Glavni meni

pomoc oko ??? na skuteru

Započeo eclipse4, 10 Jun, 2015, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

potrebna mi je pomoc oko ove zicke sa ovim dzekom koji ulazi u neku maticu na karburatoru skutera......cemu sluzi?

danas je iscupah i izlete iznutra onaj okrugli kurac i nemogu vise da ga nadjem.....pa me zanima da li ce motor raditi kako treba i bez toga?

i naravno...unapred hvala....

p.s "proverio sam kompresiju ima je dovoljno"
[cheers] [cheers] [cheers]







VR 46

nije ovo dobro,nema vezica nigde  [nono]
Twist of wrist!

Glava Dole

Iscupao si zice od sauha verovatno...sta si jos cackao oko karba kad si zicu stavio na pipicu a crevo na sauh(umesto zica) koliko ja vidim sa slika? :D

eclipse4

Sve je na svoje mesto.samo se tako vidi na slici.znaci moze i bez njega?

ЯЭВОЛУТИОН

ono crno je sauh...to sto si iscupao je grajac karburatora.....sluzi da drzi karburator na temparaturi da ne moze da zaledi...i ima funkciju samo zimi....grejanje karburatora ima jos diverzija 600 ali njoj to radi na ulje i elektro ventil...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Meni licilo kao neki davac.znaci nema toliku funkciju jer zimi ni ne vozim

eclipse4

Iz nekog razloga nema struje na svecicu???a sve je bilo kako treba.zasto?

sremac

ajde sad da rizikukem da postavim veoma glupo pitanje. da li je istina da gorivo bolje sagoreva hladno?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Taraba

Gorivo ne sagoreva veæ isparenja benzina.
Mislim da bolje sagoreva jer je se na ni¾im temperaturama gasovi gu¹æi pa "vi¹e sme¹e stane" u cilindar
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

eclipse4

evo ovako,taj mali kurcic sam nasao i nabio ga tamo odakle je i ispao.
medjutim i dalje nema struje na svecici,nemam ideje zasto jer je motor radio besprekorno razlog otvaranja je bio to sto mi je plovak zablokirao i iscurelo gorivo iz njega.otvorio ocistio,spakovao i kad sam vreglao...nista.....isprobao sam 5 svecica i nista.

e sad lulica je zabodena u ovaj mandrak:



e ja sam iscupao one dve zice i metnuo test sijalicu u njih jedan kraj sijaleci u jednu zicu i drugi kraj u drugu,pretpostavljam da bi sijalica trebala da treperi ako dolazi struja tu...medjutim nista se ne desava,ili ne dolazi struja ili nisam ja to dobro odradio....
ako moze neka pomoc kako da testiram odakle ne dolazi struja.

niki64

Za pocetak pogledaj osigurace, kad ti je ispao taj prvi kabel, mozda je naslonio na masu i izgoreo osigurac
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

eclipse4

ja nisam nigde ni video osigurace da ima.....u pitanju je skuter cpi valjda oliver city ili je bar preslikan taj.
kabal nije ispao (ako mislis na onaj sto je revolucija rekao da je za zimsko grejanje karba) i motor nije bio pod kontaktom dok ga nisam kompletnog sklopio i namestio mu akumulator.

aæimo

Sve radi¹ naopako, bolje se mani dok ga nisi zapalio.

Te ¾ièke na bobini imaju stalni i impulsni plus tako da sijalica neæe da radi na dva plusa. uzmi jednu po jednu pa probaj sa sijalicom i masom na nekom ¹rafu na ramu.
Meni vi¹e smeta ta izolir traka i neko crevo preko kabla od sveæice, pa proveri i to.

P.S. da ti ne stoji na æopavoj dok vergla¹?

bigbad86

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Jun, 2015, 17:11
ono crno je sauh...to sto si iscupao je grajac karburatora.....sluzi da drzi karburator na temparaturi da ne moze da zaledi...i ima funkciju samo zimi....grejanje karburatora ima jos diverzija 600 ali njoj to radi na ulje i elektro ventil...
Ima grejanje i ZR7 ;)

eclipse4

Citat: aæimo poslato 12 Jun, 2015, 10:34
Sve radi¹ naopako, bolje se mani dok ga nisi zapalio.

Te ¾ièke na bobini imaju stalni i impulsni plus tako da sijalica neæe da radi na dva plusa. uzmi jednu po jednu pa probaj sa sijalicom i masom na nekom ¹rafu na ramu.
Meni vi¹e smeta ta izolir traka i neko crevo preko kabla od sveæice, pa proveri i to.

P.S. da ti ne stoji na æopavoj dok vergla¹?

Ok probacu i to cim stignem kuci.ne verujem da je neki veliki kvar nastao ovako iz cista mira.verujem da je neka sitnica.

Jeste stoji na copavcu ali je i do sada stajao i nije bilo nikakvih problema palio je uvek.mislim da kod njega nema taj prekidacna copavcu ali eto provericu opet.

eclipse4

Izvukao sam iz bobine prvo jednu zicu pa stavio test lampu na nju i na ram motora i nista se ne desava zatim sam probao sa onom drugom zicom i opet nista.kao da ne dolazi struja do bobine.

aæimo

A jesi verglao dok si drzao zice?

eclipse4

jesam na alnaser ne na kurblu i nista...ni kombinacije ziceod lampe  u oba dzeka ni kombinacija jedna zica od lampe na masu a druga u dzek... :(

zajsta bi mi trebala pomoc....

ЯЭВОЛУТИОН

u pitanju je skuter sa indukcionim paljenjem,,,dakle ne treba akumulator da bi upalio....

visokonaponski namotaj u statoru ispucava 50 V naizmenicne struje do CDI-a koji kad dobije impuls od pick-upa okine i pusti struju na bobinu koja baci varnicu.....dakle kreces sa pogresne strane....prvo proveri kontakte koji idu iz namotaja...obicno je crveno crna zica visoki napon....tu na verglanju mora da upali proof-lampu....posle toga gledaj konektore koji ulaze u CDI i zice koje idu ka bobini....pa na kraju kabl-kapa-svecica....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Tako je revoluciju na kurblu pali bez akumulatora.
Probacu sutra to sto si me savetovao.