Glavni meni

Koji lanac lanèanici i gde

Započeo jevta, 20 Jun, 2015, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*zeka*

Ma ja vise volim kad mi zategnut, al i labavi moze da zabavi :) .

Meni se na jednom Pegasu istegao neravnomerno bas zbog toga sto je bio pretegnut.

BOKYBOY

#21
...definisite mi pojam ''labav''...koliki je to hod lanca gode-dole kada motor stoji na zemlji neopterecen tj na zadnjem stenderu? [neampojma]
...ovako npr...?  p.s. moj savet..juri DID lanac i JT lancanike...

http://s12.postimg.org/epdf1l8fx/d3a268e8efd2ed1e8e0b4e3b68ec67cb2ff06bb808518da3.jpg

...okrenite coveka,ima sve i ima odlicne cene,uzimao sam par puta od njega i prezadovoljan... [thumb_up]
http://www.kupujemprodajem.com/Did-JT-23038980-oglas.htm?filter_id=5384135
http://www.kupujemprodajem.com/Lanac-Set-Honda-CBR600-91-96-22608847-oglas.htm?filter_id=5384135

Hohštapler

ja danas ba¹ gledao na lousiu za moj motor... zlatni did 131e, regina 115e..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Conti-Moto

Motobox

JT lancanici, Regina lanac 530 Z-ring i spojnica - 16.000 din (133 eur).  :-*
Novo !!!
Conti ROAD !!

srbac


...definisite mi pojam ''labav''...koliki je to hod lanca gode-dole kada motor stoji na zemlji neopterecen tj na zadnjem stenderu? [neampojma]


To zavisi od vrste i modela motocikla. Uglavnom je od 30 do 40 mm  kada  blagom ( ne kao sivonja da otkines lanac) silom guras lanac  gore  dole. !!!

Che


Mik

Citat: srbac poslato 25 Jun, 2015, 12:43

...definisite mi pojam ''labav''...koliki je to hod lanca gode-dole kada motor stoji na zemlji neopterecen tj na zadnjem stenderu? [neampojma]


To zavisi od vrste i modela motocikla. Uglavnom je od 30 do 40 mm  kada  blagom ( ne kao sivonja da otkines lanac) silom guras lanac  gore  dole. !!!


U uputstvu za korisnike Suzukija pise 20-30mm, to je za GSXR.

(Inace se to proba prstom, pa ako imas 200 konja u prstu ... ajde da te izglasamo za predsednika !  :) (Sala!))

(Deluje mi mnogo ono na slici sto je stavio Che (50-60mm). E sad, to se vidi da je izvukao iz neke servisne knjizice, a nije napisao za koji motor.)


BOKYBOY

Citat: Che poslato 25 Jun, 2015, 20:25
2541ti put




...ti nisi kompetentan za labavost lanca...svi znamo da se tvoj na TDMu vukao po zemlji... :P ...i ja mislim da je ovo malo previse,kod mene u manualu 20-30mm... [zvizdi]

Che


ZEMZEM

Kod mene u servisnoj za Suzuki GSX650F je 20-30 mm hod lanca

Mik

Citat: Che poslato 26 Jun, 2015, 02:08
i dalje se vuce ;D

Iz koje si ti servisne knjige ovo izvukao?
(Nje neozbiljjna tema, gde nadje 50-60mm? Za koji motor?)

Che


ЯЭВОЛУТИОН

Ako gledate GP videcete da tamo lanac landara dok voze...i to ozbiljno.....labav lanac koji ne udara nigde dok se vozi je dobro zategut lanac.....jednom pretegnut lanac je mrtav lanac.....ja volim labavo , kad su u pitanju lanci...smanjuju habanje lancanika, istezanje lanca, produzavaju vek tockova.....inace lanac ne dotezem...gde ga stavim na pocetku tu je i na kraju....kad krene dotezanje znaci da je lanac mrtav i za bacanje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Citat: Conti-Moto poslato 25 Jun, 2015, 11:21
Motobox

JT lancanici, Regina lanac 530 Z-ring i spojnica - 16.000 din (133 eur).  :-*

Povoljna cena!!!

Hohštapler

na mom lancobranu pi¹e samo 35mm..
(nema tu kod honde od do... TOLIKO. )
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

pise i na tarabi pucka, pa jedan slomio kurac
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Conti-Moto

Lanac i lancanici u kompletu za Suzuki GSX750F '99.
JT prednji lancanik, ESJOT zadnji lancanik i lanac Regina O-ring - set 14.000 din ili 120 eur.  :-*
+ spojnica lanca 450 din.
Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jevta

Rastavljanje mi nije problem i bez alata [bejzbolka] ,jedino sastavljanje to hoæe da izgleda dosta gadno kad se tuèe samo èekiæem.
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,20147.0.html