Glavni meni

problem sa punjenjem akumulatora yamaha r1 2005

Započeo andrijadragan, 15 Jun, 2015, 23:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

andrijadragan

..Poz ljudi....imam problem sa punjenjem akumulatora  ,,kada se zakaci na unimer upaljen  motor  pokazuje 10...11... bez obzira na dodavanje gasa....razdzekao sam dovod struje sa namotaja na regler  i nista se ne desava,,regler probao na drugom motoru puni 13,8..14  na dodavanju gasa...izgleda da su zevnuli namotaji  ...kako proveriti da budem suguran..poz
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

Mr.Racer

Taj model ima problem sa namotajima , otvaraj dole i nacices problem

rboban

Premeris otpor na namotajima, i posle napon izmedju faza na upaljeno.... a po ovom sto si napisao imas problem sa namotajima!
Ride It Like You Stole It

Mr.Racer

To se kod nje obicno raspadne sve , tako da samo otvori deklo i videces

Pop

kad se raspadne sve, oseti se to.... oseti se udar u masini kada iskida magnete,  i cuje se kako melje magnete... skontao bi da su se magneti rasuli, imao bi gadan zvuk dok radi masina.

"Грме танки џефердари..."


Ostoja

Uzmi digitalni instrument i izmeri otpor izmedji sve tri zice koje idu iz alternatora, otpor izmedju pojedine dve ( u sve tri kombinacije) mora biti isti. Isto tako, otpor izmedju svake pojedine zice sa alternatora i mase mora biti beskonachan. Znachi, razdzekash alternator a motor je ugashen... Ako bilo shta ne shtima,  namotaj je ...   [pop].
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...