u ovlascenom servisu.

jevta

Mene interesuje da li ovi akrapi jes nesto garantuju sem da ces da imas auspuh.Ili samo kazu bice jos 50 ponija.Da li premapiraju motor kad ugrade spuf....

SSZGO

titanijum je svakako mnogo laksi, a karbonski top se ne greje

mislim da samom zamenom headers-a tj ono 4 u 1 neces dobiti nista osim gubitka na tezini i to ako uzmes titanijum
a promenom topa i izbacivanjem katalizatora dobices svakako vise snage i opet gubitak kilaze

ako ides na maks performanse onda iskljucivo titanijumske cevi sa karbonskim ili titanijumskim topom

i posle bi trebalo staviti power commander i ubaciti novu mapu za taj auspuh, jos i filter vazduha i razliak u snazi je itekako primetna a u zvuku pogotovo


kao kompromisno resenje sto se tice finansija je , top sa cevkom koja izbacuje katalizator i power commander sa  sportskim filterom vazduha
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gligoric

Bice verovatno komplet titanijumski akrapovic i pole kupiti power commander :)

Flavius Valerius Aurelius

SSZGO lepo rekao, headers ti ne prave nikakvu razliku. Ti ne rokas stazu svaki dan da bi primetio. Jedino ko ce da primeti je tvoj novcanik i neki kolega ali samo kad se pohvalis. Svi gledaju u top, nista vise.
Mid pipe + slip on = reseno. Tako sam i ja. Ustedeno sam oko 350e a dobio 1do3 ks manje za rasliku od pune linije. Velika stvar.

Komander 5 nece nista znacajno da promeni na tvom motoru SEM ako ga ne stavis na dyno i odradis custom mapping, on zato i sluzi.

clutch&brake

Citat: Gligoric poslato 22 Jun, 2015, 10:27
Planiram da na moju Hondu stavim OEM komplet izduvni sistem, pa me interesuju razliciti uglovi razmisljanja.
Sta staviti sta je kvalitetnije? Velika je razlika u ceni pa me zanima da li je tolika razlika i u kvalitetu.
Yoshimura full system stainless 99.580,00dinara bez postarine,carine...
Akrapovic full system titanium 183.000,00 dinara sa ugradnjom u Platneru cini mi se.

zasto je velika razlika u ceni? dok platis carinu i porez i radne sate u ovlascenom servisu za ugradnju doci ce skoro na isto. Ne mozes da pogresis ni sa jednoim ni sa drugim, samo sto ovde dobijas celu liniju titanijum sa akrapom*koji je po meni mnogo izvikan na nasim prostorima) sto uopste ne umanjuje njihov kvalitet.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kiro

Citat: njanja poslato 22 Jun, 2015, 14:44

zasto je velika razlika u ceni? dok platis carinu i porez i radne sate u ovlascenom servisu za ugradnju doci ce skoro na isto. Ne mozes da pogresis ni sa jednoim ni sa drugim, samo sto ovde dobijas celu liniju titanijum sa akrapom*koji je po meni mnogo izvikan na nasim prostorima) sto uopste ne umanjuje njihov kvalitet.


Ovo ba¹ i ne mora¹ da plati¹.  ;D

Gligoric

Imam komplet prohromski akrapovic sa  karbonskim topom na BMW-u i bas sam zadovoljan.
Tako da cu verovatno njima ostaviti pare i ovoj put :)

Gligoric

Cena kompletnih linija za moju Hondu u srbiji su sledece!

Akrapovic Titanium Racing line 1570e
Yoshimura Stainless steel R77 racing line 1320e

Ja sam za to da kupim Akrapovic iz vise razloga
Montaza uracunata u cenu i samim tim ne moram sam da ugradjujem i da brinem o garanciji.
Titanium je laksi od prohroma,
Akrapovic nudi jasno deklarisano povecanje snage,yoshimura ne !


ЯЭВОЛУТИОН

yoshimura je firma sa duzom tradicijom...i prohrom je u slucaju necega laksi za reparaciju....ali se slazem sa tobom da je u ovom slucaju akrapovic bolji izbor...zbog ugradnje i garancije, ne zbog deklarisanog dobitka....jer cim skines fabriku mora neki konj da dobije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gligoric

Ista ta yoshimura na ebay-u kosta 1000 dolara, na popustima se nadje i za 900 dolara,a kod nas kosta 1320e :(
Imao sam na BMWu komplet prohromski Akrapovic i nisam mu nasao manu za 2 godine, Yoshimuru imam na Suzukiju i jedinu zamerku koju sam nasao je to sto zavrsetak topa manja bolju cim se ugreje i moram redovno da ga poliram da lepo izgleda.

Slaninar

Samo zvuk. Ako ti treba snaga, uzme¹  jaèi motor - jeftinije je.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

K_A_W_A

"Tim koji pobedjuje, ne treba ga menjati"  [klanjam_se]

Chris Pfeiffer i ja u Garmisch-u 2015



Charuga

U Mororradu redovno, na motocikle koje testiraju stavljaju razlicite izduve....sa vecinom se zamenom serijskog izgubi minimalno na snazi ali se ustedi koji kilogram.....u 99% slucajeva jedino Akrapom se dobija povecanje snage koje nije nesto preterano znacajno...dakle stvar je uglavnom imidza i zvuka da ih stavimo na naseg ljubimca....a pravi trkaci stavljaju otvorene izduve i mislim da se trebaju menjati dizne, filteri i jos ponesto sto bi mogao ЯЭВОЛУТИОН mnogo bolje da objasni....i tada verovatno dolazi do povecanja snage....pretpostavljam u visim obrtajima.....
Koristim Akrapa ali nebih imao nista ni protiv ovog drugog....obadva su vrh za te stvari....