Glavni meni

pomoc oko ??? na skuteru

Započeo eclipse4, 10 Jun, 2015, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

#20
revolucijo ovako stoje stvari...crno crvena nista! (ona ide posebno sama i nije u dzeku a ukupno ih ima 3)

test lampu pali samo crveno-zelena zica i jedna bela (one se nalaze u jednom istom dzeku (crna,crveno-zelena,bela)) ostale druge ni jedna ne pali lampicu.

ЯЭВОЛУТИОН

ajde slikaj to telefonom....ako imas visoki napon onda je moguce da ti je crkao cdi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Slikacu nego sam danas ostao bez baterije u picku mater.
Zato sam pokusao sto slikovitije da ti pojasnim

eclipse4

revolucijo evo ovako ovo je taj snop zica sto izlazi iz motora:




a ovo su zice koje izlaze iz tog snopa




znaci struju daju samo zeleno crvena i bela iz ovog dzeka na ovoj slici:



ЯЭВОЛУТИОН

ok...nista ne vidim...ali princip je ovakav....dve zice koje izlaze iz snopa su faze alternatora i eventualno jedna masa....to bi trebalo da ide zajedno u konektor....zelena im je obicno masa.....dve koje dolaze bi trebalo da budu (obicno crveno crna i plavo bela i plavo zuta) visoki napon i pickup.....ovde uopste ne vidim sta je sta ...ali se naziru tri zice od kojih je jedna crveno crna a jedna plavo bela....prva bi trebala biti visoki napon a druga pick up....uglavnom one bi trebale ici ka CDI kutiji.....Pa mozes da meris i na samom CDI konektoru da te ne zbunjuju....

CDI trba da ima pet zica

visoki napon (obicno crno crvena)
pickup (obicno plavo bela ili plavo zuta)
masa (obicno crna)
zica za gasenje (ne postoji pravilo...crno bela ponekad)
ii zica koja ide na bobinu, koja zapravo ispucava napon ka bobini.....

http://ww2.justanswer.com/uploads/motoforge/2011-09-01_133044_wiring_stator_cdi_coil.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

sta ne vidis da ti bolje poslikam?


ovo su zice koje izlazi iz motora tj koje idu u snopu.
poslikacu i cdi sutra ali mislim da ni jedna ziuca tih boja ne idu u njega al ajd da ne lupam napamet.

crno bela ide ka bobini to znam




ЯЭВОЛУТИОН

pa rekoh li ti da te dve koje daju struju...ne daju koliko treba...te su sa alternatora po konektoru se vidi.....
ove tri odvojene su visoki napon (crno crvena ), masa, i pickup (plavo-bela)....crveno -crna mora dizati volte na 50 pri verglanju, ili ako ti je lakse uzmi je u ruku...ako te strese dobro je ako ne ne valja crkao ti viskoi napon....mora namotaj da se menja.....namotaji od 125 i 50 ccm su potpuno isti samo je drugacije organizovan snop zica....ovaj tvoj je 125 ili 150....trazi namotaje sa takvim izlazima.........dakle treba ti 3+3.....novi su oko 50 evra ali nov ili polovan garancija ti je ista...nema je.....crkava sam od sebe bez nekog razloga...jednostavno mu se digne.....
polovan...okreni mileta "moto klinika" ...pusti mu eventualno i slike da zna sta ti treba....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Daj mi njegov br. Telefona. Ja ga ne poznajem.

Sto se tice tih 3 zica (sto su zasebne crno-crvea,plavo-bela...) sve su mrtve ni jedna od njih ne pali sijalicu.

Glava Dole

je l' to neki minareli ili kopija koliko mi se cini po prirubnici( 2t kinezi, aerox, neke SR i sl)?
Meri prvo otpor izmedju mase i crno-crvene a i napon kad verglas(moze i kad kurblas al je na verglanje lakse za merenje szbog konstantnog napona), ta je verovatno od visokonaponskog a on najcesce i crkava(al jbg zaboravio sam koliki treba da bude kod njih otpor, mrzi me sad da trazim, a napon svakako kako revolucija rece 50ak i vise), inace sad sam se setio i iskopao u radionici jedan nov CDI sa 5 zica samo sa posecenim original dzekovima, znaci samo da se prevezu zice kako tebi odgovara po motoru ili od starog, ako ti bude trebao(ako nije do namotaja) da znas da ima :D

Glava Dole

A sad sam procitao pazljivije revolucijin post, malo pre sam pretrcao :D
Da, crkavaju tek tako, napatio sam se sa tim namotajima na TZRu, jednom na piaggiu, na par kineza koje sam radio...ako su isti od 50 i 125(nzm nisam radio sa 125icama) i ako jeste minareli onda imas od kineza za oko 2500 nove cini mi se
A jbs dzekove, to prevezes za cas, najmanji problem :D

eclipse4

To je cpi power verovatno onaj oliver city najvise na njega lici hehe.

Nemam cime da merim nit znam da merim to.jedino da pozovem nekog da izmeri...ili mi ostaje opcija da narucim Namotaje bez da se jebavam vise sa merenjem.pa ako je namotaj onda je ako nije....idemo dalje,jer ako crkava kako kazete sigurno ce mi nekad zatrebati a bolje da je na lageru haha

ЯЭВОЛУТИОН

cpi power je 2t kopija minareli yamahe....skoro je sigurno visoki napon, jer je to osim toga jako kvalitetan kineski skuter radjen po specifikaciji za zemlje evropske zajednice.....elem....ako drzis crveno crnu u ruci i verglas...i ne treses se ko prcana zecica, crkao ti je visoki napon....

igor v.m.lug.....moto klinika....0644252015
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

rev cime se vadi ono sto stoji preko namotaja?radapcigerom?

ЯЭВОЛУТИОН

da....uvrne se u srce i onda ga srafom oslonjenim o radilicu cupas...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

znam kako se vbarata...masinac sam,tj metalostrugar hehehe.....nego da mozda nema nesto na sta treba da se posebno obraca paznja itd.....

ЯЭВОЛУТИОН

jedan moj drugar inace tvoje struke ja delio metalostrugare na "pickosisace"i "kurcoglodace" u zavisnosti da li obradjuju osovinu ili rupu....ima neke logike...u firmama se radile serije pa sta ti zapadne :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

neznam u sta spadam,s obizoram da nema sta ne radim,ponekad mi zapadne da napravim i poljoprivredne masine koje je "neko" video "negde".....ebi ga.....

:)

Glava Dole

mozes i sam da ga napravis ako magnet nije bio bas krvnicki stegnut, neka deblja metalna ploca, deblji sraf( fi 10 recimo) kome brusilicom zasiljis vrh i matica koju stavljas sa jedne strane i srafovi koje uvrnes na mesto ventilatora i onda polako veliki centralni stezes polako dok magnet ne popusti, kucni ga malo slobodno da lakse otpusti magnet sa radilice ako nije dugo skidan ali stvarno malo, da ne 'povredis' lezajeve radilice a i pomeris je iz centra, jeste da je to poprilicno tesno ali opet pazljivo sto se cukanja u radilicu tice...

Glava Dole

Evo skica u paintu, jebo sam mu kevu kako sam nacrtao al vidi se na sta sam mislio, s tim sto je oblik ploce totalno nebitan ako pokriva rupe


eclipse4

druze ja mislim da imam jedno 12 radapcigera u radionici +jos mozda 10-ak rucnih radova za svasta ;)

hvala u svakom slucaju......

[cheers] [cheers]