Glavni meni

pomoc oko ??? na skuteru

Započeo eclipse4, 10 Jun, 2015, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

najgore sto ne mogu da ti kazem koji radapciger ide za tvoj skuter...ma par varijanti...minareli u originalu je cak kontra navoj....


27 x 1  levi

http://www.racingplanetusa.com/images/gross/17438_polradabzieher_27x1mm_minarelli_web.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Evo ti dimenzije bas za taj kineski minareli, naravno bolji je ovaj original(vise moze da potegne ako je zapeko magnet ili je bio jako stegnut, ali u vecini slucajeva uspeva sa ovim home made verzijama, ne kosta te nista da probas jer mislim da original nije bas jeftin, ja sam original za piaggia(al ti taj ne odgovara jbg) platio 10e ), a ovakvih sam pravio 2-3 vec i uvek sam uspeo da svucem magnet:






eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Jun, 2015, 15:35
najgore sto ne mogu da ti kazem koji radapciger ide za tvoj skuter...ma par varijanti...minareli u originalu je cak kontra navoj....


27 x 1  levi

http://www.racingplanetusa.com/images/gross/17438_polradabzieher_27x1mm_minarelli_web.jpg


eve napravih ga na brzinu



eclipse4

skinuo (toliko sam danas imao vremena...a juce sam imao vreme samo da poslikam gornju sliku i napravim radapciger ;)  )

e sad jedno pitanje unutra ispod ove dekle i gde su ti namotaji je bilo toliko blato da jednostavno nista nije moglo da se vidi.sa te dekle sa unutrasnje strane sam jedva kompresorom uspeo da skinem prljavstinu koja je bila sigurno 1cm debljine i jace mozda.namotaji se nisu ni nazirali.

isprao sam sve kompresorom i sad izgleda sve ko iz prodavnice.da li da sklopim nazad sve i da probam da zavrglam?ja neznam kako to funkcionise ali pretpostavljam da se stvara neka struja izmedju te dekle i namotaja?ako je tako....ja ne verujem da je moglo vise nesto da se stvori izmedju tolike prljavstine i...prljavstine....

sta mislite?

ЯЭВОЛУТИОН

posto vec imas radapciger ne kosta te nista.....mada blato obicno spreci okidanje pickupa pa nema varnicu.....indukovanje moze biti smanjeno usled prisustva velike kolicine stroke...ali je verovatnije da je ipak vrisnuo visoki napon...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Ma ovo je pitanje  cisto onako bilo pred "finale" tj pred sklapanja i probe....ono nista ne kosta da pokusam jer je stvarno bilo nemoguce mnogo zemlje unutra koja se skorila.kakva stroka to je u odnosu na ovo prava nula.

Glava Dole

A moguce i da se zbog te zemlje i malo vise grejao visokonaponski pa sve to utice po malo i crkne lako, tu je vrlo tanka zica, ne znam tacno ali tu negde oko 0,10-0,12mm pa ti vidi koliko joj treba da izgori, cisto sumnjam da je izgubio varnicu zbog prljavstine ali probaj, to ti je 10min posla

eclipse4

ipak nece.....iscistio sam sve lepo malo i osmirglao finom smirglom i na kraju ljift nje rabotaet.
moracu izgledada okrenem ovog coveka sto mi rev ostavio br.
zanima me samo kako da mu ja objasnim sta mi treba?da mu objasnim boje zica i koliko namotaja ima ili?posto ja neznam koji je model skutera sem da je cpi power :)

Glava Dole

#48
http://www.motobikeshop.rs/product/anker-ploca-minarelli-2t-50cc_SG1630857.aspx

A zvao sam coveka od koga sam vec kupio pre 2god kad sam radio jednog kineza sa istim problemom, ima i cena je 2200, ako hoces mogu da ti kupim i posaljem, nije problem ako ne nadjes jeftinije ili bar po slicnoj ceni, znaci novi komplet sa pick-upom :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Milos96 poslato 23 Jun, 2015, 20:09
http://www.motobikeshop.rs/product/anker-ploca-minarelli-2t-50cc_SG1630857.aspx

A zvao sam coveka od koga sam vec kupio pre 2god kad sam radio jednog kineza sa istim problemom, ima i cena je 2200, ako hoces mogu da ti kupim i posaljem, nije problem ako ne nadjes jeftinije ili bar po slicnoj ceni, znaci novi komplet sa pick-upom :)

da li retardirani trgovac uopste zna sta je anker ploca......kretencina jedna neopevana...pa da daje dzabe nebi uzeo od retarda.....ANKER PLOCA.....kakav kreten.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

A jbmliga sto ih tako zovu, za sve ploce pise tako... nije ni bitno, ja sam zvao drugog iz SDa koji ima ovlascenu prodavnicu i servis i kod njega je 2200(moguce da je ovo sa linka original a ono kineski i sl, al i fabricki su svakako kineski), ako utvrdi da je to a ne CDI i ne nadje jeftinije mogu da mu uzmem i posaljem, sto da plati duplo vise ako ne mora...

eclipse4

Nije frka ali su ovi svi sa 5 zica a moj ima 6 zica.....3 su posebne a 3 idu u dzek.ja hos ne videh takve namotaje a pogledao sam danas dosta po netu.

Glava Dole

Pa nzm od cega moze da bude sesta, skini plocu pa vidi gde koja ide, slikaj jos bolje svoju plocu... jedna treba da bude visokonaponski, jedna pick-up, dve za svetlo i punjenje(na njima je naizmenicna struja iz ovih ostalih namotaja pa ide dalje na regler, svetla itd), i jedna masa, to bi trebalo da je to, ne znam sta moze da bude sesta, jedino ako nisu mozda od namotaja ili od pick-upa stavili 2 zice posebno umesto preko mase ili tako nesto, u svakom slucaju treba da moze da se veze i ovaj sa 5

ЯЭВОЛУТИОН

sesta zica je masa ...nista bitno ali moras da dodas tu jednu zicu i vezes od instalacije na agregat jer je kod minarelia okazen o lezajeve kroj koju prolazi osovina...to je nepouzdana masa ....mada masu mora da ima zbog anlasera, ali je verovatno paljenje od nekog skutera koji ima samo kurblu pa nema jaku masu za anlaser....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Pa ako je tako onda nije nikakav problem ovaj sa 5 zica, samo veze na bilo koji sraf na motoru tu sa instalacije(nije mi jasno zasto ta uopste i ima veze sa namotajima, zasto vec nije direktno, kod ovih sa anlaserom nema bas nikakve veze i debela je kao i ova druga koja je napajanje anlasera, a ova njegova je tanka, a posto on ima anlaser mora da ima i tu debelu od instalacije do motora pa je onda ova po meni nebitna, jedino ako nije mozda jedna koja vodi na motor sa namotaja a druga na CDI ili tako nesto, nmp ovako iz glave, mogu samo da lupam napamet, sve u svemu uzmi slobodno ove namotaje, ubudzice se vec nesto sigurno).

eclipse4

Drugovi i drugarice odneo sam nekom elektricaru tu u nekoj firmi "pod nama" da mi izmeri da li namotaj ima prekid odakle znam (rece mi jedan automeh),oni mi ljudi izmerili i kazu "ne valja bije na masu"......ja odem da vidim dal ima u gradu da se kupe namotaji i onaj mi kaze daj da ga izmerim da vidim dal radi ja mu dam namotaj ali mu kazem da je izmereno i da bije na masu.....on meni kaze "budala" i trba da bije na masu jer se to ne meri tako....izmeri on i kaze namotaj je ispravan!verovatno je cdi...odem kuci namestim sve nazad i probam ali ne radi,zovem jednog mog odlicnog druga lika koji je zajsta nikola tesla dva i ispricam mu sve i on kaze "budala" nemoze on to tako da meri. Ja mu kazem da mi pre njega jos jedan elek. Merio i bije na masu na to mi on rece "budala" veca od ovog drugog......sacekaj do cetvrtkauvece pa cu da vidim tacno sta je u kvaru.

E sad ja uzmem sinoc onaj unimer od komsije i igram se malo sa njim po onih 6 zica i svuda ima naponi kad se motor zavergla.

E sad zamolio bih vas dvojicu posto ste samo vi i pisali ako nije problem da mi napisete koliko sve volti treba da bude na tih 6 zica kada se vergla kao i na one. Izlaze iz cdi a takodje i na one dve zice sto ulaze u bobinu i na izlazu iz bobine tj na kabal od svecice.

Kako mi je bio akumulator skorz slab ako se ne varam prilikom verglanja na crno crvenu je bilo 35v....ali cu sve to ponovo da isprobam kad dopunim akumulator.

Ali ako znate koliko bi trebalo da bude na tim zicama napon napisite.

Glava Dole

Ma kakvo probijanje na masu jede govna taj elektricar, mora da ima spoj sa masom ali ne spoj ko spoj nego otpor(ako je mali otpor ne valja, ako je veliki opet ne valja), cini mi se da je kod novog bilo oko 600ohma kad sam merio ali ne drzi me za rec, to je bilo pre 2god a pricam iz glave, ali tu je negde u glavnom 500-1000 ohma kod svih tih visokonaponskih, pa izmeri koliko je kod tebe, stavis unimer na 2K, jednu pipalicu na crveno-crnu zicu, drugu na masu i vidi sta pise.
A sto se napona tice na toj zici je 35V vec malo, treba da bude otprilike duplo vise, probaj da izvrnes svecicu da bi lakse okretao i napuni akumulator pa izmeri onda, u svakom slucaju vrlo moguce da je probio a ne pregoreo(tad je otpor manji, manje navojaka je u fungciji i samim tim manji i napon i struja).



Evo iskopao sam staru plocu od chinarelija iz radionice, isto je sa 5 zica, ali pick up ima dva izlaza a iz kabla izlazi samo jedna zica zato sto je povezano tako da je jedna od pick up-a vezana u kablu za masu(i ona je zajednicka i za pick up i visokonaponski) a druga(plava) ide u CDI. Kod tebe su obe izvedene i to je 6. zica kao sto sam i rekao ranije da pretpotstavljam, pa je verovatno posle spojena negde na masu ili je na CDIju prespojeno, tako da to nije problem nikakav da se preveze ova ploca sa 5 zica, samo tu staru zelenu odseces sa starog pick up-a, provuces kroz buzir i nalemis na pick-up.
Evo slike, znaci plava ide na CDI a zelena na masu(masa isto sto i kuciste ili crna zica):




A sa dzeka ti je bitna samo crna zica, ova bela i zeleno-crvena kao sto vidis idu sa ostalih namotaja koji su za svetlo i punjenje akumulatora i te dve su ti totalno nebitne za rad motora tj mozes slobodno i da ih precvikas on mora da radi normalno.


Ako jos nesto nije jasno a mogu da pomognem samo pitaj :D

EDIT: Da, i kad vec meris proveri i pick-up za svaki slucaj, to je otpor izmedju zeleno- bele i plavo bele(ono malo crno govance), ovaj stari konkretno(ispravan je) ima 450ohma tako da racunaj da treba da bude tu negde 400-500ohma

eclipse4

Huh....trebace mi tablet i pored skutera hahah pa da isproverim..

ЯЭВОЛУТИОН

nemoj se bezveze muciti.....ako crveno crna kad je vezes na proof lampu ne pali lampu...crkao je visoki napon....otpori su relativna stvar i ne pokazuju ispravnost takvih namotaja, jer pri indukciji visokog napona varnica bije gde joj je najlakse.....
dakle crno-crvana na proof lampu i pri verglanju mora da je upali....ako je ne upali crkao visoki...ako upali crkao cdi .....bobina obicno oslabi na tom yipu paljenja pa ima slabu varnicu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Rev to sam zaboravio da dodam.taj drugi mi reko da ta zica nema snagu da pali probnu lampu (u mon slucaju sijalica od pozicije auta sa dve zice) nego pruf lampa mora da ima DIODU jer je do cdi mali napon koji navodno ta sijalica nemoze da detektuje (sem diode ona moze)......

Crno crnu sam uzeo u ruke i ne faca struja s nje....ne faca ni sa jedne od tih tri posebne sto su.