Glavni meni

Koji lanac lanèanici i gde

Započeo jevta, 20 Jun, 2015, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Uz malo pretrage po netu re¹io sam neæu uzeti DID
http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Universal-Chain-Sets-O-Ring-428-520-525-530-Pitch-120-136-Link-Drive-Chain/32493112522.html?spm=2114.01020208.3.81.oo5zct&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_1

JT je za sad najpovoljniji i verovatno ne falsifikovan.
Ako su mi lanèanici jo¹ za upotrebu to æu videti ovih dana kad skinem deklu zadnji je dobar.
Biæe JT lanac na njih pa da vidimo kolko to traje,

BOKYBOY

#41
Citat: jevta poslato 05 Decembar, 2015, 15:40
Rastavljanje mi nije problem i bez alata [bejzbolka] ,jedino sastavljanje to hoæe da izgleda dosta gadno kad se tuèe samo èekiæem.

...hehehehe... ;) ...mali apdejt...u medjuvremenu smo komsija i ja napravili alat sa dva razlicita nastavka tj jedan za izbijanje bolcnija i jedan za nitovanje i tim istim alatom zamenili kod njega na motoru lanac za 16 min...usput sam i ja svoju spojnicu lepse spljostio i ''pojacao'' i presao vec 3k i jos uvek nije mrdnula i apsolutno se ne vidi da je izguljena niti ostecena,tek kad brisem lanac malo zapne krpica za neravan bolcnic sa spoljne strane...ostalo je da on ''okali'' malo vrhove alata da bi duze trajali,ne znam dal je to uradio u medjuvremenu...znaci,alat IMAM ali ne znam kako da ti pomognem kada si u Novome Sadu...a da,svim manijacima u BG-u ili istima koji dodju do mene BESPLATNO doniram alat i pomazem u zameni lanca... [cheers] [cheers] [cheers]

jevta

Trenuto je jedini problem ¹to ovi alati ako ih poruèim neæe stiæi bar do pola januara al ni motor se ne vozi pa nije ni bitno.Inaèe ja sam za to da se alat kupi ,a ne pozajmljuje trebaæe opet ,a nije neka cena.Vas je verovatno vi¹e iza¹ao da ga napravite.Mada ako iskrsne da neko ima u NS pozajmiæu da to uradim ko zna kad æe opet trebati

jevta


BOKYBOY

Ajde daj slike kako ste to napravili ubacio si mi buvu da bi i sa tim mogao da se igram.
Ili æu ipak da pozajmim i da zavr¹im sa zamenom lanca.

Glava Dole



Meni je ovo prvo palo na pamet, mislim da bi trebalo da radi ovako kako sam zamislio, da ja pravim probao bih ovako a realno ako imas samo aparat i brusilicu ovo ne moze da te kosta vise od 200din :D

jevta

Biste li vi ovo menjali za novo ili samo lanac [neampojma]











goranvojska


goranvojska

po lancanicima tebi je i lanac verovatno dobar.mislim da ces da bacis pare badava.uostalom tvoj izbor.

jevta

Lanac kod mene pre¹o ne¹to preko 25000 ,a do¹ao je polovan na motoru.Krenulo je dotezanje kao ¹to sam i mislio poèetkom sezone izdr¾ao bi on do kafiæa po gradu i celu ovu sezonu ali po¹to ja uglavnom vozim tamo negde daleko ne bi da me negde zajebava.
Nov lanac JT 60 evriæa po¹to je to kao ni¾a klasa od DID-a koji sad imam raèunam da æe on taman da izdr¾i koliko i ovi lanèanici.
Mo¾da i gre¹im zato sam i pitao.Svi smo mi pomalo subjektivni za zamenu delova koje treba da platimo. ;D

goranvojska

ja to uglavnom teram do kraja.kad vise nema gde e tad ide zamena.

jevta

Zamenjen lanac stavljen JT videæemo koliko æe trajati ima i stalno podmazivanje.


rboban

Pusta ti semering na prednjem lancaniku?
Ride It Like You Stole It

bigbad86

Jok, puko mu blok pa prska stalno.

jevta

Nije puko ja probu¹io zarad podmazivanja.To sam vido na automatiku kako iz karburatora preliva na lanac,pa me inspirisalo [rofl] [rofl] [rofl]

Andreja

Jooooj, setih se Jawe moje prvovenèane... Bio mi bu¹an levi lonac, sve je po levoj strani gaznog dela gume gruvala mas'... Tad sam se napalio na proklizavanje i re¹io da preðem na enduro, glupo da izginem na Jawi.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

jevta

#55
Opet ja sa lancem.Ba¹ sam triper [rofl]
Krenem da se informi¹em za lanac.Proizvoðaè Yamaha ka¾e 530(50) 116 linkova lanèanici 16-45.
Super ponude trgovaca sledeæe.
Louis did 180 e
Ovda¹nji trgovci ¹areno ali je bitno ¹ta nude.
DID po katalogu  ka¾e VX je zamena ,a VMX pobolj¹anje

http://www.didchain.com/yamaha4.html
Opet ka¾u po meni najbitnije koje su sile istezanja i ostale mere po tipu lanca http://www.didchain.com/chainSpecs.html
Isto to za JT http://www.jtsprockets.com/chain/?ref=cmd2

E sad ja pregledam i konstatujem da je jedini lanac sa oznakom 50 DID 530VX.
Potom pregledom kataloga ustanovim da JT 530 X1R ima veæu silu istezanja nego VX DID koji je odgovarajuæi.Isto tako samo malo manju od DID VMX lanca koga svi trgovci preporuèuju.Mada ima i trgovaca koji tvrde da treba samo Z serija JT lanca po¹to je to za moj motor.Niko od trgovaca po mom saznanju nije proèitao ove tabele samo se frljaju sa Konjskim Snagama.

Daljim pregledom naðem DID lance po ceni od 17-40 e kod kineza .To mi daje uverenje da ovaj DID kupljen kod nas nema ba¹ neku garanciju kvaliteta i odluèim po tabelama i odreðenim silama koje lanci trpe uzeti JT X1R.Pa ako crkne ja æu vama redovno prijaviti da nisam bio u pravu.Inaèe JT lanci podosta jevtiniji d DID-a.Reginu nisam razmatrao ima Steva ali mi ovo bilo previ¹e istra¾ivanja.
Nadam se da sam ja mudro odluèio.
Da èujem i Vas ¹ta mislite.

PS ispravljani linkovi

Hohštapler

Kolko te izadje set zvmx 530 i JT lanèanici?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

DID ide sa SUnstar lanèanicima 145e

Boban_m

Regina je OK, koristio sam je na africi.

ЯЭВОЛУТИОН

jt je jeftiniji od did-a a nije nista losiji....ugradio sam ih bar 100...a lancanici su bolji od sunstara.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11